ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


از سوی سازمان تبلیغات صورت می گیرد؛ کمک به تامین روحانی و مداح برای موکب های ایرانی مسیر پیاده روی اربعین


معاون اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات با اشاره به تعاملات سازمان با کمیته فرهنگی و آموزشی اریعین در حوزه اطلاع رسانی گفت: در چند بخش با کمیته فرهنگی اربعین برای مراسم اربعین همکاری خواهیم کرد.

معاون اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به تعاملات سازمان با کمیته فرهنگی و آموزشی اریعین در حوزه اطلاع رسانی گفت: طی جلسات متعدد در چند بخش با کمیته اربعین برای مراسم اربعین همکاری خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه توزیع محصولات فرهنگی در حوزه اربعین نیز از جمله این همکاری هاست، خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی توزیع نشریاتی که کمیته تولید می کند، مانند "هفته نامه اربعین" یا طراحی جزواتی که جهت توجیه زائران با هدف آشنایی با فضای این مراسم معنوی صورت می گیرد را بر عهده گرفته است.

سیروس اظهار داشت: محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری در حوزه اربعین در شبکه توزیعی به دست مبلغین، هیئات، مداحان و موسسات فرهنگی زیر نظر سازمان تبلیغات خواهد رسید.

معاون اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به تایید محتوای محصولات فرهنگی از سوی سازمان تبلیغات تصریح کرد: تایید تولیدات فرهنگی بعثه جهت توجیه زائران قبل از انتشار توسط کارشناسان سازمان نیز از دیگر تعاملات با کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین می باشد.

وی کمک به سازمان اوقاف در تامین روحانی و مداح برای موکب های ایرانی در داخل و خارج از مرزهای ایران را از دیگر همکاری ها دانست و بیان داشت: اگر کاروانی خود مداح و روحانی مستقل نداشته باشد سازمان به کمک اوقاف موظف است تا این مساله را تامین کند ولی همواره روحانیون و مبلغین و مداحانی در موکب ها جهت برپایی نمازهای جماعت و سخنرانی مذهبی در موکب ها حضور دارند.

سیروس با اشاره به ابلاغ آیین نامه صدور مجوز فعالیت های فرهنگی موکب های اربعین توسط سازمان تبلیغات اسلامی افزود: با توجه به اینکه این آیین نامه هنوز ابلاغ و تصویب نشده است ولی پیش نویس آیین نامه نوشته شده و در دست بررسی می باشد.

 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - تامین روحانی برای موکب های اربعین - سازمان تبلیغات اسلامی - کمیته فرهنگی آموزش

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات