ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


راهبردهای صحیح، دقیق و مورد نیاز در جریان اربعین از نگاه فرهنگی در اتاق فکر


رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین از برگزاری دومین اتاق فکر اربعین با حضور حجت‌‌الاسلام قاضی‌عسگر و انتخاب یاوران معنوی اربعین خبر داد.

حجت‌الاسلام دکتر حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین، با اشاره به برگزاری اتاق فکرهایی با محوریت جریان اربعین گفت:

اساس تشکیل این اتاق فکرها، ایده‌پردازی است تا با همفکری با مسئولین امر تهدیدات و فرصتها این صحنه عظیم پیش رو مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین افزود: در نخستین جلسه از این اتاق فکر کلیاتی از مباحث مدنظر مورد بحث قرار گرفت و در دومین جلسه که با حضور حجت‌‌الاسلام قاضی‌عسگر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شد، راهبردهای صحیح، دقیق و مورد نیاز در جریان اربعین از نگاه فرهنگی از سوی حضار بیان شد.

وی خاطرنشان کرد: ایده‌های ارائه شده در این سلسله جلسات جهت برنامه‌ریزیهای لازم در شورای برنامه‌ریزی و کارگروه‌های مرتبط مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین درباره برگزاری نشست تخصصی کارشناسان تشکلهای دینی گفت: امسال با پیشنهاد کمیته ستاد مرکزی اربعین، ائمه جماعات و جمعه به عنوان یاوران معنوی اربعین انتخاب شدند تا در فرهنگ‌سازی عمومی اربعین نقش‌آفرین باشند.

حجت‌الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: یکی از شبکه‌هایی که ان‌شاءالله در این مسیر ما را همراهی و کمک خواهند کرد،  تشکلهای دینی هستند که در کنار کانونهای مساجد و هیأتهای مذهبی در بحث اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی عمومی این جریان فعالیت خواهند داشت.

وی با اشاره به ظرفیت بالای تشکلهای دینی جهت ارتباط‌گیری تمام شهرها و استانها با آنها، گفت: این تشکلها در این مسیر علاوه بر بهره‌مندی خودشان از این فعالیت نورانی، می‌توانند به محبان اهل‌بیت (ع) نیز خدمت کنند و مسائلی که در برنامه‌های امسال در حوزه اربعین مطرح است را به عموم مردم اطلاع‌رسانی کنند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: حمید احمدي- اربعين - کمیته فرهنگی آموزشی اربعین - نشست تخصصی کارشناسان تشکلهای دینی - یاوران معنوی اربعین

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات