ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مسئول کار گروه یاوران معنوی و فرهنگی کشور: آموزش به 50 هزار روحانی در سطح کشور برای خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی


مسئول کار گروه یاوران معنوی و فرهنگی کشور با اشاره به اینکه در اربعین سال گذشته 2 میلیون زائر از ایران عازم عتبات عالیات شدند، افزود: 50 هزار روحانی در سطح کشور برای خدمات رسانی به زائران آموزش داده می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین"مسعود حاج ابراهیمی" عصر امروز 30 مرداد ماه در نشست کارگروه یاوران معنوی اربعین حسینی (ع) استان کرمان با اشاره به وظایف سازمان حج و زیارت، گفت: نکته ای که مقام معظم رهبری تاکید دارند این است که جریان سیدالشهدا یک جریان مردمی باشد و دولتی نشود.

وی با بیان اینکه وظیفه ما در این خصوص تامین و آماده سازی زیرساخت ها در همه حوزه های فرهنگی و اجرایی است تصریح کرد: شاید علت اینکه با یک حرکت سریع و رو به بالایی در این راستا حرکت می کنیم، برخورد خالصانه میزبان (عراق) است..

مسئول کار گروه یاوران معنوی و فرهنگی کشور تصریح کرد: در 21 استان دفتر نمایندگی داریم و در استان هایی که نداریم مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی آن استان به عنوان مسئول این دفتر شده اند.

حاج ابرهیمی با اشاره به اینکه در اربعین سال گذشته 2 میلیون زائر از ایران عازم عتبات عالیات شدند، افزود: 50 هزار روحانی در سطح کشور برای خدمات رسانی به زائران آموزش داده می شوند.

وی با اشاره به اینکه اربعین یک روز نیست، عنوان کرد: برای خروج مطلوب زائرین نیازمند زیر ساخت های مناسب می باشیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - یاوران معنوی اربعین - كميته فرهنگي آموزشي اربعين - کرمان - مسعودحاج ابراهیمی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات