ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سفير عراق در ايران: جلسه هماهنگي اربعين در بغداد


سفير عراق در ايران گفت: در سال گذشته 11 دفتر كنسولي در 11 استان ايران براي سرعت بخشيدن به صدور رواديد زائران اربعين حسيني داير شد كه اين اقدام در هيچ كشوري سابقه ندارد.

عبودالموسوي سفير عراق در ايران با اشاره به ضرورت برگزاري باشكوه آيين اربعين گفت: در سال گذشته شاهد موفقيت خوبي در زمينه تامين امنيت و تغذيه زايران امام حسين(ع) در ايام اربعين بوديم.

وي با اشاره به حضور گسترده و پرشور زائران در اين پياده روي اربعين حسيني افزود: اين آيين در شرايطي برگزار شد كه با تروريست ها در حال مبارزه بوديم و به خاطر برگزاري موفقيت آميز بودن مراسم اربعين، پيام هاي تشكر از رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران و ساير مقامات اين كشور دريافت كرديم.

سفير عراق در ايران ادامه داد: در سال گذشته 11 دفتر كنسولي در 11 استان ايران براي سرعت بخشيدن به صدور رواديد زائران اربعين حسيني داير كرديم كه اين اقدام در هيچ كشوري سابقه ندارد.

عبودالموسوي به برگزاري جلسات متعدد براي آيين اربعين امسال اشاره كرد و گفت: به زودي جلسه اي در بغداد تشكيل خواهد شد تا امسال بهتر و بيشتر از سال گذشته بتوانيم ميزبان زايران اباعبدالله الحسين(ع) باشيم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عبودالموسوي - اربعين حسینی - سفير عراق درايران - كنسولي

مطالب مشابه


35963
لزوم بهره‌گیری از ارجاعات تاریخی اربعین در شعرسرایی
شاعر آئینی کشورمان با اشاره به اینکه شعرسرایی درباره اربعین نباید صرف پرداختن به شور و هیجان باشد، تصریح کرد: ارائه ارجاعات تاریخی، حماسه و حرکت در این حوزه، لازمه شعر اربعین است
 1396/03/07
35927
شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها
مسئول بخش استان ها و کارگروه یاوران معنوی کمیته فرهنگی ستاد اربعین با اشاره به شروع فعالیت‌های مرتبط با اربعین در استان‌ها،‌ تصریح کرد: عدم هماهنگی و شیوه ارسال فعالیت‌ها از مباحثی بود که باید رفع شود تا مشکلات سال گذشته روی ندهد
 1396/02/31
35806
تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه های مردمی در اربعین
نماینده بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا(عج) و عضو کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین از تدوین سندی برای نحوه حضور هیئات و مجموعه‌های مردمی برپاکننده موکب‌ها و نمایشگاه‌ها در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین یاد کرد و گفت: درصدد هستیم در حوزه محصولات فرهنگی، مراسم‌ها و مبلغان خودجوش جهادی،‌ فعالیت‌ها را به شکلی سامان دهیم که با انسجام بیشتری فعالیت کنند
 1396/02/18

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات