ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اربعین بزرگ‌ترین اجتماع بشری است و این اجتماع قدرتمند، دوستداران اهل‌بیت را بیمه می‌کند.


اربعین حسینی فرصت خوبی است که ولایت مداری، فرهنگ غنی و مهمان‌نوازی خود را به دنیا نشان بدهیم.

کریم حمیدوند ظهر یکشنبه در اولین جلسه هماهنگی ستاد اربعین شهرستان نهاوند با اشاره به برگزار نشدن فریضه حج تمتع امسال، گفت: اربعین حسینی برای نظام ویژه و مهم است و بعثه مقام معظم رهبری به اربعین حسینی توجه خاصی دارند.

وی محرومیت ملت ایران از مناسک حج را با محرومیت امام حسین (ع) از این فریضه در سال ۶۱ هجری مقایسه و مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی را یک حرکت فرهنگی و دینی توصیف کرد و گفت: اربعین بزرگ‌ترین اجتماع بشری است و این اجتماع قدرتمند، دوستداران اهل‌بیت را بیمه می‌کند.

حمیدوند گفت: اربعین حسینی فرصت خوبی است که ولایت مداری، فرهنگ غنی و مهمان‌نوازی خود را به بیرون از مرزها صادر کنیم.

فرماندار نهاوند با تأکید بر تشدید نظارت و مدیریت منظم این مناسبت مذهبی، گفت: در ایام مراسم اربعین باید ایستگاه‌های صلواتی با کمک هیئت‌های مذهبی و کمیته‌های مردمی برای خدمت به زائران فعالیت داشته باشند و در این ایام جایگاه‌های سوخت و تعمیرگاه‌های خودرو بدون مشکل و تعطیلی فعالیت کنند.

وی عنوان کرد: به‌طورقطع امسال استقبال برای حضور در کربلا هم‌زمان با اربعین حسینی به‌ویژه در نهاوند به‌واسطه قرار گرفتن در مسیر عتبات عالیات بسیار گسترده خواهد بود.

حمیدوند تاکید کرد: باید پذیرایی از زائران حسینی به‌گونه‌ای باشد که در سفرهای بعدی این زائران رغبت کنند چند روز قبل به نهاوند بیایند و با میل و اشتیاق بیشتر از شهر نهاوند دیدن کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  ستاد اربعین - نهاوند - اربعین حسینی -

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات