ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پيروي از سيدالشهداء(ع) هميشه و همه جا عزت آفرين است


نماينده بِعثه رهبري در عراق گفت: پيروي از امام حسين (ع) هميشه و همه جا عزت آفرين است و مي توان مانند اصحاب سيدالشهداء امروز نيز راه و منويات آن حضرت را پيمود و اهداف ايشان را تعقيب كرد.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني، نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق در گردهمايي دانشجويان زائر كربلا با اشاره به جمله «يا ليتنا كنا معك» گفت: در زيارت بايد معيت و همراهي با امام (عليه السلام) صورت پذيرد و پيوند با امام مستحكم شود.

وي افزود: وقتي زائر جمله «يا ليتني» را مي گويد، آرزوي با امام بودن را مي كند و مراد اين است كه با فكر و اعتقاد خود همراه امام باشد و اين اختصاص به مكان يا زمان خاصي ندارد؛ پيروي از امام حسين (عليه السلام) هميشه و همه جا عزت آفرين است و مي توان مانند اصحاب حسين بن علي امروز نيز راه و منويات آن حضرت را پيمود و اهداف آن حضرت را تعقيب كرد.

نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق اظهار كرد: در جريان عاشورا مسلمانان عملا به سه گروه بي تفاوتها، معاندها و گروه سوم همراهان امام (عليه السلام) تقسيم شدند.

حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني گفت: امروز راه امام حسين (عليه السلام) وجود دارد و مسلمانان به سه گروه تقسيم مي شوند، تكفيريها و داعشي هاي جنايتكار كه نقش يزيديان را ايفاء مي كنند، .بسياري هم نسبت به مظلومين عالم بي تفاوت هستند و عده اي هم در راه حق و ولايت مقاومت مي كنند و از جان خود هم مي گذرند.

نماينده بِعثه مقام معظم رهبري در عراق گفت: جمله «كل يوم عاشورا و كل ارض كربلا»، برگرفته از روح اسلام است و هميشه جنگ ميان حق و باطل وجود دارد؛ لذا ما بايد هميشه در صف حق طلبان و عدالت خواهان عالم باشيم و در مقابل كفر و شرك و جريان هايي همانند داعش مقاومت كرده و اجازه ندهيم چهره اسلام را خدشه دار كنند.

در ادامه اين گردهمايي فرشاد فروزان فر از دانشجويان زائر كربلا با اشاره به حادثه عاشورا گفت: هميشه اين سوال برايم مطرح بود چگونه فردي كه مي داند حركتش در مسيري است كه به شهادت خود و عزيزانش و اسارت فرزندان و خانواده اش مي انجامد، اما باز اين راه را انتخاب مي كند؟ به اين نتيجه رسيدم كه امام حسين(عليه السلام) شجاعانه براي هدف خود كه اصلاح امت پيامبر(ص) بود، به ميدان كربلا رفتند.

در پايان اين مراسم نيز فيلم مستند ازمظلوميت ولايت و واقعه عاشورا همراه با روايت گري حجت الاسلام هاشمي نسب پخش شد.

از نكات مهم روايتگري اين برنامه، توضيح و تبيين جذاب حجت الاسلام هاشمي نسب به صورت زنده در خصوص بخشهاي مختلف فيلم است و اين نوع روايتگري مخاطبان را با واقعيات اسلام و عاشورا بهتر آشنا مي كند.

گفتني است گردهمايي دانشگاهيان به همت ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان در سالن اجتماعات بِعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلا برگزار شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  نجفي روحاني - بِعثه مقام معظم رهبري - گردهمايي دانشجويان - زائر كربلا - عاشورا - معارف اسلامی

مطالب مشابه


35927
شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها
مسئول بخش استان ها و کارگروه یاوران معنوی کمیته فرهنگی ستاد اربعین با اشاره به شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها،‌ تصریح کرد: عدم هماهنگی و شیوه ارسال فعالیت‌ها از مباحثی بود که باید رفع شود تا مشکلات سال گذشته روی ندهد
 1396/02/31
35806
تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه های مردمی در اربعین
نماینده بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) و عضو کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین از تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه‌های مردمی برپاکننده موکب‌ها و نمایشگاه‌ها در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین یاد کرد و گفت: درصدد هستیم در حوزه محصولات فرهنگی، مراسم‌ها و مبلغان خودجوش جهادی،‌ فعالیت‌ها را به شکلی سامان دهیم که با انسجام بیشتری فعالیت کنند
 1396/02/18
35785
سی و هفتمین نشست علمی / با موضوع "آثار اجتماعی و اعتقادی زیارت اربعین"
موسسه "وارث انبیا الدراسات تخصصی فی نهضت حسینی" وابسته به آستان مقدس امام حسین علیه السلام، سی و هفتمین نشست علمی با موضوع "آثار اجتماعی و اعتقادی زیارت اربعین" را برگزار می کند.
 1396/02/16

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات