ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آيت الله سعيد حكيم: عتبات عاليات، بهترين فرصت براي همدل شدن محبين اهل بيت (ع) است


در ديدار حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق با آيت الله سعيد حكيم، اين مرجع تقليد در نجف اشرف زيارت عتبات عاليات را بهترين فرصت براي همدل شدن محبين اهل بيت (ع) برشمرد.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق به همراه حجج اسلام و المسلمين بهجتي، علم الهدي و احساني، نمايندگان بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا، نجف اشرف و كاظمين با آيت الله حكيم، از علماي نجف اشرف ديدار و گفت و گو كرد.

نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق ضمن گزارشي از فعاليت هاي فرهنگي بِعثه براي زائران ايراني خاطرنشان ساخت: بهره برداري حداكثري زائران از مكتب نوراني اهل بيت(عليهم السلام) از جمله اهداف مهم زيارت زائران ايراني است و در اين سفر ايجاد فضاي اخوت بين دو ملت ايران و عراق صورت مي گيرد.

در اين ديدار آيت الله حكيم، استفاده معنوي زائرين و رعايت آداب زيارت را مورد تاكيد قرار داد و افزود: امروز اتحاد و انسجام پيروان اهل بيت(عليهم السلام) حايز اهميت است و همه بايد با هم متحد و منسجم باشند.

وي گفت: در حج همه مسلمانان بايد با هم متحد شوند و بر اساس قرآن كريم مشكلات خود را حل كنند و امروز عتبات عاليات و مخصوصا در ايام اربعين بهترين فرصت براي همدل شدن محبين اهل بيت (عليهم السلام) است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: نجفي روحاني - بِعثه مقام معظم رهبري - زائران - مكتب اهل بيت(عليهم السلام) - فعاليت هاي فرهنگي

مطالب مشابه


35927
شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها
مسئول بخش استان ها و کارگروه یاوران معنوی کمیته فرهنگی ستاد اربعین با اشاره به شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها،‌ تصریح کرد: عدم هماهنگی و شیوه ارسال فعالیت‌ها از مباحثی بود که باید رفع شود تا مشکلات سال گذشته روی ندهد
 1396/02/31
35806
تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه های مردمی در اربعین
نماینده بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) و عضو کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین از تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه‌های مردمی برپاکننده موکب‌ها و نمایشگاه‌ها در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین یاد کرد و گفت: درصدد هستیم در حوزه محصولات فرهنگی، مراسم‌ها و مبلغان خودجوش جهادی،‌ فعالیت‌ها را به شکلی سامان دهیم که با انسجام بیشتری فعالیت کنند
 1396/02/18
35785
سی و هفتمین نشست علمی / با موضوع "آثار اجتماعی و اعتقادی زیارت اربعین"
موسسه "وارث انبیا الدراسات تخصصی فی نهضت حسینی" وابسته به آستان مقدس امام حسین علیه السلام، سی و هفتمین نشست علمی با موضوع "آثار اجتماعی و اعتقادی زیارت اربعین" را برگزار می کند.
 1396/02/16

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات