ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آیت الله نوری همدانی در دیدار شعرای آئینی: از همه ابزارها برای ترویج فرهنگ اسلامی و انقلابی بهره گرفته شود


حضرت آیت الله نوری همدانی خواستار بهره گیری از ابزارهای مختلف برای تبیین ارزش های دینی شد و تاکید کرد که باید از ابزار شعر نیز به خوبی در جهت معرفی اهل بیت(ع) استفاده کرد.

به گزارش پایگاه الاربعین به نقل از  خبرگزاری رسا، شماری از شعرای آیینی کشور به مناسبت دهه کرامت با حضرت آیت الله نوری همدانی دیدار کردند.

در این دیدار که در مشهد مقدس برگزار شد، حضرت آیت الله نوری همدانی با تقدیر از شعرا تصریح کرد: شعر هنری است که در طول تاریخ مورد توجه ائمه قرار گرفت و وسیله ای برای ترویج فرهنگ قرآنی و معارف اسلامی بود.

وی اضافه کرد: شعر در معرفی فضايل اهل بیت علیه السلام نقش فراوانی داشته و شعرایی که در این مسیر بوده اند مورد توجه اهل بیت قرار می گرفتند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به وضعیت فعلی جهان اسلام شعر را یکی از راه های انتقال حقایق اسلام ناب و فرهنگ اهل بیت دانست و خطاب به تصریح کرد: باید به گونه ای شعر بگویید که در آینده هرکس به اشعار شما می نگرد بداند که در چه زمانی زندگی می کردید.

این مرجع تقلید خواستار بهره گیری از ابزارهای نوین برای معرفی و ترویج فرهنگ دینی و ارزش های اسلامی شد و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی و ایثار و شهادت از وظایف شعرا است.

گفتنی است درابتدای این دیدار آقایان مجاهدي و مویدی و دیگر شعرا حاضر اشعار خود را قرائت کردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: آیت الله نوری همدانی - دهه کرامت - شعرای آیینی - اهل بیت علیه السلام

مطالب مشابه


35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35572
تفسیر و توضیح آیات تلاوت شده توسط سیدالشهدا(ع) از مدینه تا کربلا
مسئول کارگروه آموزش و تولید محتوای کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین از تدوین کتابی با عنوان «آیات قرآن در کلام و نهضت حسینی(ع)» خبر داد که به تفسیر و شأن تلاوت آیات قرآن کریم توسط سیدالشهدا(ع) در مسیر مدینه تا کربلا می‌پردازد.
 1396/01/21
35486
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي: ضرورت وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه
حجت الاسلام والمسلمين قرائتي با بيان اينكه وجود روحاني خط شكن براي رفع مشكلات و معضلات جامعه يك ضرورت است، گفت: جدي گرفتن قرآن براي سعادت دنيا و آخرت يك اصل است، لذا روحانيون بايد در زندگي خود قرآن را جدي بگيرند تا موجب شود مردم كلام الهي را در زندگي خود ساري و جاري كنند.
 1396/01/10

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات