ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آیت الله حسینی بوشهری: پیاده روی اربعین بزرگ ترین اردوی فرهنگی است


آیت الله حسینی بوشهری پیاده روی اربعین را بزرگ ترین اردوی فرهنگی دانست و گفت: ملت عراق نباید احساس کنند ما در خدمات رسانی به زایرین رقیب آن‌ها هستیم.

 آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای کمیته فرهنگی ستاد بزرگداشت اربعین ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) در سخنانی اظهار کرد: مهم ترین بعد اربعین فرهنگی است و در این راستا وظیفه کمیته فرهنگی این ستاد نسبت به سایر کمیته ها از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

 

وی ادامه داد: اگر زایرین اربعین از نظر فرهنگی در خود تحولی را مشاهده نکنند، دچار خسران بسیار زیادی خواهند شد.

 

خطیب جمعه قم با بیان این که اربعین فرصت انجام کارهای فرهنگی زیادی ایجاد کرده است، افزود: اگر ما بتوانیم از این فضای فرهنگی به خوبی بهره ببریم می توانیم اثرگذاری کارهای خود را چندین برابر کنیم، البته این اقدامات فرهنگی ما نباید به گونه ای باشد که ملت و دولت عراق این احساس را داشته باشند که ما قصد داریم برنامه های خود را به مردم آنجا دیکته کنیم.

 

وی با اشاره ضرورت توجه به خدمات رسانی به زایرین اربعین،تصریح کرد: فرهنگ خدمات رسانی به زایرین حسینی در بین ملت عراق نهادینه شده است و خدمات رسانی ما نباید این احساس را در بین ملت عراق ایجاد کند که ما قصد رقابت با آن ها را داریم.

 

آیت الله حسینی بوشهری با بیان این که ظرفیت وجودی امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) ظرفیت بسیار عظیمی را در عراق ایجاد کرده است، اظهار کرد: زیارت اربعین یک اردوی فرهنگی موفق است و ما اگر بدنبال انجام کار فرهنگی تاثیرگذار هستیم باید از همه این ظرفیت ها به بهترین نحو استفاده کنیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین -حمید احدی- كميته فرهنگي آموزشي اربعين - حسینی بوشهری

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات