ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نام نویسی بیش از 16 هزار نفر تاکنون برای شرکت در راهپیمایی اربعین


رئیس سازمان حج و زیارت از نام نویسی بیش از 16 هزار نفر تاکنون برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد و توصیه کرد متقاضیان نام نویسی را به روزهای پایانی موکول نکنند تا بتوانند در تاریخی که مشخص کرده‌اند مشرف شوند.

سعید اوحدی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس گفت: از ساعت 9 صبح روز گذشته سامانه ثبت نام برای علاقه‌مندان راهپیمایی اربعین حسینی آغاز به کار کرد تا دیشب 7 هزار نفر در قالب 2 هزار و 800 گروه در سامانه ثبت نام کرده‌ بودند.

وی ادامه داد: توصیه ما این است که متقاضیان ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و هرچه زودتر ثبت نام کنند تا بتوانند در تاریخی که مشخص کرده‌اند و از مرزی که تعیین شده است، مشرف شوند.استقبال برای روز اول بسیار خوب بود و تا این لحظه حدود 16 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند مشکل خاصی نیز وجود نداشته است با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با سازمان فناوری اطلاعات خوشبختانه مسیر ثبت نام کاملا روان است.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: در این مرحله از ثبت نام به دلیل اینکه وزارت امور خارجه عراق نحوه صدور ویزا را اعلام نکرده است این موضوع از طریق کمیته کنسولی ستاد برگزاری اربعین در حال پیگیری است زائران نباید در این مرحله هیچ وجهی را پرداخت کنند. امیدواریم ظرف 10 روز آینده بتوانیم مشخصات و نحوه دریافت ویزا را اعلام کنیم و از طریق شماره همراه زائران و اطلاعیه سازمان حج مرحله بعدی اطلاع رسانی می‌شود.

اوحدی اظهار داشت: در برخی از شهرها ممکن است زائران به دفاتر مجاز در نزدیکی خود دسترسی نداشته باشند که در این شهرها از طریق دفاتر حج و زیارت استان‌ها هماهنگی‌های لازم در حال انجام است که زائران برای تحویل مدارک مجبور به تردد در بین شهرها نباشند. بازهم تأکید می‌کنیم که تنها راه ثبت نام برای پیاده روی اربعین از طریق سامانه سماح است.

60 هزار نفر برای اعزام به عتبات در ایام عرفه ثبت نام کرده‌اند

وی در مورد اعزام‌ها به عتبات عالیات در ایام عرفه گفت: در رابطه با پیش ثبت نام اعزام به عتبات عالیات به دلیل استقبال خوب علاقه‌مندان ثبت نام تا ساعت 16 امروز تمدید شده است و تا این لحظه بیش از 60 هزار نفر ثبت نام کرده‌اند که ما مجبور هستیم از طریق قرعه کشی زائرانی که در اولویت هستند را اعزام کنیم البته تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم تا بتوانیم ظرفیت‌های اقامتی بیشتری را در عراق به خدمت بگیریم تا امکان سفر برای تمام مشتاقان به عتبات در ایام عرفه، تاسوعا و عاشورا فراهم شود.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: اعزام‌ها از 17 شهریور تا 15 آبان است باز شاهد هستیم عده‌ای افراد سودجو تبلیغات‌هایی را انجام می‌دهند که واقعیت ندارد و تحت عناوینی مانند عتبات قسطی یا ارزان قیمت،سودجویی می‌کنند و معمولاً هزینه بخشی از خدمات را دریافت نمی‌کنند و در داخل کشور عراق زائر را با مشکلات جدی مواجه می‌کنند به مشتاقان سفر به عتبات توصیه می‌شود به این تبلیغات توجهی نداشته باشند و تنها از طریق دفتر مجاز اقدام به ثبت نام کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - سعید اوحدی - ثبت نام اربعین

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات