ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام اخویان اعلام کرد؛ فرهنگ سازی و فضا سازی و افزایش شناخت زائران با موضوع زیارت از مهم ترین برنامه های یاوران معنوی اربعین است


حجت الاسلام اخویان از آغاز فعالیت روحانیان با تجربه در حوزه عتبات عالیات به عنوان رابطان این کارگروه در منطقه5 کشور خبر داد.

حجت الاسلام محمدعلی اخویان، رابط طرح یاوران معنوی اربعین در منطقه5 کشور، از فعال شدن رابطان این کارگروه خبر داد و اظهار داشت: منطقه 5 کشور شامل استان های فارس، اصفهان،  کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر می شود که خوشبختانه استقبال خوبی در این استان صورت گرفت.


وی نقش رابطان کارگروه یاوران معنوی اربعین را بسیار موثر خواند و اظهار داشت: هماهنگی و راهبری آموزشها و اطلاع رسانی به مخاطبان از مهم ترین برنامه های یاوران معنوی اربعین است که این عزیزان با هماهنگی کمیته فرهنگی ـ آموزشی ستاد اربعین کشور فعالیت می کنند.


حجت الاسلام اخویان با بیان این که رابطان کارگروه یاوران معنوی اربعین از روحانیون باتجربه در حوزه عتبات عالیات و مراسم اربعین حسینی انتخاب شده اند، افزود: در حال حاضر این کارگروه در استان فارس تشکیل شده است که در همین زمینه جلسه ای با برخی از روحانیان برگزار شد و قرار شد که فعالیت آن ها به صورت رسمی آغاز شود.


وی ادامه داد: هم اینک محتوای آموزش در اختیار این گروه از روحانیان قرار گرفته است و آن ها از طریق پایگاه مساجد، مدارس و مراکز علمی و فرهنگی در مناطق مختلف کشور زائران را برای اعزام آماده می کنند که فرهنگ سازی و فضا سازی و افزایش شناخت زائران با موضوع زیارت از مهم ترین برنامه های این عزیزان است.


رابط طرح یاوران معنوی اربعین در منطقه5 کشور، گفت: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز رسیدگی به امور مساجد با کارگروه یاوران معنوی همکاری دارند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - یاوران معنوی اربعین - كميته فرهنگي آموزشي اربعين - منطقه 5 - محمدعلی اخویان

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات