ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام احمدي مطرح كرد: مهمترين وظيفه رسانه ها در حوزه راهپيمايي اربعين فرهنگ سازي است


رئيس كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين گفت: امسال استفاده از فضاي مجازي را توسعه داديم و با تشكيل گروه مستقل و همكاري اپراتورها، برنامه منسجمي آماده شده تا به 4 زبان در رسانه ها و خبرگزاري ها مورد استفاده قرار گيرد.

حجت الاسلام حميد احمدي رئيس كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين، با اشاره به اينكه اولين و مهمترين وظيفه رسانه ها در حوزه راهپيمايي اربعين فرهنگ سازي است، گفت: سلامت، بهداشت، سفر، تغذيه ،اسكان و تعامل با مردم عراق از جمله مواردي است كه نياز به فرهنگسازي دارد، چرا كه حدود 2 ميليون ايراني در يك زمان واحد در فضا و محيط خارجي قرار مي گيرند، چنانچه ما در آداب زيارت دچار آسيب هاي جدي هستيم از اين رو اصلاح رفتار و فرهنگسازي نياز است كه اين موضوع با كمك تشكل ها، ائمه جمعه و هيئت هاي مذهبي بسيج انجام خواهد شد.

وي افزود: با توجه به تشكيل ستاد مركزي اربعين در وزارت كشور، 13 كميته تخصصي در اين ستاد شكل گرفت كه بخش فرهنگي و آموزشي به عهده بعثه مقام معظم رهبري قرار گرفت و در اين ميان 16 دستگاه فرهنگي كشور از جمله سازمان تبليغات اسلامي، شوراي سياست گذاري ائمه جمعه سراسر كشور، سازمان اوقاف و امور خيريه و معاونت فرهنگي شهرداري عضو آن هستند.

حجت الاسلام احمدي تصريح كرد: پس از اربعين سال گذشته، اولين كاري كه صورت گرفت بازبيني برنامه ها بود تا بر اساس عملكرد سال 94، گروه هاي تخصصي شوراها شكل گرفت و هم اكنون برنامه ريزي براي فعاليت هاي فرهنگي اربعين سال 95 در حال انجام است.

رئيس كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين تاكيد كرد: از جمله مواردي كه در اربعين سال گذشته به آن پرداخته شد و قرار است در اربعين امسال بيشتر روي آن كار شود فعاليت بخش بانوان است كه به همين منظور شوراي راهبردي بانوان تشكيل و براي فعاليت بخش قرآني نيز شورايي با مسئوليت تشكل هاي قرآني تشكيل شده است.

وي يادآور شد: اتاق فكري با حضور فرهيختگان و اساتيد برجسته حوزه و دانشگاه ايجاد شده است كه در آن ايده پردازي براي فعاليت هاي اربعين صورت مي گيرد.

حجت الاسلام احمدي اضافه كرد: همچنين كارگروه هاي ديگري از جمله رسانه و فضاي مجازي، كودك و نوجوان، اعزام مبلغ و توليد محصولات فرهنگي در حال فعاليت هستند و تا پايان ماه ذي الحجه برنامه ها نهايي مي شود و با هماهنگي مسئولان عراقي اجراي برنامه ها آغاز مي شود.

رئيس كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين بيان كرد: با توجه به تجربه موفق استفاده از فضاي مجازي و شبكه هاي اجتماعي در اربعين گذشته، امسال استفاده از اين فضا را توسعه داديم و با تشكيل گروه مستقل و همكاري اپراتورها، برنامه منسجمي آماده شده تا به 4 زبان در رسانه ها، خبرگزاري ها و شبكه هاي اجتماعي مورد استفاده قرار گيرد.

وي به فعاليت فرهيختگان در كميته فرهنگي و آموزشي ستاد اربعين اشاره و بيان كرد: فرهيختگان در قالب گفتمان سازي ما را در بايسته هاي اخلاقي، سياسي، اجتماعي و معرفتي با استفاده از فضاي مجازي همراهي مي كنند تا سخن مقام معظم رهبري مبني بر با شور رفتن و با شعور بازگشتن از اربعين محقق شود.

حجت الاسلام احمدي گفت: همه كساني كه عازم سفر در اربعين هستند، مي توانند به تنهايي يك رسانه باشند كه لازمه آن اين است كه خود، آموزش هاي لازم را كسب كنند و پيام رسان اين نهضت بزرگ باشند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حمید احمدی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات