ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اصفهانی‌ها در مرز مهران مجتمع رفاهی ویژه زائران احداث می‌کنند


با مشارکت سرمایه‌گذاران اصفهانی‌ در مرز مهران مجتمع رفاهی ویژه زائران اربعین احداث می‌شود.

 یک گروه سرمایه‌گذار اصفهانی امروز از مرز مهران به منظور انجام جانمایی و هماهنگی برای احداث مجتمع رفاهی ویژه زائران اربعین بازدید کردند.

در این بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام این گروه سرمایه‌گذاری را همراهی می‌کرد هدف از ساخت این مجتمع ارائه خدمت به زائران اربعین است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام در حاشیه این بازدید اظهار داشت: این مجموعه رفاهی می‌تواند به 8000 نفر خدمات رفاهی ارائه دهد.

حشمت‌الله عسگری با بیان اینکه استان اصفهان به عنوان استان معین ایلام در ایام اربعین معرفی شده است افزود: در همین راستا سرمایه‌گذاران اصفهانی اقدام به احداث این مجتمع رفاهی کرده‌اند.

وی عنوان کرد: این مجتمع رفاهی در مساحتی 50 هکتاری احداث می‌شود که شامل بخش‌هایی مانند زائرسرا، حسینیه و خدمات رفاهی است که البته این مجتمع رفاهی می‌توان در غیر از مناسبت‌های خاص به زائران خدمت ارائه دهد.

در دو سال گذشته با توجه به برگزاری پیاده‌روی بزرگ اربعین بیش از 2 میلیون نفر در ایام اربعین از طریق پایانه مرزی مهران تردد داشته‌اند که با توجه به امکانات کمی که در مرز مهران و استان ایلام وجود داشت مسئولان برای برطرف کردن مشکلات اقداماتی را انجام داده‌اند.

افزایش گیت‌های تردد در پایانه مرزی مهران و ایجاد امکانات رفاهی مانند احداث سرویس‌های بهداشتی و آب سردکن‌ها و همچنین انجام پروژه روشنایی شهر مهران تا پایانه مرزی از جمله اقدامات مسئولان است.

 

منبع: تسنیم


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - پیاده‌روی اربعین - سرمایه‌گذار اصفهانی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات