ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برگزاری اولین جلسه کمیته فرهنگی ، آموزشی ستاد اربعین استان اردبیل


اولین جلسه کمیته فرهنگی ، آموزشی ستاد اربعین استان اردبیل با حضور اعضای کمیته ، در محل دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری استان تشکیل گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، اولین جلسه کمیته فرهنگی ، آموزشی ستاد اربعین استان اردبیل با حضور اعضای کمیته ، در محل دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری استان تشکیل گردید.
در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید، حجت الاسلام والمسلمین بیدار، مسئول محترم دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در استان و رییس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین ضمن خیر مقدم به حاضرین و مدعوین و اعضای کمیته، با تاکید بر اهمیت و ارزش معنوی حماسه پیاده روی اربعین حسینی و نیز توجه و اهتمام به توصیه ها و تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ حق میزبانی مردم عراق در این مراسم و نیز رعایت احترام و تجلیل از مرجعیت دینی حوزه علمیه نجف ، در خصوص شرح وظایف اعضای کمیته و همچنین ارگانها و نهادها و سازمانهای مرتبط با این کمیته  توضیحات مبسوطی را ارائه نمودند.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سعیدیان رابط محترم کارگروه یاوران معنوی ستاد اربعین در استانهای شمالغرب کشور ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای بی وقفه دفتر نمایندگی بعثه استان گفتند:

موضوع اربعین یک جنبش و رستاخیزی است که توسط خود مردم به وجود آمده و این حرکت ، حرکت دولتی نیست و این جنبش دارای هنجارها و نابهنجاریهایی است که می بایستی نسبت به آسیب شناسی و تامین زیرساختهای آن اقدامات مناسبی معمول گردد. و معایب و محاسن به وجود آمده در سال های گذشته مورد توجه قرارگیرد و لازم است که باید و نبایدهای آن را مدنظر قراردهیم.
سپس حجت الاسلام والمسلمین حاج ابراهیمی مسئول کارگروه یاوران معنوی ستاد مرکزی اربعین ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات بعمل آمده توسط دفتر نمایندگی بعثه استان افزودند: لازم است در این خصوص از لایه های عمومی از جمله روحانیون و تشکل های عمومی و مردمی که با بدنه عمومی جامعه  در ارتباط هستند استفاده کنیم و با توجه به اینکه اطلاع رسانی بعضی از مسائل در جامعه  از طریق رسانه ملی مناسب نیست هیئات و دستجات مردمی و اجتماعات عمومی فرصت مناسبی جهت اطلاع رسانی و اقدام در این خصوص می باشد.
ایشان ضمن استقبال از چاپ اخبار و فعالیتهای کمیته های فرهنگی آموزشی استانها در مجله اربعین ستاد مرکزی ، از آمادگی این ستاد برای ارائه مطالب مورد نیاز جهت بومی سازی در استان و چاپ آنها با نام نهادهای استانی خبر داد. 
در ادامه جلسه هریک از اعضای محترم کمیته به ایراد نکته نظرات خود در خصوص مراسم پیاده روی اربعین  پرداختند و در ضمن آن به همکاری کامل و در نهایت توان خود با این کمیته اعلام آمادگی کردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - یاوران معنوی اربعین - كميته فرهنگي آموزشي اربعين - اردبیل

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات