ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


با حضور حجت‌الاسلام قاضی عسگر دومین جلسه اتاق فکر کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد


بررسی راهبردها و تهدیدات فرهنگی اربعین در دومین جلسه اتاق فکر

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، دومین جلسه اتاق فکر کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین امروز شنبه (دوم تیرماه) با موضوع بررسی راهبردها و تهدیدات فرهنگی اربعین برگزار شد.

در جلسه اتاق فکر کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین، علاوه‌ بر حجت‌الاسلام والمسلمین قاضی عسگر، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی، دکتر سید محمد حسینی، دکتر حسن خجسته، دکتر الیاس نادران، دکتر فرید فرهمند، دکتر اردشیر زابلی زاده، مهندس محسن قربانی،  دکتر محمدباقر خرمشاد، دکتر مجید اسماعیلی، دکتر سیدمحمدرضا خوشرو، دکتر علیرضا توکلی طرقی و دکتر لاله افتخاری حضور داشتند.

در ابتدا  حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسگر در خصوص جایگاه و اهمیت اربعین حسینی، اهتمام مقام معظم رهبری به این مسئله را یادآور شدند و  پرداختن به مسائل مختلف فرهنگی این حماسه بزرگ را ضروری دانستند،  وخطاب به اعضای اتاق فکر بیان داشت:

جمع فرهیخته ای مثل  جمع شما  به عنوان  اتاق فکر و کانون اندیشه  فرهنگی اربعین، می تواند  در ترسیم خطوط و طراحی  مسیر حرکت فرهنگی  ایفای نقش کند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت  اعلام داشت:  بعثه با تمام توان در انجام وظایف و مسئولیت های محوله  که حوزه فرهنگی و آموزشی اربعین است.و تمام ظرفیت های خود را  برای تحقق برنامه های فرهنگی اربعین  بکار گرفته است و تلاش های زیادی هم  تا کنون انجام داده است.

 در ادامه جلسه دکتر خوشرو رییس گروه رسانه و فضای مجازی کمیته فرهنگی و آموزشی، گزارشی از برخی تهدیدات و فرصت ها در مراسم اربعین را به نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و اعضای اتاق فکر ارائه نمود.

آنگاه هر یک از اعضا  به ارایه دیدگاه هایشان پرداخته و بر ضرورت تدوین راهبردهای فرهنگی در مراحل سه گانه،  قبل، حین و  بعد مراسم اربعین  تاکید کردند.

در پایان دکتر سید علیرضا توکلی رییس گروه بین الملل، کمیته فرهنگی آموزشی،  موضوعات و محورهای هم اندیشی های حوزه بین الملل را خواستار شدند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها:  کمیته فرهنگی آموزش - ستاد مرکزی اربعین - اتاق فکر کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات