ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


سفير عراق در ايران: جلسه هماهنگي اربعين در بغداد


سفير عراق در ايران گفت: در سال گذشته 11 دفتر كنسولي در 11 استان ايران براي سرعت بخشيدن به صدور رواديد زائران اربعين حسيني داير شد كه اين اقدام در هيچ كشوري سابقه ندارد.

عبودالموسوي سفير عراق در ايران با اشاره به ضرورت برگزاري باشكوه آيين اربعين گفت: در سال گذشته شاهد موفقيت خوبي در زمينه تامين امنيت و تغذيه زايران امام حسين(ع) در ايام اربعين بوديم.

وي با اشاره به حضور گسترده و پرشور زائران در اين پياده روي اربعين حسيني افزود: اين آيين در شرايطي برگزار شد كه با تروريست ها در حال مبارزه بوديم و به خاطر برگزاري موفقيت آميز بودن مراسم اربعين، پيام هاي تشكر از رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران و ساير مقامات اين كشور دريافت كرديم.

سفير عراق در ايران ادامه داد: در سال گذشته 11 دفتر كنسولي در 11 استان ايران براي سرعت بخشيدن به صدور رواديد زائران اربعين حسيني داير كرديم كه اين اقدام در هيچ كشوري سابقه ندارد.

عبودالموسوي به برگزاري جلسات متعدد براي آيين اربعين امسال اشاره كرد و گفت: به زودي جلسه اي در بغداد تشكيل خواهد شد تا امسال بهتر و بيشتر از سال گذشته بتوانيم ميزبان زايران اباعبدالله الحسين(ع) باشيم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: عبودالموسوي - اربعين حسینی - سفير عراق درايران - كنسولي

مطالب مشابه


36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30
36479
بهره‌گیری از سیره امام صادق(ع) در رفع مسائل فراروی جهان اسلام
یکی از موضوعاتی که با تأسی از سیره ائمه معصومین(ع) و به ویژه امام صادق(ع) در رفع مشکلات جوامع امروزی مسلمانان می‌توان مورد استفاده قرار داد،‌ بهره‌گیری از تعاشر علمی این امام همام در رفع مشکلات فراروی جهان اسلام است.
 1396/04/30
36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات