ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


«همراه با زائران حسینی» تدوین شد


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام از تهیه و تدوین کتابچه‌های »همراه با زائران حسینی» برای ایام اربعین خبر داد

«علی‌ محمدنیاکان»در نشست هماهنگی فعالیت‌های اربعین حسینی  اظهار کرد: در راستای انجام فعالیت‌های فرهنگ و دینی در اربعین سال جاری، ستادی متشکل از زیرمجموعه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تشکیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در این ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری، ادارات فرهنگی و ارشاد اسلامی ٦ شهرستان استان و انجمن‌های فرهنگی و هنری با مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور دارند، افزود: در سال جاری تلاش می‌شود که با اجرای برنامه‌های فرهنگی و تهیه و تدوین کتابچه‌هایی با عنوان «همراه با زائران حسینی» فعالیت‌های گسترده فرهنگی در این ایام انجام شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام اضافه کرد: نشست‌های هماهنگی با حضور مدیران زیرمجموعه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته آتی برگزار می‌شود و برنامه‌ها و فعالیت‌های متناسب با ایام اربعین حسینی سال جاری تدوین و جمع‌بندی خواهد شد و وظایف هرکدام از زیرمجموعه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مسیر زوار عتبات عالیات مشخص و ابلاغ خواهد شد.

محمدنیاکان ادامه داد: در تلاش هستیم که با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ٤ کتابچه همراه با زائران حسینی در موضوعات فرهنگی و دینی را تنظیم و چاپ کرده و در ایام اربعین حسینی در بین زوار عتبات عالیات توزیع و همچنین مراکز فرهنگی و ایستگاه‌های فرهنگی در شهر مهران و مسیرهای منتهی به مهران در شهرستان‌های مختلف استان به همت ادارات تابعه در شهرستان‌ها دایر شود.

وی با اشاره به اینکه بسته‌های فرهنگی نیز برای ایام اربعین حسینی به‌ منظور توزیع در بین زوار تهیه خواهد شد، گفت: استفاده از ظرفیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد که نقش مهمی در پذیرایی و استقبال از زوار حسینی دارند از دیگر برنامه‌های این اداره کل در راستای انجام فعالیت‌های فرهنگی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام گفت: طرح جامع ساماندهی فضاهای فرهنگی شهر مهران در ایام اربعین حسینی تدوین ‌شده و برای کمیته فرهنگی ستاد اربعین حسینی استان ارسال ‌شده که انتظار می‌رود با حمایت این ستاد، شاهد اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسبی در ایام اربعین سال جاری در شهر مهران باشیم.

محمدنیاکان در پایان عنوان کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در سال گذشته در ایام اربعین حسینی نقش مهمی در راستای برنامه‌های فرهنگی و هنری و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در نقاط مختلف استان به ‌ویژه در شهر مهران و مسیرهای منتهی به این شهر ایفا کردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - ایلام - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام - علی‌ محمد نیاکان

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات