ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راهبردهای صحیح، دقیق و مورد نیاز در جریان اربعین از نگاه فرهنگی در اتاق فکر


رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین از برگزاری دومین اتاق فکر اربعین با حضور حجت‌‌الاسلام قاضی‌عسگر و انتخاب یاوران معنوی اربعین خبر داد.

حجت‌الاسلام دکتر حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، با اشاره به برگزاری اتاق فکرهایی با محوریت جریان اربعین گفت:

اساس تشکیل این اتاق فکرها، ایده‌پردازی است تا با همفکری با مسئولین امر تهدیدات و فرصتها این صحنه عظیم پیش رو مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین افزود: در نخستین جلسه از این اتاق فکر کلیاتی از مباحث مدنظر مورد بحث قرار گرفت و در دومین جلسه که با حضور حجت‌‌الاسلام قاضی‌عسگر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، راهبردهای صحیح، دقیق و مورد نیاز در جریان اربعین از نگاه فرهنگی از سوی حضار بیان شد.

وی خاطرنشان کرد: ایده‌های ارائه شده در این سلسله جلسات جهت برنامه‌ریزیهای لازم در شورای برنامه‌ریزی و کارگروه‌های مرتبط مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین درباره برگزاری نشست تخصصی کارشناسان تشکلهای دینی گفت: امسال با پیشنهاد کمیته ستاد مرکزی اربعین، ائمه جماعات و جمعه به عنوان یاوران معنوی اربعین انتخاب شدند تا در فرهنگ‌سازی عمومی اربعین نقش‌آفرین باشند.

حجت‌الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: یکی از شبکه‌هایی که ان‌شاءالله در این مسیر ما را همراهی و کمک خواهند کرد،  تشکلهای دینی هستند که در کنار کانونهای مساجد و هیأتهای مذهبی در بحث اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی عمومی این جریان فعالیت خواهند داشت.

وی با اشاره به ظرفیت بالای تشکلهای دینی جهت ارتباط‌گیری تمام شهرها و استانها با آنها، گفت: این تشکلها در این مسیر علاوه بر بهره‌مندی خودشان از این فعالیت نورانی، می‌توانند به محبان اهل‌بیت (ع) نیز خدمت کنند و مسائلی که در برنامه‌های امسال در حوزه اربعین مطرح است را به عموم مردم اطلاع‌رسانی کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حمید احمدي- اربعين - کمیته فرهنگی آموزشی اربعین - نشست تخصصی کارشناسان تشکلهای دینی - یاوران معنوی اربعین

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات