ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در جلسه یاوران معنوی اربعین مطرح شد؛ اربعین؛ نمایش وفاداری به مکتب استکبار ستیز حسینی


پیاده روی و همایش بزرگ معنوی و باشکوه اربعین نشان دهنده وفاداری شیعیان به مکتب امام حسین(ع) بوده و همیشه این راه پرعزت و افتخار را ادامه داده و خواهند داد.

حجت الاسلام والمسلمین امینی، مشاور استاندار در امور روحانیون استان قزوین، درجلسه ستاد یاوران معنوی اربعین حسینی که درسالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان برگزارشد، با اشاره به حضور میلیونی دلدادگان عاشق خاندان سید وسالار شهیدان در این همایش بزرگ و معنوی، گفت: شیعیان و پیروان مکتب اباعبدالله الحسین (ع) ازسایر فرق اسلامی و حتی ادیان دیگر به عنوان زائر در اربعین  شهادت آن حضرت در کربلا گرد آن کانون الهی طواف می کنند.

وی این همایش گسترده را مانور قدرت مسلمانان خواند و افزود: همایش اربعین حسینی در حقیقت تجلی قدرت امت اسلامی است و آثار و برکات فراوانی در خنثی سازی توطئه های کور دشمنان دارد

مشاور استاندار قزوین در امور روحانیون همچنین بر نهادینه کردن فرهنگ اصیل و اسلامی اربعین حسینی در جامعه تاکید کرد.

ضرورت انتقال فرهنگ عاشورا به جهانیان

حجت الاسلام نعمت اللهی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین نیز در این جلسه، گفت: پیاده روی و همایش بزرگ معنوی و باشکوه اربعین نشان دهنده وفاداری شیعیان به مکتب امام حسین(ع) بوده وهمیشه این راه پرعزت و افتخار را ادامه داده و خواهند داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین، با تاکید بر ضرورت انتقال فرهنگ عاشورا به جهانیان از طریق همایش بزرگ اربعین، خاطرنشان کرد: حضور میلیونی در مراسم اربعین حسینی، جهانیان را متوجه فرهنگ عاشورا و اهمیت این واقعه بزرگ را خواهد کرد.

حجت الاسلام نعمت اللهی به هماهنگی اعزام کاروان های اربعین حسینی از استان قزوین و حضور روحانیون در این کاروان ها اشاره کرد و بیان داشت: حوزه علمیه قزوین می تواند حضور روحانیون در کاروان ها را به خوبی مدیریت نماید.

 

حجت الاسلام عباس افشار به عنوان مسئول کارگروه ياوران معنوي اربعين در استان نيز در خصوص اين همايش عظيم گفت: همایش  پیاده روی اربعین حسینی تاثیرات فراوان فرهنگی و فرا ملی دارد. حوزه علمیه استان قزوین مثل گذشته و با توجه به اينكه اين پیاده روی میلیونی نماد قدرت اسلام و مکتب اهل  بیت(ع) است حضور فعال خواهد داشت و طلاب و روحانيون اين حوزه، اساتيد و مديران آن نيز در اين همايش بزرگ شركت ميكنند


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - یاوران معنوی اربعین - كميته فرهنگي آموزشي اربعين - قزوین - عباس افشار - نعمت اللهی

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات