ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دبیر شورای راهبردی فعالیت‌های قرآنی اربعین حسینی عنوان کرد: استفاده حداکثری از فضای مجازی در مراسم اربعین 95


دبیر شورای راهبردی فعالیت‌های قرآنی اربعین حسینی گفت: امسال با همکاری رسانه ملی و بعثه مقام معظم رهبری رویکرد مثبتی نسبت به فضاهای رسانه‌ای وجود دارد و استفاده از این ظرفیت برای اربعین با توجه به گسترش شبکه‌های مجازی سهل‌تر شده است.

محمدی با اشاره به برنامه‌های این شورا برای مراسم اربعین 95 اظهار داشت: خوشبختانه از سال گذشته که این شورا شروع به فعالیت کرد، کارهای خوبی انجام شد و در ایام اربعین شاهد فعالیت های قرآنی در طول مسیر پیاده‌روی و شهرهای کربلا و نجف بودیم.
وی افزود: امسال با همکاری رسانه ملی و بعثه مقام معظم رهبری رویکرد مثبتی نسبت به فضاهای رسانه‌ای وجود دارد و استفاده از این ظرفیت با توجه به گسترش شبکه های مجازی سهل‌تر شده است. در نظر داریم که از این ظرفیت حداکثر استفاده را ببریم و در همین راستا کانال تلگرامی با محوریت قرآن در دست راه‌اندازی است، البته در دیگر فضاهای مجازی نیز وارد می‌شویم و تبلیغ قرآن را خواهیم کرد.
مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت درخصوص برنامه ششم توسعه و توجه نکردن به دستورات قرآن در آن خاطر نشان کرد: در جامعه ما با توجه به صحبت بزرگان کشور و در راس آن سخنان مقام معظم رهبری، قرآن و فعالیت های قرآنی باید در صدر هر برنامه ای باشد و جای بسی تاسف است که در برنامه ششم توسعه حتی برای تبرک کلمه ای از کتاب خدا وجود ندارد، در حالی که برنامه‌های قرآنی بسیار راهبردی و حائز اهمیت است.
محمدی افزود: به هرحال امیدوار هستیم که با شکل‌گیری مجلس جدید و فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، این برنامه به شکلی جدی بررسی و از رهنمودهای قرآن به عنوان مهمترین بحث در آن استفاده شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت -فعالیت های قرآنی

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات