ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برگزاری جلسه کمیته فرهنگی اربعین حسینی در کربلای معلی با شرکت اعضای ایرانی و عراقی


جلسه کمیته فرهنگی اربعین حسینی در کربلای معلی با شرکت اعضای ایرانی و عراقی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، جلسه کمیته فرهنگی اربعین حسینی در کربلای معلی با شرکت اعضای ایرانی و عراقی برگزار گردید.

در این جلسه برنامه های نهادها و دستگاه های فرهنگی، سیاست های فرهنگی، آموزشی و تبلیغی اربعین 95 مورد بحث و بررسی  قرار گرفت و تصویب شد.    
  رایزن فرهنگي جمهوری اسلامی ایران  به دستگاه ها، هیات های مذهبی،  موسسه های فرهنگي و تبلیغی توصیه کرد که رعایت قوانین و  سیاست های مصوب  را  سر لوحه  کار خود قرار دهند و  از هر  گونه اقدام  و عملی که  موجب رنجش و نارضایتی مراجع عظام تقلید نجف اشرف شود اجتناب نمایند. وی در ادامه افزود  از به کار گیری هر نوع نماد و نشان ها که منشا اختلاف و تفرقه شود، اجتناب گردد.  ایشان  به هماهنگی و  اخلاص در خدمت گزاری و تکریم مردم عراق اعم از سنی، شیعه،  مسلمان،  غیر مسلمان و گروه ها مختلف بدون ورود به مسایل و اختلافات و اجتناب از هر نوع تنش و تفرقه و گروه گرایی تاکید کردند. رایزن فرهنگی ایران  از همه رسانه  ها، مبلغان،  ائمه جمعه و جماعات و تشکل های دینی و هیئت های مذهبی خواستند که همه زایران را به  رعایت قانون و توقف کوتاه  و حداقلی در عراق به ویژه در شهرها ی مقدس کربلا و نجف اشرف  دعوت کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - کمیته فرهنگی آموزشی - کربلای معلی - غلامرضا اباذری

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات