ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


کنسولگری عراق در لرستان مستقر می‌شود


مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: کنسولگری عراق از مهرماه امسال در استان مستقر می‌شود.

امروز تفاهم‌نامه مشترکی برای خدمت به زائران عتبات عالیات و به‌ویژه زائران و مشتاقان حماسه عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی منعقد شد.

وی اظهار کرد: براساس این تفاهم‌نامه در تمام بخش‌ها، شهرک‌های و شهرهای استان لرستان و مکان‌هایی که علاقه‌مندان تقاضای ثبت‌نام عتبات عالیات و پیاده‌روی اربعین حسینی را دارند، اداره کل پست هماهنگی با دفاتر خدمات پست انجام می‌دهد تا کار ثبت‌نام و انتقال مدارک انجام شود.

مدیرکل حج و زیارت لرستان تصریح کرد: با توجه به تفاهم‌نامه منعقدشده می‌توانیم به‌راحتی برای هر شخصی را که در مجموعه استان و در دورترین بخش‌های لرستان است، خدمات برسانیم تا بتوانند کار ثبت‌نام خود را انجام دهند. با انجام این بسترها امسال شرایط برای حضور مردم استان در این حماسه عظیم فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین حسینی از 16 مردادماه آغازشده و متقاضیان در هر نقطه‌ای  از استان که اینترنت در اختیار دارند با مراجعه به سامانه سماح ثبت‌نام مقدماتی را انجام دهند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان افزود: به‌طور یقین امسال تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهند کسی بدون روادید از کشور خارج  شود، به همین منظور ما از قبل بستر را برای افراد و علاقه‌مندان مهیا کردیم تا ویزا بگیرند و بر اساس یک برنامه زمان‌بندی مشخص و معین از مرزها خارج شوند.

خسروی اظهار کرد: در نقاط مرزی نیز تحت هیچ شرایطی ویزا برای کسی صادر نمی‌شود و در چهار استان از جمله مشهد، تهران، کرمانشاه و اهواز ویزا صادر می‌شود. تمام تلاش ما بر این لرستان نیز بتواند با حضور کنسولگری عراق در استان ویزا را در داخل استان تقدیم مشتاقان و علاقه‌مندان به عتبات عالیات کند.

مدیرکل حج و زیارت لرستان افزود: کنسولگری عراق از مهرماه امسال در لرستان مستقر می‌شود تا بتوانیم خدمات ویزا را در استان انجام دهیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حج و زیارت - لرستان - کنسولگری عراق - پیاده‌روی اربعین حسینی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات