ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پیش‌بینی ثبت‌نام 100 هزار نفر از استان فارس در پیاده‌روی اربعین


پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰۰ هزار نفر از استان فارس در این پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت کنند.

مدیر حج و زیارت استان فارس با اشاره به اینکه مقرر شده که از نیمه دوم مرداد ماه ثبت نام پیاده‌روی اربعین آغاز شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰۰ هزار نفر از استان فارس در این پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت کنند.

علیرضا زینلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه مقرر شده که از نیمه دوم مرداد ماه ثبت نام پیاده‌روی اربعین آغاز شود، اظهار داشت: سال گذشته 64 هزار و 500 نفر از استان فارس در پیاده‌روی اربعین شرکت داشتند و پیش‌بینی می‌شود امسال 100 هزار نفر از استان فارس در این پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت کنند.

وی گفت: امسال نیز مانند سال گذشته برای تسهیل در صدور ویزا نمایندگی کنسولگری عراق در استان فارس راه‌اندازی می‌شود، اما هنوز زمان دقیق راه‌اندازی این دفتر ابلاغ نشده است.

مدیر حج و زیارت استان فارس با اشاره به اینکه متقاضیان حتما از طریق دفاتر و شرکت‌های زیارتی مجاز اقدام به ثبت نام کنند، افزود: در حال حاضر 140 دفتر خدماتی زیارتی مجاز در استان فارس فعال هستند که متقاضیان برای سفر به عتبات باید به این دفاتر مراجعه کنند.

زینلی با اشاره به اینکه با دفاتر غیرمجاز برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 10 دفتر خدماتی زیارتی غیرمجاز در استان فارس با همکاری اماکن و دستگاه قضایی پلمب شده است.

وی با اشاره به اینکه کاروان‌های عتبات در دهه کرامت از حرم شاهچراغ(ع) اعزام می‌شوند، تصریح کرد: در دهه کرامت کاروان‌هایی که از شیراز اعزام می‌شوند مبدا و مقصد سفر خود را حرم حضرت شاهچراغ(ع) قرار می‌دهند و با عنوان «حرم تا حرم» به عتبات اعزام می‌شوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - استان فارس - علیرضا زینلی - مدیر حج و زیارت استان فارس

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات