ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آیت الله علوی گرگانی: عبور مردم از مرز برای راهپیمایی روز اربعین حسینی(ع) قانونی باشد


آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید با اشاره به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین حسینی(ع) گفت: باید عبور مردم از مرز برای این راهپیمایی قانونی باشد.

به گزارش پایگاه الاربعین به نقل از پایگاه خبری پلیس، آیت الله علوی گرگانی در دیدار جانشین فرماندهی انتظامی استان قم افزود: این جمعیت عظیم در راهپیمایی روز اربعین، مهم ترین شعار اسلامی ماست و اگر اتفاق ناگواری برای زائران رخ دهد صدای آن در کل دنیا می پیچد، بنابراین باید مراقب هجمه دشمن بود که این مراسم بدون حادثه و بر مبنای قانون برگزار شود. 
وی با بیان این که دنیا بدون حادثه نیست، گفت: دشمن در کمین است به خصوص در این موقعیت زمانی که می خواهند با ایجاد حادثه به اهداف شان برسند. 
آیت الله علوی گرگانی خواستار عبور قانونی مردم از مرز و حرکت منظم و سنجیده در این راهپیمایی عظیم شد و افزود: از مسئولان می خواهم تا حدی که قانون به آن ها اجازه می دهد به زائران سخت گیری نکنند تا مردم از این سفر معنوی بیشتر بهره مند شوند. 
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم نیز در این دیدار با اشاره به ایام محرم وصفر و حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز اربعین حسینی(ع) گفت: این روز مهم برای جامعه علوی به وجود می آید و مردم از نقاط مختلف جهان برای حماسه مذهبی آماده می شوند. 
سرهنگ حمید رضا اسدی به تلاش نیروی انتظامی برای تامین امنیت زائران اشاره و تاکید کرد: این حماسه ای که با جمعیت بالای 20 میلیون رقم می خورد زبانزد جوامع جهانی شده و پلیس از باب امنیتی و اجتماعی در خدمت زائران است. 
وی با بیان این که عده ای سعی می کنند تا به صورت غیر قانونی از مرز عبور کنند و به خیل عظیم زائران بپیوندند، تصریح کرد: دشمن با انگیزه های مختلف به دنبال لطمه زدن به این فریضه است و نمونه آن ورود اسباب بازی های حاوی مواد منفجره در سال گذشته بود که بحمدالله با هوشیاری دستگاه های انتظامی و امنیتی حادثه ای بوجود نیامد. 
جانشین فرمانده انتظامی استان قم سپس بر لزوم آگاه سازی مردم و زائران تاکید کرد و گفت: در سال گذشته از حدود 70 هزار نفر جمعیتی که از استان قم به این سفر زیارتی مشرف شدند عده زیادی مجوز عبور از مرز دریافت نکرده بودند که هزار نفرشان در مرز به مشکل برخوردند. 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - عبور از مرز - آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات