ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


آیت الله حسینی بوشهری: پیاده روی اربعین بزرگ ترین اردوی فرهنگی است


آیت الله حسینی بوشهری پیاده روی اربعین را بزرگ ترین اردوی فرهنگی دانست و گفت: ملت عراق نباید احساس کنند ما در خدمات رسانی به زایرین رقیب آن‌ها هستیم.

 آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای کمیته فرهنگی ستاد بزرگداشت اربعین ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه کرامت و میلاد حضرت معصومه (س) در سخنانی اظهار کرد: مهم ترین بعد اربعین فرهنگی است و در این راستا وظیفه کمیته فرهنگی این ستاد نسبت به سایر کمیته ها از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

 

وی ادامه داد: اگر زایرین اربعین از نظر فرهنگی در خود تحولی را مشاهده نکنند، دچار خسران بسیار زیادی خواهند شد.

 

خطیب جمعه قم با بیان این که اربعین فرصت انجام کارهای فرهنگی زیادی ایجاد کرده است، افزود: اگر ما بتوانیم از این فضای فرهنگی به خوبی بهره ببریم می توانیم اثرگذاری کارهای خود را چندین برابر کنیم، البته این اقدامات فرهنگی ما نباید به گونه ای باشد که ملت و دولت عراق این احساس را داشته باشند که ما قصد داریم برنامه های خود را به مردم آنجا دیکته کنیم.

 

وی با اشاره ضرورت توجه به خدمات رسانی به زایرین اربعین،تصریح کرد: فرهنگ خدمات رسانی به زایرین حسینی در بین ملت عراق نهادینه شده است و خدمات رسانی ما نباید این احساس را در بین ملت عراق ایجاد کند که ما قصد رقابت با آن ها را داریم.

 

آیت الله حسینی بوشهری با بیان این که ظرفیت وجودی امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) ظرفیت بسیار عظیمی را در عراق ایجاد کرده است، اظهار کرد: زیارت اربعین یک اردوی فرهنگی موفق است و ما اگر بدنبال انجام کار فرهنگی تاثیرگذار هستیم باید از همه این ظرفیت ها به بهترین نحو استفاده کنیم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین -حمید احدی- كميته فرهنگي آموزشي اربعين - حسینی بوشهری

مطالب مشابه


36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات