ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


دیدار و گفتگوی رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی


حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی، رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی الاربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی، رییس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین با حجت الاسلام و المسلمین پژمانفر رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام دکتر احمدی رییس کمیسیون فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی، به منظور بررسی و ارایه گزارش برنامه­ های فرهنگی و آموزشی اربعین حسینی (ع)، با حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با رییس این کمیسیون دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه علاوه بر روسای کمیته فرهنگی اربعین، کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، دبیر و مسئول ارتباطات کمیته فرهنگی و آموزشی و حجت الاسلام و المسلمین سالک؛ عضو کمیسیون نیز حضور داشتند.

در ابتدا حجت الاسلام دکتر احمدی گزارشی از برنامه­ ها و اقدام­های فرهنگی و آموزشی اربعین 94 ارایه کرد و با تبیین سیاست­ها و رویکردهای فرهنگی اربعین95، فرهنگ عمومی و گفتمان­ سازی را دو اولویت مهم این کمیته برشمرد و مردمی بودن اربعین و ایجاد هم­افزایی بین موسسه­ ها و نهادها و تکریم مردم عراق به عنوان میزبان و احترام به حاکمیت دولت عراق و تقویت مرجعیت دینی در عراق را از سیاست­ های اصولی فرهنگی اربعین اعلام کرد، همچنین گزارشی از تشکیل کارگروه­ ها و تدوین برنامه­ های متنوع با مشارکت نهادها و سازمان­ و موسسه­ های مختلف دولتی و عمومی و سازمان­ های مردم نهاد و همچنین مشکلات این حوزه ارایه کرد.

در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین سالک بر بهره­ وری مناسب از محصولات فرهنگی تولیدی و همچنین استفاده از ظرفیت شبکه­ های مجازی برای انعکاس این مراسم توصیه کردند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین پژمان­فر رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اقدام­ های فرهنگی صورت گرفته و با اشاره به ظرفیت عظیم مراسم اربعین خواستار اتخاذ تدابیر مناسب برای استفاده درست از این ظرفیت­ ها شد.

ایشان اربعین را ظرفیتی برای اشاعه فرهنگ اهل بیت (ع) در جامعه و انتقال پیام عاشورا برشمرد و گفت باید در تلاش برای فرهنگ­ سازی به همان مراسم ده­ روزه بسنده نشود و در طول سال فعالیت­ ها و برنامه­ ریزی و تلاش­ها ادامه یابد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، همه این ظرفیت­ های طراحی شده و شعایر دینی در اسلام را بستری برای حفظ و تقویت روحیه دین­ محوری و خداجویی خواند و برنامه­ ریزی برای این مقصد مهم را ضروری دانست.حجت الاسلام و المسلمین پژمان­فر تشکیل جلسات توجیهی و آموزشی زایران قبل از اعزام، حفظ ارتباط با آنان بعد از سفر و بسنده نکردن به ایجاد شور و توجه به جنبه­ های معرفتی را از لوازم برنامه­ ریزی صحیح و از رسالت­ های کمیته فرهنگی ذکر کرد و آمادگی کمیسیون فرهنگی برای حمایت و پشتیبانی از برنامه­ های فرهنگی و تقویت آنها و نیز مساعدت در رفع مشکلات را اعلام کرد. و از پیشنهاد رییس کمیته فرهنگی در خصوص ارتباط مستمر کمیته فرهنگی آموزشی اربعین با کمیسیون فرهنگی جهت اخذ نظرات و هماهنگی در برنامه­ ریزی، استقبال نمود.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین حسینی - ستاد مرکزی اربعین - حمید احمدی- کمیته فرهنگی آموزشی - کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی - حجت الاسلام پژمانفر

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات