ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین: رادیو اربعین راه‌اندازی می‌شود/تولید نرم‌افزارهای اطلاع‌رسانی مرتبط با اربعین حسینی


رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین از راه‌اندازی رادیو اربعین خبر داد و گفت: نرم‌افزارهای اطلاع‌رسانی مرتبط با اربعین حسینی تولید می‌شود.

حجت‌الاسلام‌ دکتر حمید احمدی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای کمیته فرهنگی و آموزش اربعین کشور با آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه 13 کمیته تخصصی زیرمجموعه ستاد اربعین فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: سال گذشته بیش از 2 هزار روحانی در کمیته فرهنگی و آموزش‌دیده و به کشور عراق اعزام‌شده‌اند.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین با اشاره به حضور 60 طلبه در میان زائران اربعین افزود: در ایام اربعین سال گذشته طلاب بیش از 60 جلسه سخنرانی برگزار شد و این روحانیان به دو زبان مسلط بودند. همچنین اقدامات خوبی به‌منظور مشارکت ائمه جماعات  در مورد ایام اربعین به‌ویژه در زمینهٔ آموزشی و فرهنگی صورت گرفته است.

وی از شکل‌گیری رادیو اربعین خبر داد و گفت: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر جنبه فرهنگی سیاست ما در سال گذشته همراهی با مرجعیت شیعه، دولت عراق و احترام به مردم این کشور بود.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین ‌با اشاره به استفاده از عکس شهدای عراق در تبلیغات فرهنگی اربعین سال گذشته افزود: باید به تولید نرم‌افزارهای اطلاع‌رسانی مرتبط با اربعین حسینی توجه شود همچنین باید عرصه فعالیت این نرم‌افزارها به‌منظور ارتباط بهتر مردم با اربعین را افزایش دهیم.

وی گفت: در فضای مجازی درباره اربعین اطلاع‌رسانی‌های خوبی صورت گرفته است همچنین سعی شده امسال نیز همانند سال گذشته  آموزش از طریق فضای مجازی گسترش یابد.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد اربعین با اشاره به اینکه وب‌سایت ستاد اربعین در سال جدید چهار زبانه شده خاطرنشان کرد: در این سایت مطالب متنوع مربوط به آداب زیارت و اطلاعات سفر به زائران ارائه می‌شود.

احمدی با اشاره به انتشار هفته‌نامه ویژه اربعین افزود: تاکنون سه شماره از این هفته‌نامه منتشرشده و در آن اطلاعات مختلفی در مورد اربعین حسینی ارائه‌شده است.

 

منبع: تسنیم


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حمید احمدی - جامعه مدرسین - سیدهاشم حسینی بوشهری - کمیته فرهنگی آموزش -

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات