ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اربعین و حرکت مردم بسوی عتبات عالیات در اربعین یک حرکت ملی است


اربعین و حرکت مردم بسوی عتبات عالیات در این ایام خاص یک حرکت ملی است و نیازمند همکاری و مشارکت حداکثری بخش های دولتی، غیر دولتی، مردمی و خیرین است.

حشمت اله عسگری روز دوشنبه در نشست کمیته پشتیبانی ستاد اربعین حسینی سال 95 اظهار کرد: سال گذشته خلاء هایی در بحث اسکان و پذیرایی از زائران اربعین با توجه به حجم ورود و خروج آنان از مرز بین المللی مهران وجود داشت که این نارسایی ها شناسایی و برطرف خواهد شد.
وی افزود: اربعین و حرکت مردم بسوی عتبات عالیات در این ایام خاص یک حرکت ملی است و نیازمند همکاری و مشارکت حداکثری بخش های دولتی، غیر دولتی، مردمی و خیرین است.
معاون اقتصادی استاندار ایلام یادآور شد: باید برنامه ریزی و تقسیم کار در پذیرایی و اسکان زائران صورت گیرد تا در این راستا با مدیریت چند گانه مواجه نشویم و به عنوان پشتیبان از موکب ها به صورت مناسب حمایت کنیم تا خدمات مطلوب و بسیار قابل قبولی به زائران ارائه دهند.
عسگری گفت: به دنبال افزایش رضایت زائران اربعین حسینی هستیم و باید همه مسایل و مشکلات زائران در خصوص اسکان، پذیرایی و خدمات دهی در ایام خاص به ویژه در بازگشت زائران و در ساعت شب به صورت مطلوب و مناسب برطرف شود.
وی خواستار شناسایی مسائل و مشکلات زائران حسینی در بحث اسکان و پذیرایی شد و گفت: در نشست آتی باید این مسایل دسته بندی و راهکار عملیاتی برای رفع آنها برطرف شود.
در این نشست همچنین اعلام شد که از ظرفیت پشتیبانی استان های معین همدان، اصفهان و لرستان و سایر استان های کشور نیز استفاده شود.
مرز بین المللی مهران در فاصله 85 کیلومتری مرکز ایلام به واسطه برخورداری از کوتاهی مسافت و امنیت یکی از کانون های پرتردد زائران حسینی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کمیته پشتیبانی ستاد اربعین حسینی - ستاد اربعین حسینی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات