ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


ثبت‌نام ۵۰ هزار نفر برای زیارت اربعین تا به امروز


معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به ثبت‌نام قطعی متقاضیان سفر عتبات عالیات در ایام عرفه گفت:‌ برای این دوره از سفرها افزایش صد‌در‌صدی را در نظر گرفته‌ایم.

حمید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره نام‌نویسی قطعی از متقاضیان سفر به عتبات در ایام عرفه اظهار کرد:‌

ثبت‌نام قطعی متقاضیان سفر در ایام عرفه آغاز شده و امسال شاهد افزایش صد در صدی اعزام را مدنظر خواهیم داشت. وی ادامه داد: این دوره از اعزامها که ثبت‌نام قطعی آن در حال انجام است در بازه زمانی 15 شهریور تا 15 آبان ماه خواهد شد و قیمتها نیز تغییر محسوسی نسبت گذشته نخواهد داشت. آمار ثبت‌نام‌کنندگان سفر اربعین از 50 هزار نفر عبور کرد معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت درباره نام‌نویسی از متقاضیان سفر به عتبات در مراسم اربعین حسینی گفت: ثبت‌نام از متقاضیان از شنبه گذشته در سامانه سماح آغاز شده و تاکنون بیش از 50 هزار نفر تقاضای خود برای این سفر را ثبت کرده‌اند. محمدی درباره هزینه‌های روادید و بیمه زائران نیز اظهار کرد: نرخ ویزا در روزهای آتی نهایی خواهد شد اما طبق برنامه‌ریزیها تصور می‌کنیم نرخ ویزا همانند سال گذشته باشد و مقداری هزینه بیمه اضافه شود.

وی عنوان کرد: هزینه پوشش کامل بیمه‌ای برای متقاضیان زیارت عتبات در مراسم اربعین حسینی که در سامانه سماح ثبت‌نام کنند با مبلغ 14 هزار تومان انجام می‌گیرد .


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حمید محمدی - سماح

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات