ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دبیر شورای راهبردی فعالیت‌های قرآنی اربعین حسینی عنوان کرد: استفاده حداکثری از فضای مجازی در مراسم اربعین 95


دبیر شورای راهبردی فعالیت‌های قرآنی اربعین حسینی گفت: امسال با همکاری رسانه ملی و بعثه مقام معظم رهبری رویکرد مثبتی نسبت به فضاهای رسانه‌ای وجود دارد و استفاده از این ظرفیت برای اربعین با توجه به گسترش شبکه‌های مجازی سهل‌تر شده است.

محمدی با اشاره به برنامه‌های این شورا برای مراسم اربعین 95 اظهار داشت: خوشبختانه از سال گذشته که این شورا شروع به فعالیت کرد، کارهای خوبی انجام شد و در ایام اربعین شاهد فعالیت های قرآنی در طول مسیر پیاده‌روی و شهرهای کربلا و نجف بودیم.
وی افزود: امسال با همکاری رسانه ملی و بعثه مقام معظم رهبری رویکرد مثبتی نسبت به فضاهای رسانه‌ای وجود دارد و استفاده از این ظرفیت با توجه به گسترش شبکه های مجازی سهل‌تر شده است. در نظر داریم که از این ظرفیت حداکثر استفاده را ببریم و در همین راستا کانال تلگرامی با محوریت قرآن در دست راه‌اندازی است، البته در دیگر فضاهای مجازی نیز وارد می‌شویم و تبلیغ قرآن را خواهیم کرد.
مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت درخصوص برنامه ششم توسعه و توجه نکردن به دستورات قرآن در آن خاطر نشان کرد: در جامعه ما با توجه به صحبت بزرگان کشور و در راس آن سخنان مقام معظم رهبری، قرآن و فعالیت های قرآنی باید در صدر هر برنامه ای باشد و جای بسی تاسف است که در برنامه ششم توسعه حتی برای تبرک کلمه ای از کتاب خدا وجود ندارد، در حالی که برنامه‌های قرآنی بسیار راهبردی و حائز اهمیت است.
محمدی افزود: به هرحال امیدوار هستیم که با شکل‌گیری مجلس جدید و فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، این برنامه به شکلی جدی بررسی و از رهنمودهای قرآن به عنوان مهمترین بحث در آن استفاده شود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت -فعالیت های قرآنی

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات