ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نخستين نشست ستاد اربعين در سازمان اوقاف برگزار شد


نخستين نشست ستاد اربعين حسيني با حضور قائم مقام سازمان اوقاف و امور خيريه ، معاونان و مديران كل استانهاي مرتبط برگزار شد.

به گزارش سازمان اوقاف و امور خیریه، در این نشست که با حضور عبدالرضا عابد، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و مدیران کل استانهای مرتبط برگزار شد، برخی مباحث مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عبدالرضا عابد، در این نشست با بیان اینکه با تمام توان و تلاش باید برای خدمت رسانی به زائران امام حسین (ع) تلاش کرد، اظهار کرد: اوقاف برای برپایی باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی که حرکتی عمومی و جهانی است، باید مسئولیت‌های خود را صحیح انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین نیات موقوفات کشور مرتبط با امام حسین (ع) است، افزود : براساس تدبیر نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان در سال گذشته برای نخستین بار اوقاف در امر خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی حضور یافت که آثار و برکات متعددی به همراه داشت.

عابد با اشاره به اینکه این ظرفیت و توان اوقاف برای مسئولان ناشناخته بود، گفت: امسال از سوی وزیرکشور، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف به عنوان عضو ستاد مرکزی اربعین منصوب و این سازمان در این ستاد حضور دارد.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه افزود : در این نشست‌ها نحوه خدمت رسانی و حضور سازمان اوقاف در این راهپیمایی عظیم و باشکوه برنامه ریزی ومدیریت خواهد شد.

کارگروه اعزام مبلغ و روحانی اربعین به اوقاف واگذار شد

حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی نیز در این نشست با اشاره به اینکه در سالهای گذشته چه زمانی که ستاد اربعین در مجموعه سازمان حج تشکیل می‌شد و چه در زمان تشکیل در وزارت کشور، سازمان اوقاف جزء اعضا نبود، تصریح کرد: با تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته سازمان اوقاف در سال گذشته، امسال از سوی وزارت کشور، این سازمان نیز به عنوان عضوی از اعضای ستاد مرکزی اربعین حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته همکاران ما در سازمان اوقاف عاشقانه و مخلصانه به زائران راهپیمایی عظیم حسینی خدمات ارائه کردند که آثار و برکات بسیاری داشت، افزود: در ستاد مرکزی اربعین کارگروه اعزام مبلغ و روحانی برای راهپیمایی اربعین به عهده اوقاف گذاشته شده است.

شرفخانی خاطرنشان کرد: بنا داریم در این نشست، نظرات مدیران کل استانهای مرزی و مدیرانی که در سال گذشته به عنوان ستاد معین در عرصه خدمت رسانی به زائران اربعین تلاش کردند، برای ارائه خدمت رسانی کیفی‌تر در اربعین سال جاری اخذ کنیم تا در فرصت باقی مانده برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - کمیته فرهنگی آموزشی - سازمان اوقاف و امور خيريه

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات