ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام اخویان اعلام کرد؛ فرهنگ سازی و فضا سازی و افزایش شناخت زائران با موضوع زیارت از مهم ترین برنامه های یاوران معنوی اربعین است


حجت الاسلام اخویان از آغاز فعالیت روحانیان با تجربه در حوزه عتبات عالیات به عنوان رابطان این کارگروه در منطقه5 کشور خبر داد.

حجت الاسلام محمدعلی اخویان، رابط طرح یاوران معنوی اربعین در منطقه5 کشور، از فعال شدن رابطان این کارگروه خبر داد و اظهار داشت: منطقه 5 کشور شامل استان های فارس، اصفهان،  کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر می شود که خوشبختانه استقبال خوبی در این استان صورت گرفت.


وی نقش رابطان کارگروه یاوران معنوی اربعین را بسیار موثر خواند و اظهار داشت: هماهنگی و راهبری آموزشها و اطلاع رسانی به مخاطبان از مهم ترین برنامه های یاوران معنوی اربعین است که این عزیزان با هماهنگی کمیته فرهنگی ـ آموزشی ستاد اربعین کشور فعالیت می کنند.


حجت الاسلام اخویان با بیان این که رابطان کارگروه یاوران معنوی اربعین از روحانیون باتجربه در حوزه عتبات عالیات و مراسم اربعین حسینی انتخاب شده اند، افزود: در حال حاضر این کارگروه در استان فارس تشکیل شده است که در همین زمینه جلسه ای با برخی از روحانیان برگزار شد و قرار شد که فعالیت آن ها به صورت رسمی آغاز شود.


وی ادامه داد: هم اینک محتوای آموزش در اختیار این گروه از روحانیان قرار گرفته است و آن ها از طریق پایگاه مساجد، مدارس و مراکز علمی و فرهنگی در مناطق مختلف کشور زائران را برای اعزام آماده می کنند که فرهنگ سازی و فضا سازی و افزایش شناخت زائران با موضوع زیارت از مهم ترین برنامه های این عزیزان است.


رابط طرح یاوران معنوی اربعین در منطقه5 کشور، گفت: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز رسیدگی به امور مساجد با کارگروه یاوران معنوی همکاری دارند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - یاوران معنوی اربعین - كميته فرهنگي آموزشي اربعين - منطقه 5 - محمدعلی اخویان

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات