ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همایش پیاده روی اربعین نشانه اقتدار و وحدت شیعیان است


معاون استاندار ایلام گفت: حضور در همایش پیاده روی اربعین نشانه اقتدار و وحدت شیعیان و حضور مستمر و معنادار عاشقان اهل بیت (ع) است.

حشمت اله عسگری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: حضور در آیین معنوی پیاده روی اربعین حسینی نمادی از عشق و علاقه ایرانیان به اسلام و ائمه اطهار (ع) دارد و تجمع میلیونی مسلمان ها و زائران در کربلای معلی نماد وحدت و همبستگی آنان در برابر کفار است.
وی افزود: بر اساس بررسی ها و نظر سنجی هایی که از زائران اربعین حسینی در سال گذشته انجام گرفه بیش از 50 درصد آنان اعلام کردند در سال های آینده باز هم در این آیین معنوی و باشکوه حضور خواهند یافت.
عسگری تاکید کرد: با توجه به محدودیت سفر حج در سال جاری، افزایش آمار حضور افراد در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی در سال 95 پیش بینی می شود و باید خود را به ویژه برای بازگشت زائران از کربلا به کشور از طریق مرز بین المللی مهران آماده کنیم.
وی یادآور شد: با توجه به حجم جمعیتی که در چند سال اخیر از طریق مرز بین المللی مهران در ایام اربعین به عراق تردد داشتند، در استان باید آمادگی کامل برای اسکان 100 هزار نفر شب داشته باشیم.
به گفته عسگری، با برنامه ریزی مناسب و استفاده از همه ظرفیت های دولتی، شبه دولتی و بخش خصوصی و کمک های مردمی، امیدواریم امسال مشکلی در خصوص پذیرایی و اسکان زائران حسینی اربعین نداشته باشیم.
وی اضافه کرد: مردم مرزدار و میهمان نواز استان ایلام با آغوش باز پذیرای زائران حسینی هستند و در سال های اخیر به خوبی نشان دادند میزبان لایقی برای زائران و مشتاقان زیارت عتبات عالیات هستند.
به گزارش ذاکرنیوزان در فاصله 95 کیلومتری مرکز ایلام از مزیت امنیت و کوتاهی مسافت تا عتبات عالیات و مرکز عراق برخوردار است.
 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حشمت اله عسگری - ایلام - پیاده روی اربعین حسینی

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات