ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


برگزاری جلسه شورای راهبردی فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی


سومین جلسه شورای راهبردی فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی، به ریاست سرکار خانم دکتر افتخاری و با حضور اعضای این شورا در بعثه مقام معظم رهبری در تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، سومین جلسه شورای راهبردی فعالیت های بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی،  به ریاست سرکار خانم دکتر افتخاری و با حضور اعضای این شورا در بعثه مقام معظم رهبری در تهران برگزار شد.

این جلسه که با حضور مسئولین و نمایندگان خواهرِ بعثه مقام معظم رهبری، مشاور وزارت کشور، بسیج، بسیج طلاب، مجمع جهانی اهل بیت(ع)، امور بین الملل بعثه، نهاد رهبری، صداوسیما و نماینده کارگروه فضای مجازی و رسانه اربعین برگزار شد، ابتدا ضمن معرفی و اعلام کمیته های مختلف تشکیل شده در حوزه بانوان توسط خانم دکتر افتخاری و مروری بر شرح وظایف هر یک، مسئولین و نمایندگان این کمیته ها به شرح گزارشی از فعالیت های حوزه مرتبط با خود پرداختند.

ایجاد ارتباط با بانوان غیرایرانی و تشکلات فعال زنان، تبادل نظرات و پیشنهادات آنها در خصوص اربعین، ایجاد ارتباط با فعالین حوزه بانوان در افغانستان، پاکستان، سوئد و دیگر کشورها و استقبال پرشور آنان برای مشارکت در حوزه فرهنگی بانوان اربعین، از جمله مهم ترین اقدامات در حوزه بین الملل بانوان بیان گردید.

گزارش جامع از فرصت ها و تهدیدهای متوجه زائران  بانو در موسم اربعین سال گذشته، از دیگر مواردی بود که در این نشست ارائه گردید که در ضمن آن اعضای جلسه به تبیین و پیشنهاد سیاست و راهکارهای اجرایی مورد نیاز در جهت تقویت و رفع نقاط قوت و ضعف پرداختند و بر لزوم رصد مخاطرات، ملاحظات و فرصت ها برای بهره مندی بهتر از ظرفیت های موجود در سفراربعین برای امور تبلیغی و فرهنگی و مسائل بهداشت و سلامت روحی و جسمی بانوان، تاکید داشتند.

سازماندهی و فعال سازی انعکاس خبری و محتوایی فعالیت های کمیته بانوان در حوزه های رسانه ای چون رادیو، تلویزیون، وب سایت، شبکه های اجتماعی و دیگر ظرفیت های رسانه ای موجود، از دیگر مباحثی بود که مورد بررسی و تبیین قرار گرفت.

لزوم بسیج کردن استان های مرزی و تربیت نیروی بانو برای امور دینی چون بیان احکام، مداحی، سخنرانی و تربیت مبلغین فرهنگی نیز به عنوان وظایف کمیته داخلی کارگروه بانوان اربعین مشروح گردید.

سرکار خانم دکتر افتخاری کمیته محتوایی را قلب کارگروه بانوان اربعین برشمردند و تشکیل این کمیته محتوایی با مشارکت نمایندگان دیگر کمیته های کارگروه بانوان در آن را خواستار شدند.

ایشان در ادامه، ضمن تاکید بر محوریت فعالیت های کارگروه بانوان در حوزه فرهنگی، محوریت مطالب کمیته محتوا را حول شخصیت حضرت زینب(سلام الله علیها) خوانده و در این راستا از اعضا خواستار پیشنهاد شعار برای تبلیغات فرهنگی بانوان شدند.

ارائه پیشنهادات در خصوص ایجاد کمیته های دیگر در کارگروه بانوان، ایجاد ارتباط با فرهیختگان و دانشجویان و برگزاری نشست با آنان، فراخوان بسیج عمومی در مساجد و ائمه جماعات و پیشنهادات در حوزه تهیه بسته ها و هدایای فرهنگی از دیگر مطالبات سرکار خانم دکتر افتخاری از اعضای حاضر در سومین جلسه شورای بانوان اربعین بود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - شورای راهبردی فعالیت های بانوان - كميته فرهنگي آموزشي اربعين

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات