ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام اخویان اعلام کرد؛ فرهنگ سازی و فضا سازی و افزایش شناخت زائران با موضوع زیارت از مهم ترین برنامه های یاوران معنوی اربعین است


حجت الاسلام اخویان از آغاز فعالیت روحانیان با تجربه در حوزه عتبات عالیات به عنوان رابطان این کارگروه در منطقه5 کشور خبر داد.

حجت الاسلام محمدعلی اخویان، رابط طرح یاوران معنوی اربعین در منطقه5 کشور، از فعال شدن رابطان این کارگروه خبر داد و اظهار داشت: منطقه 5 کشور شامل استان های فارس، اصفهان،  کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر می شود که خوشبختانه استقبال خوبی در این استان صورت گرفت.


وی نقش رابطان کارگروه یاوران معنوی اربعین را بسیار موثر خواند و اظهار داشت: هماهنگی و راهبری آموزشها و اطلاع رسانی به مخاطبان از مهم ترین برنامه های یاوران معنوی اربعین است که این عزیزان با هماهنگی کمیته فرهنگی ـ آموزشی ستاد اربعین کشور فعالیت می کنند.


حجت الاسلام اخویان با بیان این که رابطان کارگروه یاوران معنوی اربعین از روحانیون باتجربه در حوزه عتبات عالیات و مراسم اربعین حسینی انتخاب شده اند، افزود: در حال حاضر این کارگروه در استان فارس تشکیل شده است که در همین زمینه جلسه ای با برخی از روحانیان برگزار شد و قرار شد که فعالیت آن ها به صورت رسمی آغاز شود.


وی ادامه داد: هم اینک محتوای آموزش در اختیار این گروه از روحانیان قرار گرفته است و آن ها از طریق پایگاه مساجد، مدارس و مراکز علمی و فرهنگی در مناطق مختلف کشور زائران را برای اعزام آماده می کنند که فرهنگ سازی و فضا سازی و افزایش شناخت زائران با موضوع زیارت از مهم ترین برنامه های این عزیزان است.


رابط طرح یاوران معنوی اربعین در منطقه5 کشور، گفت: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز رسیدگی به امور مساجد با کارگروه یاوران معنوی همکاری دارند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - یاوران معنوی اربعین - كميته فرهنگي آموزشي اربعين - منطقه 5 - محمدعلی اخویان

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات