ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رئیس قرارگاه مرکزی اربعین کشور: ستادهای اربعین عامل اتحاد مسئولان زیر بیرق اباعبدالله حسین(ع)شده است


رئیس قرارگاه مرکزی اربعین کشور و از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت : ستادهای اربعین در کشور عامل اتحاد مسئولان فارغ از سلیقه های سیاسی زیر بیرق اباعبدالله الحسین(ع) شده است .

سردار امین شریعتی چهارشنبه شب در نشست کمیته هماهنگی اربعین حسینی، با بیان اینکه یکی از اهداف این قرارگاه جمع کردن بچه های جنگ و دفاع مقدس در کنار هم برای خدمت به سیدالشهدا(ع) است، اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب نیز به این موضوع نظر و تاکید دارند و آنرا دارای تاثیرات فرهنگی بسیار بالا و عمیق می دانند . 
وی افزود: کلام امام راحل (ره) که می فرمودند:'راه قدس از کربلا می گذرد ' در خدمت به زائران عینیت پیدا کرده است . 
شریعتی با بیان اینکه آذربایجان شرقی پارسال وظایف خود را در مرز شلمچه به نحو احسن انجام داد، گفت : استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان به استان های عاشورائیان لقب یافته و ستادهای آنان همانند سال گذشته در مناطق مشخص شده استقرار می یابند . 
فرمانده سپاه عاشورا نیز در این نشست اظهارکرد : عملکرد استان در سال گذشته باید توسط کارشناسان آسیب شناسی شود و برنامه های جدید بر این اساس اعلام و به هر کدام از امور متصدی خاص مشخص شود . 
سردار غلام عسگر کریمیان اظهارکرد : سال گذشته 54 هزار نفر از استان به مناطق عملیاتی اعزام شدند که تجربه گرانبهایی بود . 
وی همچنین بر ضرورت وجود مترجم به غیر از زبان عربی در مرز شلمچه تاکید کرد و افزود : اتباع سایر کشورها نیز از این مسیر تردد می کنند . 
مدیر کل امور اجتماعی آذربایجان شرقی و دبیر کمیته اربعین استان نیز در این نشست گفت : کمیته یاد شده در مدت 22 روز علاوه برارائه خدمات پذیرایی ، حمل و نقل 500 هزار نفر زایر اربعین حسینی را تسهیل کردند .
علیرضا دانشور رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی نیز گفت : 270 هزار وعده غذا به زایران عبوری از مرز شلمچه ارایه شد و برخی شب ها تا به یکهزار نفر نیز اسکان داده شد . 
مدیر حج و زیارت آذربایجان شرقی نیز در این نشست گفت : اربعین پارسال برای 54 هزار نفردر استان برای سفر به کربلا ویزا صادر شد . 
امیر روحی ملکی گفت : ویزای زایران سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل برای نخستین بار توسط نمایندگی موقت سفارت عراق در تبریز صادر شد . 
امسال نیز همانند پارسال مسئولیت خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی در مرز شلمچه به آذربایجان شرقی سپرده شده است . 


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - آذربایجان شرقی - آذربایجان غربی - اردبیل - زنجان

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات