ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دبیر شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی اربعین: نمایشگاه سیر زندگی حضرت آدم (ع) تا امام زمان (عج) در مسیر پیاده‌روی اربعین دایر می‌شود


دبیر شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی اربعین کشور با اشاره به لزوم فعالیت‌های پژوهشی در حوزه اربعین برای تبیین بیشتر آن، از برگزاری نمایشگاه «روضه رضوان» در قالبی تجسمی از سیر زندگی حضرت آدم (ع) تا امام زمان (عج) در مسیر راهپیمایی اربعین خبر داد.

حسن محمدی، دبیر شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی اربعین کشور با اشاره به برگزاری محافل انس با قرآن جهت شکل‌گیری انگیزه بیشتر برای دستیابی به معارف آن اظهار کرد: اینکه عده‌ای گمان می‌کنند چون این جلسات در کشور ایران به مناسبت‌های مختلف برگزار می‌شود، پس لزومی به برگزاری مجدد آن‌ها نیست، اشتباه است و چه بسا نیاز باشد این جلسات بیشتر مورد توجه قرار گیرد، چراکه مانند شوکی تبلیغی افراد را به حوزه قرآن متصل می‌کند.

محمدی با بیان اینکه برنامه‌های اتحادیه بیشتر تبلیغی ـ ترویجی و تا حدودی آموزشی است، گفت: نیاز است پیش از مراسم راهپیمایی اربعین کار پژوهشی قوی در این زمینه اجرا و در اختیار عموم مردم نیز قرار گیرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های هنری مورد نظر برای جریان اربعین گفت: یکی از برنامه‌های مورد نظر در ایام اربعین، برگزاری نمایشگاه مفهومی «روضه رضوان» در قالبی تجسمی است که در آن سیر زندگی حضرت آدم (ع) تا امام زمان (عج) به تصویر کشیده خواهد شد و این موضوعی است که هنرمندان زیادی را درگیر خواهد کرد.

دبیر شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی اربعین کشور افزود: یکی دیگر از برنامه‌ها، برگزاری نمایشگاه «ثقلین» که بیانگر عدم جدایی قرآن و عترت از یکدیگر است، توسط هنرمندان بنیاد امامت در قالب تابلوهایی در مسیر راهپیمایی اربعین نصب خواهد شد.

 

منبع: تسنیم


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - شورای راهبری فعالیت‌های قرآنی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات