ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


چهارمین نشست شورای راهبری فعالیت های بانوان تشکیل شد


چهارمین نشست شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی به ریاست سرکار خانم دکتر افتخاری و با حضور مسئولین کمیته های تخصصی کارگروه بانوان، نمایندگان دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط، روز دوشنبه 25 مرداد ماه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، چهارمین نشست شورای راهبری فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی به ریاست سرکار خانم دکتر افتخاری و با حضور مسئولین کمیته های تخصصی کارگروه بانوان، نمایندگان دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای مرتبط، روز دوشنبه 25 مرداد ماه برگزار شد.

در ابتدای جلسه هر یک از اعضا گزارشی از اقدامات و پیگیری های به عمل آمده، ارائه کردند. شناسایی و جذب خیرین، برنامه ریزی برای اسکان و تغذیه موکب های ویژه بانوان و سازماندهی و تسهیل امور هیئات مذهبی بانوان در سطح کشور، از سوی مسئولین نهادهای مربوطه ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.
فرهنگ سازی برای رفع نگاه تبعیض آمیز و ایجاد روحیه تعامل و بهره گیری از ظرفیت های سامانه های رسمی در جهت تشویق بانوان برای حضور گروهی در هیئات مذهبی پیاده روی اربعین حسینی، مورد تاکید اعضای جلسه واقع شد.
شناسایی تشکل ها و شخصیت های مردمی فعال و ایجاد زمینه های مشارکت آنان با ستاد اربعین، حضور نمایندگان کارگروه بانوان در همایش سراسری اربعین و برنامه ریزی برای فراخوان جمع آوری آثار هنری و غیرهنری تولید شده در حوزه های مرتبط با بانوان، از دیگر موارد بررسی شده در چهارمین نشست شورای راهبری فعالیت های بانوان بود.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - - كميته فرهنگي آموزشي اربعين - شورای راهبری فعالیت های بانوان

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات