ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آیت الله نوری همدانی در دیدار شعرای آئینی: از همه ابزارها برای ترویج فرهنگ اسلامی و انقلابی بهره گرفته شود


حضرت آیت الله نوری همدانی خواستار بهره گیری از ابزارهای مختلف برای تبیین ارزش های دینی شد و تاکید کرد که باید از ابزار شعر نیز به خوبی در جهت معرفی اهل بیت(ع) استفاده کرد.

به گزارش پایگاه الاربعین به نقل از  خبرگزاری رسا، شماری از شعرای آیینی کشور به مناسبت دهه کرامت با حضرت آیت الله نوری همدانی دیدار کردند.

در این دیدار که در مشهد مقدس برگزار شد، حضرت آیت الله نوری همدانی با تقدیر از شعرا تصریح کرد: شعر هنری است که در طول تاریخ مورد توجه ائمه قرار گرفت و وسیله ای برای ترویج فرهنگ قرآنی و معارف اسلامی بود.

وی اضافه کرد: شعر در معرفی فضايل اهل بیت علیه السلام نقش فراوانی داشته و شعرایی که در این مسیر بوده اند مورد توجه اهل بیت قرار می گرفتند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به وضعیت فعلی جهان اسلام شعر را یکی از راه های انتقال حقایق اسلام ناب و فرهنگ اهل بیت دانست و خطاب به تصریح کرد: باید به گونه ای شعر بگویید که در آینده هرکس به اشعار شما می نگرد بداند که در چه زمانی زندگی می کردید.

این مرجع تقلید خواستار بهره گیری از ابزارهای نوین برای معرفی و ترویج فرهنگ دینی و ارزش های اسلامی شد و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی و ایثار و شهادت از وظایف شعرا است.

گفتنی است درابتدای این دیدار آقایان مجاهدي و مویدی و دیگر شعرا حاضر اشعار خود را قرائت کردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: آیت الله نوری همدانی - دهه کرامت - شعرای آیینی - اهل بیت علیه السلام

مطالب مشابه


36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36185
برنامه های فرهنگی و آموزشی اربعین ۹۶در ستاد مرکزی اربعین کشور به تصویب رسید
در جلسه ستاد مرکزی اربعین که در روز سه شنبه۲۳خرداد به ریاست دکتر ذوالفقاری رییس ستاد اربعین کشور و شرکت اکثریت اعضا برگزار شد برنامه فرهنگی، تبلیغی، آموزش و پژوهشی اربعین ۹۶به تصویب رسید.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات