ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


چهارمین نشست شورای راهبری فعالیت های بانوان تشکیل شد


چهارمین نشست شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی به ریاست سرکار خانم دکتر افتخاری و با حضور مسئولین کمیته های تخصصی کارگروه بانوان، نمایندگان دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط، روز دوشنبه 25 مرداد ماه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، چهارمین نشست شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی به ریاست سرکار خانم دکتر افتخاری و با حضور مسئولین کمیته های تخصصی کارگروه بانوان، نمایندگان دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط، روز دوشنبه 25 مرداد ماه برگزار شد.

در ابتدای جلسه هر یک از اعضا گزارشی از اقدامات و پیگیری های به عمل آمده، ارائه کردند. شناسایی و جذب خیرین، برنامه ریزی برای اسکان و تغذیه موکب های ویژه بانوان و سازماندهی و تسهیل امور هیئات مذهبی بانوان در سطح کشور، از سوی مسئولین نهادهای مربوطه ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.
فرهنگ سازی برای رفع نگاه تبعیض آمیز و ایجاد روحیه تعامل و بهره گیری از ظرفیت های سامانه های رسمی در جهت تشویق بانوان برای حضور گروهی در هیئات مذهبی پیاده روی اربعین حسینی، مورد تاکید اعضای جلسه واقع شد.
شناسایی تشکل ها و شخصیت های مردمی فعال و ایجاد زمینه های مشارکت آنان با ستاد اربعین، حضور نمایندگان کارگروه بانوان در همایش سراسری اربعین و برنامه ریزی برای فراخوان جمع آوری آثار هنری و غیرهنری تولید شده در حوزه های مرتبط با بانوان، از دیگر موارد بررسی شده در چهارمین نشست شورای راهبری فعالیت های بانوان بود.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - - كميته فرهنگي آموزشي اربعين - شورای راهبری فعالیت های بانوان

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات