ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


همایش پیاده روی اربعین نشانه اقتدار و وحدت شیعیان است


معاون استاندار ایلام گفت: حضور در همایش پیاده روی اربعین نشانه اقتدار و وحدت شیعیان و حضور مستمر و معنادار عاشقان اهل بیت (ع) است.

حشمت اله عسگری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: حضور در آیین معنوی پیاده روی اربعین حسینی نمادی از عشق و علاقه ایرانیان به اسلام و ائمه اطهار (ع) دارد و تجمع میلیونی مسلمان ها و زائران در کربلای معلی نماد وحدت و همبستگی آنان در برابر کفار است.
وی افزود: بر اساس بررسی ها و نظر سنجی هایی که از زائران اربعین حسینی در سال گذشته انجام گرفه بیش از 50 درصد آنان اعلام کردند در سال های آینده باز هم در این آیین معنوی و باشکوه حضور خواهند یافت.
عسگری تاکید کرد: با توجه به محدودیت سفر حج در سال جاری، افزایش آمار حضور افراد در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی در سال 95 پیش بینی می شود و باید خود را به ویژه برای بازگشت زائران از کربلا به کشور از طریق مرز بین المللی مهران آماده کنیم.
وی یادآور شد: با توجه به حجم جمعیتی که در چند سال اخیر از طریق مرز بین المللی مهران در ایام اربعین به عراق تردد داشتند، در استان باید آمادگی کامل برای اسکان 100 هزار نفر شب داشته باشیم.
به گفته عسگری، با برنامه ریزی مناسب و استفاده از همه ظرفیت های دولتی، شبه دولتی و بخش خصوصی و کمک های مردمی، امیدواریم امسال مشکلی در خصوص پذیرایی و اسکان زائران حسینی اربعین نداشته باشیم.
وی اضافه کرد: مردم مرزدار و میهمان نواز استان ایلام با آغوش باز پذیرای زائران حسینی هستند و در سال های اخیر به خوبی نشان دادند میزبان لایقی برای زائران و مشتاقان زیارت عتبات عالیات هستند.
به گزارش ذاکرنیوزان در فاصله 95 کیلومتری مرکز ایلام از مزیت امنیت و کوتاهی مسافت تا عتبات عالیات و مرکز عراق برخوردار است.
 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حشمت اله عسگری - ایلام - پیاده روی اربعین حسینی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات