ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


پیش‌بینی ثبت‌نام 100 هزار نفر از استان فارس در پیاده‌روی اربعین


پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰۰ هزار نفر از استان فارس در این پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت کنند.

مدیر حج و زیارت استان فارس با اشاره به اینکه مقرر شده که از نیمه دوم مرداد ماه ثبت نام پیاده‌روی اربعین آغاز شود، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰۰ هزار نفر از استان فارس در این پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت کنند.

علیرضا زینلی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه مقرر شده که از نیمه دوم مرداد ماه ثبت نام پیاده‌روی اربعین آغاز شود، اظهار داشت: سال گذشته 64 هزار و 500 نفر از استان فارس در پیاده‌روی اربعین شرکت داشتند و پیش‌بینی می‌شود امسال 100 هزار نفر از استان فارس در این پیاده‌روی بزرگ اربعین شرکت کنند.

وی گفت: امسال نیز مانند سال گذشته برای تسهیل در صدور ویزا نمایندگی کنسولگری عراق در استان فارس راه‌اندازی می‌شود، اما هنوز زمان دقیق راه‌اندازی این دفتر ابلاغ نشده است.

مدیر حج و زیارت استان فارس با اشاره به اینکه متقاضیان حتما از طریق دفاتر و شرکت‌های زیارتی مجاز اقدام به ثبت نام کنند، افزود: در حال حاضر 140 دفتر خدماتی زیارتی مجاز در استان فارس فعال هستند که متقاضیان برای سفر به عتبات باید به این دفاتر مراجعه کنند.

زینلی با اشاره به اینکه با دفاتر غیرمجاز برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 10 دفتر خدماتی زیارتی غیرمجاز در استان فارس با همکاری اماکن و دستگاه قضایی پلمب شده است.

وی با اشاره به اینکه کاروان‌های عتبات در دهه کرامت از حرم شاهچراغ(ع) اعزام می‌شوند، تصریح کرد: در دهه کرامت کاروان‌هایی که از شیراز اعزام می‌شوند مبدا و مقصد سفر خود را حرم حضرت شاهچراغ(ع) قرار می‌دهند و با عنوان «حرم تا حرم» به عتبات اعزام می‌شوند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - استان فارس - علیرضا زینلی - مدیر حج و زیارت استان فارس

مطالب مشابه


35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02
35671
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی
همایش تجلیل و تقدیر از خیرین و خادمین پیاده روی اربعین حسینی باحضور استاندار کربلا و هیات همراه روز پنج شنبه در سالن آمفی تئاتر دانشگاه صنعتی و نوشیروانی بابل برگزارشد
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات