ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسگر: در حرکت بزرگ اربعین با شگفتی ها و زیبایی های زیادی مواجه ایم.


نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در جمع ائمه جماعات مساجد اصفهان گفت؛ در در مراسم و حرکت بزرگ اربعین ما شاهد خلق شگفتی ها و زیبایی های زیادی هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین،   نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در  جمع  ائمه جماعات مساجد اصفهان   گفت؛  در مراسم و حرکت بزرگ اربعین  ما شاهد خلق شگفتی ها و زیبایی های زیادی هستیم
جلوه‌هایی از ایثار، گذشت، سخاوت و محبت را می بینم که مردم عراق با همه مشکلات و تنگنا ها و  فشارها، همه دارایی اش را  خالصانه و کریمانه تقدیم زائران می کنند.

 و مردانی را می بینم که به مداوا پاهای تاول زده زائران می نشینند و بر پای زائران حضرت سیدالشهدا  علیه السلام بوسه می زنند،  حجه الاسلام و المسلمین قاضی عسگر در ادامه بیان کرد،  امروز اربعین دیگر یک اجتماع شیعی نیست. بلکه در آن اهل سنت  و حتی پیروان ادیان دیگر نیز شرکت می کنند،  این حرکت بزرگ  یک اجتماع  جهانی است که از  آسیا و اروپا و آفریقا در آن شرکت دارند. ایشان  در ادامه گفتند:  زیارت یک فرصت است تا از رهگذر آن زائران با دین و اولیای الهی پیوند بخورند و معرفت و شناخت به دین  و خود   پیدا کنند،

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت که اجتماع علما و ایمه جماعات مساجد اصفهان که به مناسبت هفته جهانی بزرگداشت مسجد و گردهمایی  یاوران معنوی اربعین با حضور نماینده ولی فقیه در استان اصفهان و نشست  تشکیل شده بود سخن می گفت،  افزود، زیارت صرف حاجت خواستن نیست، زیارت باید به کسب معرفت و شناخت منجر شود  و راه وصول به آن را تبیین درست  پیام ها و اموزه های اسلامی در فرهنگ زیارت از سوی علما و روحانیون دانست.

وی مضامین بلند زیارت نامه ها و  روایت وارد شده در باب  زیارت  را سرمایه های اساسی برای فرهنگ سازی زیارت صحیح و موثر   بر شمرد  از اقدام‌هاي وسیع و گسترده و متنوع کمیته فرهنگی در  اربعین خبر داد  و خواستار  ایفای نقش بیشتر و موثرتر  علما و روحانیون و ائمه جماعت و جمعه در فرهنگ سازی  در اریعین و زیارت شد، حجه الاسلام و المسلمین قاضی عسگر از تلاش آیه الله طباطبایی امام جمعه اصفهان و مردم شریف استان اصفهان در خدمات رسانی به زایران اربعین تقدیر کردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - سیدعلی قاضی عسگر - اصفهان- کمیته فرهنگی و آموزشی - ستاد مرکزی اربعین حسینی

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات