ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس قرارگاه مرکزی اربعین کشور: ستادهای اربعین عامل اتحاد مسئولان زیر بیرق اباعبدالله حسین(ع)شده است


رئیس قرارگاه مرکزی اربعین کشور و از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت : ستادهای اربعین در کشور عامل اتحاد مسئولان فارغ از سلیقه های سیاسی زیر بیرق اباعبدالله الحسین(ع) شده است .

سردار امین شریعتی چهارشنبه شب در نشست کمیته هماهنگی اربعین حسینی، با بیان اینکه یکی از اهداف این قرارگاه جمع کردن بچه های جنگ و دفاع مقدس در کنار هم برای خدمت به سیدالشهدا(ع) است، اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب نیز به این موضوع نظر و تاکید دارند و آنرا دارای تاثیرات فرهنگی بسیار بالا و عمیق می دانند . 
وی افزود: کلام امام راحل (ره) که می فرمودند:'راه قدس از کربلا می گذرد ' در خدمت به زائران عینیت پیدا کرده است . 
شریعتی با بیان اینکه آذربایجان شرقی پارسال وظایف خود را در مرز شلمچه به نحو احسن انجام داد، گفت : استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به استان های عاشورائیان لقب یافته و ستادهای آنان همانند سال گذشته در مناطق مشخص شده استقرار می یابند . 
فرمانده سپاه عاشورا نیز در این نشست اظهارکرد : عملکرد استان در سال گذشته باید توسط کارشناسان آسیب شناسی شود و برنامه های جدید بر این اساس اعلام و به هر کدام از امور متصدی خاص مشخص شود . 
سردار غلام عسگر کریمیان اظهارکرد : سال گذشته 54 هزار نفر از استان به مناطق عملیاتی اعزام شدند که تجربه گرانبهایی بود . 
وی همچنین بر ضرورت وجود مترجم به غیر از زبان عربی در مرز شلمچه تاکید کرد و افزود : اتباع سایر کشورها نیز از این مسیر تردد می کنند . 
مدیر کل امور اجتماعی آذربایجان شرقی و دبیر کمیته اربعین استان نیز در این نشست گفت : کمیته یاد شده در مدت 22 روز علاوه برارائه خدمات پذیرایی ، حمل و نقل 500 هزار نفر زایر اربعین حسینی را تسهیل کردند .
علیرضا دانشور رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی نیز گفت : 270 هزار وعده غذا به زایران عبوری از مرز شلمچه ارایه شد و برخی شب ها تا به یکهزار نفر نیز اسکان داده شد . 
مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت : اربعین پارسال برای 54 هزار نفردر استان برای سفر به کربلا ویزا صادر شد . 
امیر روحی ملکی گفت : ویزای زایران سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل برای نخستین بار توسط نمایندگی موقت سفارت عراق در تبریز صادر شد . 
امسال نیز همانند پارسال مسئولیت خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی در مرز شلمچه به آذربایجان شرقی سپرده شده است . 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - آذربایجان شرقی - آذربایجان غربی - اردبیل - زنجان

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات