ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر: اربعين بزرگترين و بي نظيرترين اجتماع بشري است


نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت با حضور در دومین جلسه اتاق فکر کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی تاكيد كرد: ما با تمام ظرفيت وارد صحنه شده ايم تا اين حركت عظيم مردمي باشكوهتر، اصولي تر و جامع تر برگزار و برنامه ريزي هاي صورت گرفته عملياتي شود.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در دومین جلسه اتاق فکر کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین اهتمام جدي به مسايل اين حوزه را خواستار شد و برلزوم استفاده از راهكارهاي مناسب براي برگزاري هرچه با شكوه تر مراسم اربعين حسيني تاكيد كرد.

نماينده ولي فقيه در امور حج وزيارت با اشاره به اينكه دراين اطاق فکر كه در حقيقت نقش اطاق فكر پياده روي ميليوني اربعين را دارند، ديدگاه افراد صاحب نظر درخصوص آسيب ها و فرصت ها مطرح و بررسي مي شود، تصريح كرد: با استفاده ازاين اطاق فكر بايد براي بهره برداري از مراسم باشكوه اربعين حسيني باهدف اعتلاي جهان اسلام و مكتب اهل بيت عليهم السلام برنامه ريزي مناسب صورت گيرد.

وي افزود: استقبال گسترده مسلمانان جهان بويژه زائران ايراني و غير ايراني ازمراسم عظيم اربعين مي طلبد كه براي ايجاد تحول فرهنگي در مخاطبان اين سفر معنوي كار و تلاش جدي صورت گيرد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر در ادامه با بيان بخشي از اقدامات بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج وزيارت در سال هاي گذشته براي تسهيل در حضور گسترده تر زائران در مراسم اربعين حسيني، اضافه كرد: امسال مسئوليت اعزام و كميته فرهنگي و آموزشي برعهده سازمان حج و بعثه مقام معظم رهبري است و ما با تمام توان وارد صحنه شده ايم تا اين حركت عظيم مردمي پخته تر، اصولي تر و جامع تر تحقق يابد و برنامه ريزي هاي صورت گرفته عملياتي شود.

نماينده ولي فقيه سپس اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگ سازي را يادآور شد و با اشاره به اينكه در مراسم اربعين حسيني مليت ها و مذاهب مختلف از جمله شيعه ، سني و مسيحي در كنار هم حضور دارند، گفت : اربعين بزرگترين و بي نظيرترين اجتماع ديني بشري است كه در هيچ كجاي دنيا سابقه ندارد و افتخاري براي مكتب اهل بيت عليهم السلام بشمار مي رود.

وي با اشاره به اينكه به مراسم اربعين بايد نگاه فراملي و فرامذهبي داشت نمونه هايي از خدمات رساني به زائران در پياده روي اربعين را برشمرد و تاكيد كرد: رافت و محبت ميان علاقمندان و عاشقان ابا عبدالله الحسين بايد تبيين و براي انعكاس آن در سطح جهان اطلاع رساني بيشتري صورت گيرد.

در ادامه اين نشست صاحب نطران اطاق فکر با ارائه گزارش در حوزه هاي رسانه ، فضاي مجازي ، بين الملل و فرهنگي راهبردها و پيشنهادهاي خود را مطرح كردند.

نماينده ولي فقيه درپايان اين نشست بر لزوم استفاده از راهكارهاي مناسب براي جهاني شدن مراسم اربعين بعنوان يك پديده ديني انساني با مشاركت پيروان مذاهب و اديان مختلف تاكيد كرد و خواستار هدف گذاري در حوزه هاي مذهبي و مردمي و همچنين فرهنگ سازي در خصوص اخلاق زائر، آداب زيارت ، افزايش معرفت زائران و اشاعه فرهنگ غني اسلامي شد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: سیدعلی قاضي عسكر- پياده روي اربعين - كميته فرهنگي و آموزشي اربعين

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات