ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رايزني سرپرست حجاج ايراني و توليت آستان قدس رضوي


حجج السلام والمسلمين قاضي عسكر و رئيسي در خصوص مسايل حوزه زيارت با يكديگر تبادل نظر كردند.

حجت السلام والمسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه وسرپرست حجاج ايراني كه براي شركت در نخستين اجلاس توليت هاي اعتاب مقدس جهان اسلام به مشهد سفر كرده است درديدار با حجت الاسلام و المسلمين رئيسي، توليت آستان قدس رضوي برلزوم توجه هرچه بيشتر به آموزه هاي اسلام درباره موضوع زيارت تاكيد كرد.

دراين ملاقات دو طرف درخصوص حوزه زيارت به مشورت وتبادل نظرپرداخته و برگزاري نخستين اجلاس توليت هاي اعتاب مقدس جهان اسلام درمشهد را در همفكري با يكديگرمفيد ارزيابي كردند.

گفتني است دراين اجلاس، توليت هاي حرم هاي شريف و مقدس از كشورهاي ايران، عراق و سوريه و رئيس ديوان وقف شيعي و رئيس مزارات كشورعراق و حجج الاسلام والمسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني و محمدي نماينده ولي فقيه و رئيس سازمان اوقاف حضور دارند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سیدعلی قاضي عسكر- مشهد - رئيسي - توليت آستان قدس رضوي

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات