ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دیدار و گفتگوی رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی


حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی، رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی، رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام دکتر احمدی رییس کمیسیون فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی، به منظور بررسی و ارایه گزارش برنامه­ های فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی (ع)، با حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با رییس این کمیسیون دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه علاوه بر روسای کمیته فرهنگی اربعین، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، دبیر و مسئول ارتباطات کمیته فرهنگی و آموزشی و حجت الاسلام و المسلمین سالک؛ عضو کمیسیون نیز حضور داشتند.

در ابتدا حجت الاسلام دکتر احمدی گزارشی از برنامه­ ها و اقدام­های فرهنگی و آموزشی اربعین 94 ارایه کرد و با تبیین سیاست­ها و رویکردهای فرهنگی اربعین95، فرهنگ عمومی و گفتمان­ سازی را دو اولویت مهم این کمیته برشمرد و مردمی بودن اربعین و ایجاد هم­افزایی بین موسسه­ ها و نهادها و تکریم مردم عراق به عنوان میزبان و احترام به حاکمیت دولت عراق و تقویت مرجعیت دینی در عراق را از سیاست­ های اصولی فرهنگی اربعین اعلام کرد، همچنین گزارشی از تشکیل کارگروه­ ها و تدوین برنامه­ های متنوع با مشارکت نهادها و سازمان­ و موسسه­ های مختلف دولتی و عمومی و سازمان­ های مردم نهاد و همچنین مشکلات این حوزه ارایه کرد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین سالک بر بهره­ وری مناسب از محصولات فرهنگی تولیدی و همچنین استفاده از ظرفیت شبکه­ های مجازی برای انعکاس این مراسم توصیه کردند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین پژمان­فر رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اقدام­ های فرهنگی صورت گرفته و با اشاره به ظرفیت عظیم مراسم اربعین خواستار اتخاذ تدابیر مناسب برای استفاده درست از این ظرفیت­ ها شد.

ایشان اربعین را ظرفیتی برای اشاعه فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه و انتقال پیام عاشورا برشمرد و گفت باید در تلاش برای فرهنگ­ سازی به همان مراسم ده­ روزه بسنده نشود و در طول سال فعالیت­ ها و برنامه­ ریزی و تلاش­ها ادامه یابد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، همه این ظرفیت­ های طراحی شده و شعایر دینی در اسلام را بستری برای حفظ و تقویت روحیه دین­ محوری و خداجویی خواند و برنامه­ ریزی برای این مقصد مهم را ضروری دانست.حجت الاسلام و المسلمین پژمان­فر تشکیل جلسات توجیهی و آموزشی زایران قبل از اعزام، حفظ ارتباط با آنان بعد از سفر و بسنده نکردن به ایجاد شور و توجه به جنبه­ های معرفتی را از لوازم برنامه­ ریزی صحیح و از رسالت­ های کمیته فرهنگی ذکر کرد و آمادگی کمیسیون فرهنگی برای حمایت و پشتیبانی از برنامه­ های فرهنگی و تقویت آنها و نیز مساعدت در رفع مشکلات را اعلام کرد. و از پیشنهاد رییس کمیته فرهنگی در خصوص ارتباط مستمر کمیته فرهنگی آموزشی اربعین با کمیسیون فرهنگی جهت اخذ نظرات و هماهنگی در برنامه­ ریزی، استقبال نمود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حمید احمدی- کمیته فرهنگی آموزشی - کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی - حجت الاسلام پژمانفر

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات