ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پیش‌بینی ثبت‌نام 100 هزار نفر از استان فارس در پیاده‌روی اربعین


پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰۰ هزار نفر از استان فارس در این پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت کنند.

مدیر حج و زیارت استان فارس با اشاره به اینکه مقرر شده که از نیمه دوم مرداد ماه ثبت نام پیاده‌روی اربعین آغاز شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰۰ هزار نفر از استان فارس در این پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت کنند.

علیرضا زینلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه مقرر شده که از نیمه دوم مرداد ماه ثبت نام پیاده‌روی اربعین آغاز شود، اظهار داشت: سال گذشته 64 هزار و 500 نفر از استان فارس در پیاده‌روی اربعین شرکت داشتند و پیش‌بینی می‌شود امسال 100 هزار نفر از استان فارس در این پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت کنند.

وی گفت: امسال نیز مانند سال گذشته برای تسهیل در صدور ویزا نمایندگی کنسولگری عراق در استان فارس راه‌اندازی می‌شود، اما هنوز زمان دقیق راه‌اندازی این دفتر ابلاغ نشده است.

مدیر حج و زیارت استان فارس با اشاره به اینکه متقاضیان حتما از طریق دفاتر و شرکت‌های زیارتی مجاز اقدام به ثبت نام کنند، افزود: در حال حاضر 140 دفتر خدماتی زیارتی مجاز در استان فارس فعال هستند که متقاضیان برای سفر به عتبات باید به این دفاتر مراجعه کنند.

زینلی با اشاره به اینکه با دفاتر غیرمجاز برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 10 دفتر خدماتی زیارتی غیرمجاز در استان فارس با همکاری اماکن و دستگاه قضایی پلمب شده است.

وی با اشاره به اینکه کاروان‌های عتبات در دهه کرامت از حرم شاهچراغ(ع) اعزام می‌شوند، تصریح کرد: در دهه کرامت کاروان‌هایی که از شیراز اعزام می‌شوند مبدا و مقصد سفر خود را حرم حضرت شاهچراغ(ع) قرار می‌دهند و با عنوان «حرم تا حرم» به عتبات اعزام می‌شوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - استان فارس - علیرضا زینلی - مدیر حج و زیارت استان فارس

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات