ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دومین جلسه هیئت علمی و هم اندیشی های کمیته فرهنگی اموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد.


دومین نشست هیئت علمی هم اندیشی ها و همایش های فرهنگی و علمی کمیته فرهنگی و اموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی در مرکز آموزش بعثه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه الاربیعن، در این نشست که با حضور حجج اسلام و آقایان: دکترعلیزاده موسوی، رئیس پژوهشکده حج و زیارت، دکتر جمالی رییس گروه تاریخ و پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی، دکتر خانمحمدی عضو هیئت علمی دانشگاه باقر العلوم، دکتر رنجبرحسینی عضو هیئت علمی دانشگاه قران و حدیث، دکتر حمید نگارش عضو هیئت علمی پژوهشگاه امام صادق علیه السلام، دکتر محمد علی حکیمیان عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، دکتر هدایتی زاده دبیر هیئت علمی، دکتر حمید احمدی رئیس کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین، شریف تبار مسئول هماهنگی کارگروهها  برگزار شد، افراد شرکت کننده در این نسشت مطالب و نکته نظر های خود را درباره نحوه تعامل با دانشگاه ها، دستگاهها ،  مراکز آموزشی بیان کردند.

در این جلسه مطالب و نکته نظرها درموضوعات:

1. استقبال از برنامه هم اندیشی ها با موضوع اربعین از سوی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری،  دانشگاهها ، پژوهشکده های علوم اسلامی  و مراکز حوزی و دانشگاهی

2. گزارشی از جلسات هم اندیشی و همایش ها که پیشنهاد برگزاری به صورت منطقه ای بود.

3. همایش و هم اندیشی در عراق یا میزبانی دانشگاه کربلا و همکاری مراکز علمی ایران و رایزن فرهنگی و بخشی از نخبگان عراق 

4. در بخش جوانان کمیته فرهنگی و اموزشی اربعین، با هماهنگی نهادهای مرتبط با حوزه جوانان

5. استفاده از اربعین با دیدگاه های جهانی و اربعین از دیدگاه مذاهب اسلامی بعنوان حماسه وحدت آفرین اربعین
6. اربعین و رویکرد صیانت اسلام و نقش ان در شکل گیری وحدت مسلمانان ، شاخصه های فرهنگی حسینی، حیات طیبه در پرتو امر به معروف و نهی از منکر

7. استفاده از شعارهای مورد قبول و اتفاق حداکثری
8. توجه به رویکرد جامعه شناسی و ارتباطی اربعین 
و همچنین برخی از موضوعات دیگر قابل طرح در اربعین به عنوان اولویت ها و محورهای هم اندیشی ها و نشست های علمی به بحث و گفتگو گذاشته شد.

و در پایان رویکرد ایجابی و اهتمام به بایسته های اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی از سیاست های هم اندیشی ها تعیین گردید.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حمید احمدی - هیئت علمی هم اندیشی ها و همایش های فرهنگی - همایش های فرهنگی و علمی

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36487
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی گفت: پیش‌بینی می‌شود در اربعین امسال روزانه 6 میلیون وعده غذایی با همت خیرین تهیه و بین زائران توزیع شود.
حسن پلارک درباره مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین گفت: در اربعین سال گذشته روزانه در مجموع 4 میلیون و 500 پرس غذا در قالب 3 وعده غذا در روز برای زائران اربعین حسینی تهیه و اهداء می‌شد، این در حالی است که پیش بینی ما برای امسال، روزانه 6 میلیون وعده غذا خواهد بود.
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات