ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در نشست مشترک برخی مسئولین ورزش بانوان و کارگروه بانوان اربعین مطرح شد: جامعه ورزشی بانوان یکی از مهم ترین ظرفیت های بالقوه در ترویج فرهنگ اربعین است


جلسه کمیته تخصصی تولید محتوا در کارگروه بانوان کمیته آموزشی-فرهنگی ستاد اربعین کشور، با ریاست سرکار خانم دکتر لاله افتخاری و حضور برخی مسئولین ورزش بانوان و دیگر اعضای این کارگروه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین،  جلسه کمیته تخصصی تولید محتوا در کارگروه بانوان کمیته آموزشی-فرهنگی ستاد اربعین کشور، با ریاست سرکار خانم دکتر لاله افتخاری و حضور برخی مسئولین ورزش بانوان و دیگر اعضای این کارگروه برگزار شد.

مسئولین ورزش بانوان ضمن تاکید بر ضرورت بصیرت افزایی در ورزشکاران، تبیین معارف اهل بیت(ع) و ارائه آموزش های دینی و قرآنی به آنان، مشارکت ورزشکاران بانو در مراسم راهپیمایی عظیم اربعین را فرصتی مناسب در این جهت دانستند.

این مسئولین، جامعه ورزشی بانوان کشور را یکی از ظرفیت های بالقوه در ترویج فرهنگ اربعین برشمرده و تبلیغ و ترویج فرهنگ اربعین توسط نخبگان جامعه را امری لازم عنوان کردند و نقش بسزای کارگروه بانوان در تحقق این امر در حوزه بانوان کشور و جهان، مورد تاکید مسئولین ورزش قرار گرفت.

برنامه ریزی برای اعزام منسجم ورزشکاران بانو به پیاده روی اربعین، برگزاری همایش های تخصصی، تامین محتوای آموزشی برای ورزشکاران توسط مبلغین ستاد و برگزاری نشست های مشترک بین ورزشکاران ایران و عراق در موسم اربعین، از جمله موارد بررسی شده در این نشست بود.

محورهای تولیدمحتوای آموزشی وفرهنگی در هسته علمی کارگروه بانوان اربعین تعیین شد

جلسه هسته علمی ذیل کمیته تخصصی تولید محتوا در کارگروه بانوان کمیته آموزشی-فرهنگی ستاد اربعین کشور، با ریاست سرکار خانم دکتر لاله افتخاری و حضور اساتید و فرهیختگان علمی و فرهنگی، روز شنبه 23 مرداده ماه برگزار شد.

تعیین سرفصل های آموزشی و فرهنگی حوزه بانوان ضمن تاکید بر موضوعاتی از جمله ایجاد وحدت، استکبارستیزی، عفاف و حجاب و سبک زندگی حسینی مورد بررسی اعضای هسته علمی کارگروه بانوان قرار گرفت. و مسئولیت های آموزشی محتواهای مصوب، به اعضای حاضر در جلسه نیز سپرده شد.

شناسایی، جهت دهی و همسوسازی ظرفیت های بالفعل در تولید محتوا، فعال سازی ظرفیت های بالقوه ی تولید محتوا و برنامه ریزی برای برگزاری کارگاه های  تخصصی، از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کارگروه بانوان - کمیته آموزشی فرهنگی - ستاد اربعین کشور - لاله افتخاری

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات