ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ارمغان سفر كربلا معرفت افزايي وانتخاب الگوي برتر است


حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني مسوول بِعثه مقام معظم رهبري در عراق در ديدار با دانشگاهيان علوم پزشكي ايران، زيارت با معرفت را بسيار مهم خواند و بهترين ارمغان سفر كربلا را معرفت افزايي وانتخاب الگوي برتر دانست.

حجت الاسلام نجفي روحاني در گردهمايي دانشگاهيان علوم پزشكي ايران گفت: كربلا درياي وسيع وعميق اسراراست. هركس به اندازه ظرفيت وجوديش از آن بهره مي برد، عده اي به طور سطحي به آن نگاه مي كنند، برخي عمق وگروهي عميق تر در آن غورمي كنند واز آن توشه مي برند .

وي افزود: سعي و تلاش در جهت معرفت افزايي كنيد و از اين درياي بي كران بهره كافي ببريد. بدانيد به ميزاني كه معرفت زياد مي شود، به همان اندازه اجر و پاداش شما بيشتر مي گردد.

وي خطاب به دانشجويان گفت: شما دانشگاهيان قشر فهيم و فرهيخته كشور هستيد و مسائل را مي توانيد به خوبي تجزيه و نحليل كنيد. توقعي كه از شما مي رود از سايرين نيست. بدانيد بهترين ارمغان سفر كربلا معرفت افزايي وانتخاب الگوي برتر است.

حجت الاسلام نجفي روحاني در بخش ديگري از سخنانش گفت: يك نفر از افتادن سيب به زمين قانون جاذبه را كشف مي كند، در حالي كه بسياري از افراد اين صحنه راديدند، اما چيزي متوجه نشدند. بنابراين از شما انتظار مي رود در عرصه فرهنگي معرفتي كار نيوتني كنيد و به سادگي از كنار اين گنبد و بارگاه و واقعه عاشورا عبور نكنيد.

وي سپس با اشاره به مقام علم اليقين، عين اليقين، حق اليقين و برداليقين گفت: در اين سفر بايد از شك به يقين رسيد ودرحرم سيدالشهدا با امام خودتان صحبت كنيد، ميثاق ببنديد والگو بگيريد.

مسوول بعثه مقام معظم رهبري در عراق سفر زيارت را فرصت تحول افكار و رفتار برشمرد وافزود: بعد از سفر اخلاق و رفتار زائر بايد تغيير كند، با خانواده و پدر و مادرتان مهربان تر باشيد. طوري رفتار كنيد كه دوستانتان بگويند اي كاش زيارت هم نصيبمان مي شد.

در پايان اين گردهمايي هدايايي از سوي ستاد عمره دانشگاهيان به رسم يادبود به شركت كنندگان اهدا شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفي روحاني - بِعثه مقام معظم رهبري - زائران - مكتب اهل بيت(عليهم السلام) - گردهمايي دانشگاهيان

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات