ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آیت الله حسینی بوشهری: پیاده روی اربعین بزرگ ترین اردوی فرهنگی است


آیت الله حسینی بوشهری پیاده روی اربعین را بزرگ ترین اردوی فرهنگی دانست و گفت: ملت عراق نباید احساس کنند ما در خدمات رسانی به زایرین رقیب آن‌ها هستیم.

 آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای کمیته فرهنگی ستاد بزرگداشت اربعین ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) در سخنانی اظهار کرد: مهم ترین بعد اربعین فرهنگی است و در این راستا وظیفه کمیته فرهنگی این ستاد نسبت به سایر کمیته ها از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

 

وی ادامه داد: اگر زایرین اربعین از نظر فرهنگی در خود تحولی را مشاهده نکنند، دچار خسران بسیار زیادی خواهند شد.

 

خطیب جمعه قم با بیان این که اربعین فرصت انجام کارهای فرهنگی زیادی ایجاد کرده است، افزود: اگر ما بتوانیم از این فضای فرهنگی به خوبی بهره ببریم می توانیم اثرگذاری کارهای خود را چندین برابر کنیم، البته این اقدامات فرهنگی ما نباید به گونه ای باشد که ملت و دولت عراق این احساس را داشته باشند که ما قصد داریم برنامه های خود را به مردم آنجا دیکته کنیم.

 

وی با اشاره ضرورت توجه به خدمات رسانی به زایرین اربعین،تصریح کرد: فرهنگ خدمات رسانی به زایرین حسینی در بین ملت عراق نهادینه شده است و خدمات رسانی ما نباید این احساس را در بین ملت عراق ایجاد کند که ما قصد رقابت با آن ها را داریم.

 

آیت الله حسینی بوشهری با بیان این که ظرفیت وجودی امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) ظرفیت بسیار عظیمی را در عراق ایجاد کرده است، اظهار کرد: زیارت اربعین یک اردوی فرهنگی موفق است و ما اگر بدنبال انجام کار فرهنگی تاثیرگذار هستیم باید از همه این ظرفیت ها به بهترین نحو استفاده کنیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین -حمید احدی- كميته فرهنگي آموزشي اربعين - حسینی بوشهری

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات