ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اربعین بزرگ‌ترین اجتماع بشری است و این اجتماع قدرتمند، دوستداران اهل‌بیت را بیمه می‌کند.


اربعین حسینی فرصت خوبی است که ولایت مداری، فرهنگ غنی و مهمان‌نوازی خود را به دنیا نشان بدهیم.

کریم حمیدوند ظهر یکشنبه در اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین شهرستان نهاوند با اشاره به برگزار نشدن فریضه حج تمتع امسال، گفت: اربعین حسینی برای نظام ویژه و مهم است و بعثه مقام معظم رهبری به اربعین حسینی توجه خاصی دارند.

وی محرومیت ملت ایران از مناسک حج را با محرومیت امام حسین (ع) از این فریضه در سال ۶۱ هجری مقایسه و مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی را یک حرکت فرهنگی و دینی توصیف کرد و گفت: اربعین بزرگ‌ترین اجتماع بشری است و این اجتماع قدرتمند، دوستداران اهل‌بیت را بیمه می‌کند.

حمیدوند گفت: اربعین حسینی فرصت خوبی است که ولایت مداری، فرهنگ غنی و مهمان‌نوازی خود را به بیرون از مرزها صادر کنیم.

فرماندار نهاوند با تأکید بر تشدید نظارت و مدیریت منظم این مناسبت مذهبی، گفت: در ایام مراسم اربعین باید ایستگاه‌های صلواتی با کمک هیئت‌های مذهبی و کمیته‌های مردمی برای خدمت به زائران فعالیت داشته باشند و در این ایام جایگاه‌های سوخت و تعمیرگاه‌های خودرو بدون مشکل و تعطیلی فعالیت کنند.

وی عنوان کرد: به‌طورقطع امسال استقبال برای حضور در کربلا هم‌زمان با اربعین حسینی به‌ویژه در نهاوند به‌واسطه قرار گرفتن در مسیر عتبات عالیات بسیار گسترده خواهد بود.

حمیدوند تاکید کرد: باید پذیرایی از زائران حسینی به‌گونه‌ای باشد که در سفرهای بعدی این زائران رغبت کنند چند روز قبل به نهاوند بیایند و با میل و اشتیاق بیشتر از شهر نهاوند دیدن کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  ستاد اربعین - نهاوند - اربعین حسینی -

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات