ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اصفهانی‌ها در مرز مهران مجتمع رفاهی ویژه زائران احداث می‌کنند


با مشارکت سرمایه‌گذاران اصفهانی‌ در مرز مهران مجتمع رفاهی ویژه زائران اربعین احداث می‌شود.

 یک گروه سرمایه‌گذار اصفهانی امروز از مرز مهران به منظور انجام جانمایی و هماهنگی برای احداث مجتمع رفاهی ویژه زائران اربعین بازدید کردند.

در این بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام این گروه سرمایه‌گذاری را همراهی می‌کرد هدف از ساخت این مجتمع ارائه خدمت به زائران اربعین است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام در حاشیه این بازدید اظهار داشت: این مجموعه رفاهی می‌تواند به 8000 نفر خدمات رفاهی ارائه دهد.

حشمت‌الله عسگری با بیان اینکه استان اصفهان به عنوان استان معین ایلام در ایام اربعین معرفی شده است افزود: در همین راستا سرمایه‌گذاران اصفهانی اقدام به احداث این مجتمع رفاهی کرده‌اند.

وی عنوان کرد: این مجتمع رفاهی در مساحتی 50 هکتاری احداث می‌شود که شامل بخش‌هایی مانند زائرسرا، حسینیه و خدمات رفاهی است که البته این مجتمع رفاهی می‌توان در غیر از مناسبت‌های خاص به زائران خدمت ارائه دهد.

در دو سال گذشته با توجه به برگزاری پیاده‌روی بزرگ اربعین بیش از 2 میلیون نفر در ایام اربعین از طریق پایانه مرزی مهران تردد داشته‌اند که با توجه به امکانات کمی که در مرز مهران و استان ایلام وجود داشت مسئولان برای برطرف کردن مشکلات اقداماتی را انجام داده‌اند.

افزایش گیت‌های تردد در پایانه مرزی مهران و ایجاد امکانات رفاهی مانند احداث سرویس‌های بهداشتی و آب سردکن‌ها و همچنین انجام پروژه روشنایی شهر مهران تا پایانه مرزی از جمله اقدامات مسئولان است.

 

منبع: تسنیم


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - پیاده‌روی اربعین - سرمایه‌گذار اصفهانی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات