ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ثبت‌نام ۵۰ هزار نفر برای زیارت اربعین تا به امروز


معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به ثبت‌نام قطعی متقاضیان سفر عتبات عالیات در ایام عرفه گفت:‌ برای این دوره از سفرها افزایش صد‌در‌صدی را در نظر گرفته‌ایم.

حمید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره نام‌نویسی قطعی از متقاضیان سفر به عتبات در ایام عرفه اظهار کرد:‌

ثبت‌نام قطعی متقاضیان سفر در ایام عرفه آغاز شده و امسال شاهد افزایش صد در صدی اعزام را مدنظر خواهیم داشت. وی ادامه داد: این دوره از اعزامها که ثبت‌نام قطعی آن در حال انجام است در بازه زمانی 15 شهریور تا 15 آبان ماه خواهد شد و قیمتها نیز تغییر محسوسی نسبت گذشته نخواهد داشت. آمار ثبت‌نام‌کنندگان سفر اربعین از 50 هزار نفر عبور کرد معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت درباره نام‌نویسی از متقاضیان سفر به عتبات در مراسم اربعین حسینی گفت: ثبت‌نام از متقاضیان از شنبه گذشته در سامانه سماح آغاز شده و تاکنون بیش از 50 هزار نفر تقاضای خود برای این سفر را ثبت کرده‌اند. محمدی درباره هزینه‌های روادید و بیمه زائران نیز اظهار کرد: نرخ ویزا در روزهای آتی نهایی خواهد شد اما طبق برنامه‌ریزیها تصور می‌کنیم نرخ ویزا همانند سال گذشته باشد و مقداری هزینه بیمه اضافه شود.

وی عنوان کرد: هزینه پوشش کامل بیمه‌ای برای متقاضیان زیارت عتبات در مراسم اربعین حسینی که در سامانه سماح ثبت‌نام کنند با مبلغ 14 هزار تومان انجام می‌گیرد .


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حمید محمدی - سماح

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات