ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


نخستين نشست ستاد اربعين در سازمان اوقاف برگزار شد


نخستين نشست ستاد اربعين حسيني با حضور قائم مقام سازمان اوقاف و امور خيريه ، معاونان و مديران كل استانهاي مرتبط برگزار شد.

به گزارش سازمان اوقاف و امور خیریه، در این نشست که با حضور عبدالرضا عابد، قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و مدیران کل استانهای مرتبط برگزار شد، برخی مباحث مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عبدالرضا عابد، در این نشست با بیان اینکه با تمام توان و تلاش باید برای خدمت رسانی به زائران امام حسین (ع) تلاش کرد، اظهار کرد: اوقاف برای برپایی باشکوه راهپیمایی اربعین حسینی که حرکتی عمومی و جهانی است، باید مسئولیت‌های خود را صحیح انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین نیات موقوفات کشور مرتبط با امام حسین (ع) است، افزود : براساس تدبیر نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان در سال گذشته برای نخستین بار اوقاف در امر خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی حضور یافت که آثار و برکات متعددی به همراه داشت.

عابد با اشاره به اینکه این ظرفیت و توان اوقاف برای مسئولان ناشناخته بود، گفت: امسال از سوی وزیرکشور، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف به عنوان عضو ستاد مرکزی اربعین منصوب و این سازمان در این ستاد حضور دارد.

قائم مقام سازمان اوقاف و امور خیریه افزود : در این نشست‌ها نحوه خدمت رسانی و حضور سازمان اوقاف در این راهپیمایی عظیم و باشکوه برنامه ریزی ومدیریت خواهد شد.

کارگروه اعزام مبلغ و روحانی اربعین به اوقاف واگذار شد

حجت الاسلام و المسلمین شرفخانی نیز در این نشست با اشاره به اینکه در سالهای گذشته چه زمانی که ستاد اربعین در مجموعه سازمان حج تشکیل می‌شد و چه در زمان تشکیل در وزارت کشور، سازمان اوقاف جزء اعضا نبود، تصریح کرد: با تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته سازمان اوقاف در سال گذشته، امسال از سوی وزارت کشور، این سازمان نیز به عنوان عضوی از اعضای ستاد مرکزی اربعین حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته همکاران ما در سازمان اوقاف عاشقانه و مخلصانه به زائران راهپیمایی عظیم حسینی خدمات ارائه کردند که آثار و برکات بسیاری داشت، افزود: در ستاد مرکزی اربعین کارگروه اعزام مبلغ و روحانی برای راهپیمایی اربعین به عهده اوقاف گذاشته شده است.

شرفخانی خاطرنشان کرد: بنا داریم در این نشست، نظرات مدیران کل استانهای مرزی و مدیرانی که در سال گذشته به عنوان ستاد معین در عرصه خدمت رسانی به زائران اربعین تلاش کردند، برای ارائه خدمت رسانی کیفی‌تر در اربعین سال جاری اخذ کنیم تا در فرصت باقی مانده برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - کمیته فرهنگی آموزشی - سازمان اوقاف و امور خيريه

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات