ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دیدار و گفتگوی رئيس كميته فرهنگي و مسئول طرح ياوران اربعين با رئيس سازمان تبليغات اسلامی


رئيس كميته فرهنگي به همراه مسئول طرح ياوران اربعين و امور استان هاي اين كميته، با حجت الاسلام والمسلمين دكتر خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي درباره مسايل فرهنگي اربعين گفت وگو كردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، رئيس كميته فرهنگي به همراه مسئول طرح ياوران اربعين و امور استانهاي اين كميته، با حجت الاسلام والمسلمين دكتر خاموشي رئيس سازمان تبليغات اسلامي در محل اين سازمان ديدار و درباره مسايل فرهنگي اربعين گفت وگو كردند.
در اين نشست كه دكتر معممي مقدم، مدير كل سازمان نيز حضور داشت، حجت الاسلام دکتراحمدي گزارشی از سياست‌‌‌‌ها، برنامه‌‌‌‌ها و اقدام‌‌‌‌هایي فرهنگي اربعين و نقش هر يك از دستگاهها و موسسه‌‌‌‌های فرهنگي ارائه داد. وی از حضور خوب و با نشاط معاونت فرهنگي و تبليغ سازمان در كميته فرهنگي، همچنين هماهنگي خوب مجموعه‌‌‌‌هاي وابسته به سازمان با كار گروهي مختلف، قدردانی کرد. ایشان ايجاد شبكه‌‌‌‌هاي آموزشي، فرهنگي و اطلاعرساني با استفاده از ضريب مساجد، ائمه جمعه و جماعت و هيئت‌‌‌‌هاي مذهبي و تشكل‌‌‌‌هاي ديني را  از اقدام‌‌‌‌هاي 95سال كميته فرهنگي بر شمرد و لازمه موفقيت اين طرح را حمايت و راهبري جدي¬تر سازمان تبليغات در كنار شوراي سياست گذاري ائمه جمعه دانست.
در ادامه رئيس سازمان تبليغات اسلامي با اشاره به برخي مشكلات و تجارب سال 94  گفت: راهحل اساسي براي حل مشكلات در تهران، گشودن مرز ديگري در استان كرمانشاه است، تا از بار سنگيني كه مردم قهرمان استان ايلام و مهران در آن ايام متحمل ميشوند، كاسته و رضايت زائران نیز  تامین و زائران بيشتري به اين سفر اعزام شوند. ايشان اطلاع رساني، توجيه و آموزش زائران با استفاده از رسانه‌‌‌‌های جمعي و شبكه‌‌‌‌های مذهبي كشور را در انتخاب مسير و سفري مطلوب و پر بازده، موثر دانست. ایشان خواستار اطلاع رساني دقيق از وضعيت خدمات، نقشه راهنما، وضعيت اسكان و خدمات فرهنگي شد و بيان داشت ستاد اربعين بايد مديريت كلان و راهبري اين كار را به عهده بگیرد و از ظرفيت هيئتهاي مذهبي و تشكل‌‌‌‌های ديني براي ساماندهي و ارائه خدمات استفاده شود.
حجت الاسلام دكتر خاموشي بر فعال کردن هيئت‌‌‌‌های مذهبي و ايجاد شبكه هيئت¬هاي معين براي استان¬هاي مرزي كه مبادي خروجي و ورودي زائرانند تاکید کرد و  از تلاش و خدمات شهرداري تهران در ارائه خدمات شايسته به زائران در سال 94 در استان ايلام تقدير و تشكر نمود.
ايشان آگاه ساختن مردم به توقف كوتاه در كربلا، بسنده کردن به زيارتی مختصر و اجتناب از اقامت چند روزه را ضروري خوانده و گفت برخي آسيب-هاي رفتاري نيز مشاهده ميشود که براي رفع آنها بايد با آموزشها و مراقبتهاي ويژه، اقدامهاي اصلاحي صورت گیرد.
رئيس سازمان تبليغات اسلامي توجه به رعايت اخلاق و سنتهاي موكبداران عراقي در مراسم اربعين از سوي ايرانيان را لازمه تعامل صحيح و تكريم ميزبان دانست و گفت ما نبايد سنتها و فرهنگ خود را تحميل و حاكم كنيم. ايشان رعايت بهداشت فردي و محيط را از اولويتهاي فرهنگسازي در ايران دانست و گفت بهترین شيوه براي فرهنگسازي در اين حوزه اقدام‌‌‌‌ها و رفتارهاي عملي است.

 

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - کمیته فرهنگی آموزش - حمید احمدی - سازمان تبلیغات - سیدعلی خاموشی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات