ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در نشست مشترک برخی مسئولین ورزش بانوان و کارگروه بانوان اربعین مطرح شد: جامعه ورزشی بانوان یکی از مهم ترین ظرفیت های بالقوه در ترویج فرهنگ اربعین است


جلسه کمیته تخصصی تولید محتوا در کارگروه بانوان کمیته آموزشی-فرهنگی ستاد اربعین کشور، با ریاست سرکار خانم دکتر لاله افتخاری و حضور برخی مسئولین ورزش بانوان و دیگر اعضای این کارگروه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین،  جلسه کمیته تخصصی تولید محتوا در کارگروه بانوان کمیته آموزشی-فرهنگی ستاد اربعین کشور، با ریاست سرکار خانم دکتر لاله افتخاری و حضور برخی مسئولین ورزش بانوان و دیگر اعضای این کارگروه برگزار شد.

مسئولین ورزش بانوان ضمن تاکید بر ضرورت بصیرت افزایی در ورزشکاران، تبیین معارف اهل بیت(ع) و ارائه آموزش های دینی و قرآنی به آنان، مشارکت ورزشکاران بانو در مراسم راهپیمایی عظیم اربعین را فرصتی مناسب در این جهت دانستند.

این مسئولین، جامعه ورزشی بانوان کشور را یکی از ظرفیت های بالقوه در ترویج فرهنگ اربعین برشمرده و تبلیغ و ترویج فرهنگ اربعین توسط نخبگان جامعه را امری لازم عنوان کردند و نقش بسزای کارگروه بانوان در تحقق این امر در حوزه بانوان کشور و جهان، مورد تاکید مسئولین ورزش قرار گرفت.

برنامه ریزی برای اعزام منسجم ورزشکاران بانو به پیاده روی اربعین، برگزاری همایش های تخصصی، تامین محتوای آموزشی برای ورزشکاران توسط مبلغین ستاد و برگزاری نشست های مشترک بین ورزشکاران ایران و عراق در موسم اربعین، از جمله موارد بررسی شده در این نشست بود.

محورهای تولیدمحتوای آموزشی وفرهنگی در هسته علمی کارگروه بانوان اربعین تعیین شد

جلسه هسته علمی ذیل کمیته تخصصی تولید محتوا در کارگروه بانوان کمیته آموزشی-فرهنگی ستاد اربعین کشور، با ریاست سرکار خانم دکتر لاله افتخاری و حضور اساتید و فرهیختگان علمی و فرهنگی، روز شنبه 23 مرداده ماه برگزار شد.

تعیین سرفصل های آموزشی و فرهنگی حوزه بانوان ضمن تاکید بر موضوعاتی از جمله ایجاد وحدت، استکبارستیزی، عفاف و حجاب و سبک زندگی حسینی مورد بررسی اعضای هسته علمی کارگروه بانوان قرار گرفت. و مسئولیت های آموزشی محتواهای مصوب، به اعضای حاضر در جلسه نیز سپرده شد.

شناسایی، جهت دهی و همسوسازی ظرفیت های بالفعل در تولید محتوا، فعال سازی ظرفیت های بالقوه ی تولید محتوا و برنامه ریزی برای برگزاری کارگاه های  تخصصی، از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کارگروه بانوان - کمیته آموزشی فرهنگی - ستاد اربعین کشور - لاله افتخاری

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات