ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام احمدي مطرح كرد: مهمترين وظيفه رسانه ها در حوزه راهپيمايي اربعين فرهنگ سازي است


رئيس كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين گفت: امسال استفاده از فضاي مجازي را توسعه داديم و با تشكيل گروه مستقل و همكاري اپراتورها، برنامه منسجمي آماده شده تا به 4 زبان در رسانه ها و خبرگزاري ها مورد استفاده قرار گيرد.

حجت الاسلام حميد احمدي رئيس كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين، با اشاره به اينكه اولين و مهمترين وظيفه رسانه ها در حوزه راهپيمايي اربعين فرهنگ سازي است، گفت: سلامت، بهداشت، سفر، تغذيه ،اسكان و تعامل با مردم عراق از جمله مواردي است كه نياز به فرهنگسازي دارد، چرا كه حدود 2 ميليون ايراني در يك زمان واحد در فضا و محيط خارجي قرار مي گيرند، چنانچه ما در آداب زيارت دچار آسيب هاي جدي هستيم از اين رو اصلاح رفتار و فرهنگسازي نياز است كه اين موضوع با كمك تشكل ها، ائمه جمعه و هيئت هاي مذهبي بسيج انجام خواهد شد.

وي افزود: با توجه به تشكيل ستاد مركزي اربعين در وزارت كشور، 13 كميته تخصصي در اين ستاد شكل گرفت كه بخش فرهنگي و آموزشي به عهده بعثه مقام معظم رهبري قرار گرفت و در اين ميان 16 دستگاه فرهنگي كشور از جمله سازمان تبليغات اسلامي، شوراي سياست گذاري ائمه جمعه سراسر كشور، سازمان اوقاف و امور خيريه و معاونت فرهنگي شهرداري عضو آن هستند.

حجت الاسلام احمدي تصريح كرد: پس از اربعين سال گذشته، اولين كاري كه صورت گرفت بازبيني برنامه ها بود تا بر اساس عملكرد سال 94، گروه هاي تخصصي شوراها شكل گرفت و هم اكنون برنامه ريزي براي فعاليت هاي فرهنگي اربعين سال 95 در حال انجام است.

رئيس كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين تاكيد كرد: از جمله مواردي كه در اربعين سال گذشته به آن پرداخته شد و قرار است در اربعين امسال بيشتر روي آن كار شود فعاليت بخش بانوان است كه به همين منظور شوراي راهبردي بانوان تشكيل و براي فعاليت بخش قرآني نيز شورايي با مسئوليت تشكل هاي قرآني تشكيل شده است.

وي يادآور شد: اتاق فكري با حضور فرهيختگان و اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه ايجاد شده است كه در آن ايده پردازي براي فعاليت هاي اربعين صورت مي گيرد.

حجت الاسلام احمدي اضافه كرد: همچنين كارگروه هاي ديگري از جمله رسانه و فضاي مجازي، كودك و نوجوان، اعزام مبلغ و توليد محصولات فرهنگي در حال فعاليت هستند و تا پايان ماه ذي الحجه برنامه ها نهايي مي شود و با هماهنگي مسئولان عراقي اجراي برنامه ها آغاز مي شود.

رئيس كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين بيان كرد: با توجه به تجربه موفق استفاده از فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي در اربعين گذشته، امسال استفاده از اين فضا را توسعه داديم و با تشكيل گروه مستقل و همكاري اپراتورها، برنامه منسجمي آماده شده تا به 4 زبان در رسانه ها، خبرگزاري ها و شبكه هاي اجتماعي مورد استفاده قرار گيرد.

وي به فعاليت فرهيختگان در كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين اشاره و بيان كرد: فرهيختگان در قالب گفتمان سازي ما را در بايسته هاي اخلاقي، سياسي، اجتماعي و معرفتي با استفاده از فضاي مجازي همراهي مي كنند تا سخن مقام معظم رهبري مبني بر با شور رفتن و با شعور بازگشتن از اربعين محقق شود.

حجت الاسلام احمدي گفت: همه كساني كه عازم سفر در اربعين هستند، مي توانند به تنهايي يك رسانه باشند كه لازمه آن اين است كه خود، آموزش هاي لازم را كسب كنند و پيام رسان اين نهضت بزرگ باشند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حمید احمدی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات