ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


مرمت درب‌هاي ورودي حرم مطهر حضرت عباس(ع)


درب‌هاي ورودي حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس(ع) مورد مرمت و بازسازي قرار گرفت.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حجبه نقل از تارنماي شبكه جهاني الكفيل، در ادامه اقدامات دوره‌اي قسمت نگهداري مهندسي حرم مطهر عباس(ع)، اين بار پرسنل اين قسمت بازسازي و مرمت درب‌هاي ورودي حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس(ع) را در دستور كار خود قرار داده‌اند.

اين اقدامات در قالب برنامه از پيش تعيين شده براي نگهداري و مرمت درب‌هاي حرم مطهر كه تحت تاثير عوامل مخرب متعددي از جمله عوامل محيطي، شرايط ناشي از عمليات عمراني پيرامون حرم مطهر و تماس دست زائران با اين درب‌ها مي‌باشند، صورت مي‌پذيرد.

در اين راستا قسمت نگهداري مهندسي حرم مطهر اقدام به بازسازي درب امام علي(ع) به عنوان اولين درب در قالب برنامه نگهداري درب‌هاي حرم مطهر نموده و به ترتيب ساير درب‌ها مورد بازسازي و مرمت قرار خواهند گرفت.

اين برنامه، بازسازي نقوش و طرحها، تذهيب درب‌ها و همچنين مرمت كلاف و بدنه اين دربها را شامل مي‌گردد.

لازم به ذكر است، شعبه نجاري به عنوان يكي از زير مجموعه‌هاي قسمت نگهداري مهندسي با بهره‌گيري از دردودگران مجرب و تجهيزات كامل، ساخت، مرمت و بازسازي وسايل چوبي حرم مطهر را بر عهده دارد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: كربلا - حضرت ابوالفضل

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36304
مذاکره آقابابائی با معاون وزیر کشور عراق/ ادامه گفتگوهای دوطرف برای بهبود شرایط اعزام زائرین اربعین حسینی
دومین جلسه مذاکره محمد بدر معاون وزیر کشور عراق با آقابابائی مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی در وزارت کشور برگزار شد
 1396/04/14
36302
مذاکره با هیات عراقی در وزارت کشور/ تاکید دو طرف بر تسهیل سفر زائران اربعین حسینی
در مذاکرات دوجانبه محمد بدر معاون وزیر کشور عراق و هیات همراه با دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی و نمایندگان سازمانهای ذیربط، راههای گسترش همکاری و هماهنگی دو طرف برای تسهیل در سفر زائران اربعین حسینی بررسی شد.
 1396/04/14

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات