ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آيت الله سعيد حكيم: عتبات عاليات، بهترين فرصت براي همدل شدن محبين اهل بيت (ع) است


در ديدار حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق با آيت الله سعيد حكيم، اين مرجع تقليد در نجف اشرف زيارت عتبات عاليات را بهترين فرصت براي همدل شدن محبين اهل بيت (ع) برشمرد.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق به همراه حجج اسلام و المسلمين بهجتي، علم الهدي و احساني، نمايندگان بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا، نجف اشرف و كاظمين با آيت الله حكيم، از علماي نجف اشرف ديدار و گفت و گو كرد.

نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق ضمن گزارشي از فعاليت هاي فرهنگي بِعثه براي زائران ايراني خاطرنشان ساخت: بهره برداري حداكثري زائران از مكتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) از جمله اهداف مهم زيارت زائران ايراني است و در اين سفر ايجاد فضاي اخوت بين دو ملت ايران و عراق صورت مي گيرد.

در اين ديدار آيت الله حكيم، استفاده معنوي زائرين و رعايت آداب زيارت را مورد تاكيد قرار داد و افزود: امروز اتحاد و انسجام پيروان اهل بيت(عليهم السلام) حايز اهميت است و همه بايد با هم متحد و منسجم باشند.

وي گفت: در حج همه مسلمانان بايد با هم متحد شوند و بر اساس قرآن كريم مشكلات خود را حل كنند و امروز عتبات عاليات و مخصوصا در ايام اربعين بهترين فرصت براي همدل شدن محبين اهل بيت (عليهم السلام) است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفي روحاني - بِعثه مقام معظم رهبري - زائران - مكتب اهل بيت(عليهم السلام) - فعاليت هاي فرهنگي

مطالب مشابه


36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36479
بهره‌گیری از سیره امام صادق(ع) در رفع مسائل فراروی جهان اسلام
یکی از موضوعاتی که با تأسی از سیره ائمه معصومین(ع) و به ویژه امام صادق(ع) در رفع مشکلات جوامع امروزی مسلمانان می‌توان مورد استفاده قرار داد،‌ بهره‌گیری از تعاشر علمی این امام همام در رفع مشکلات فراروی جهان اسلام است.
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات