ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برگزاری جلسه کمیته تخصصی بانوان کمیته فرهنگی آموزشی اربعین


اولین جلسه از کمیته های تخصصی کارگروه بانوان کميته فرهنگی-آموزشی اربعین با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی و تولید محتوا تشکیل شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، اولین جلسه از جلسات کمیته ­های تخصصی داخلی و محتوایی کارگروه بانوان به ریاست خانم دکتر افتخاری و حضور نمایندگان نهادها و سازمان­های مختلف برگزار شد.

کمیته تخصصی کارگروه بانوان اربعین، با حضور مسئولین و نمایندگان امور بین الملل بعثه مقام معظم رهبری، حوزه علمیه الزهراء، هیئت رزمندگان اسلام، بسیج دانشجویی، بسیج جامعه زنان، بسیج اساتید، بسیج طلاب و فضای مجازی و رسانه برگزار شد.

 شناسایی و سازماندهی نیروی انسانی، آموزش و اعزام مبلغان، اختصاص موکب­ های ویژه بانوان، کم و کیف هدایا و بسته­ های فرهنگی و آگاهی بخشی و بصیرت افزایی با برگزاری همایش در راستای تبیین فلسفه اربعین و رسالت حضور بانوان در اربعین حسینی، مورد بررسی قرار گرفت. همچنین برنامه ریزی تدوین و در اختیار نهادن محتوای آموزشی و فرهنگی مناسب و مورد نظر به کاروان­ ها، گروه­ ها و هیئات اعزامی بانوان زائر، صورت گرفت.

لزوم فرهنگ­سازی در مسائلی چون  چگونگی حضور بانوان در پیاده ­روی اربعین برای کاهش آسیب­ های احتمالی در اعزام، اسکان و معرفی اقلام و شرایط صحیح و مورد نیاز بانوان مورد تاکید اعضای جلسه بود. برگزاری همایش و سخنرانی ­ها در سطح استان­ ها و برپایی نمایشگاه­ ها در معرفی اقلام اعم از عرضه انواع چادر و پوشش­ های متناسب با پیاده­روی و دیگر موارد موردنیاز، از جمله ظرفیت های تحقق این فرهنگ سازی عنوان شد.

استفاده از ظرفیت بسیج دانشجویی دانشگاه­های سراسر کشور و بسیج اساتید در تهیه و تدوین محتواهای آموزشی و فرهنگی مورد تاکید اعضای کمیته تخصصی داخلی کارگروه بانوان اربعین واقع شد.

اولین جلسه از کمیته تخصصی محتوایی نیز ، با حضور مسئولین و نمایندگان سازمان­های مختلفی نظير امور بین الملل بعثه مقام معظم رهبری، سازمان فرهنگ و ارتباطات، بسیج جامعه زنان و مسئولین کمیته داخلی و رسانه و اطلاع رسانی کارگروه بانوان نیز تشکیل شد.

در این کمیته به عنوان قلب کارگروه بانوان اربعین، برنامه­ ریزی ­های لازم برای تولید محتوای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در خصوص تمامی پیشنهادات و تصمیم ­های صورت گرفته در کمیته­ های تخصصی داخلی و بین الملل و بررسی ظرفیت های موجود حقیقی و مجازی در نشر محتواهای تامین شده، مورد بررسی و برنامه ­ریزی قرار گرفت.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - کمیته فرهنگی آموزش - لاله افتخاری - کارگروه بانوان

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات