ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


اربعین و حرکت مردم بسوی عتبات عالیات در اربعین یک حرکت ملی است


اربعین و حرکت مردم بسوی عتبات عالیات در این ایام خاص یک حرکت ملی است و نیازمند همکاری و مشارکت حداکثری بخش های دولتی، غیر دولتی، مردمی و خیرین است.

حشمت اله عسگری روز دوشنبه در نشست کمیته پشتیبانی ستاد اربعین حسینی سال 95 اظهار کرد: سال گذشته خلاء هایی در بحث اسکان و پذیرایی از زائران اربعین با توجه به حجم ورود و خروج آنان از مرز بین المللی مهران وجود داشت که این نارسایی ها شناسایی و برطرف خواهد شد.
وی افزود: اربعین و حرکت مردم بسوی عتبات عالیات در این ایام خاص یک حرکت ملی است و نیازمند همکاری و مشارکت حداکثری بخش های دولتی، غیر دولتی، مردمی و خیرین است.
معاون اقتصادی استاندار ایلام یادآور شد: باید برنامه ریزی و تقسیم کار در پذیرایی و اسکان زائران صورت گیرد تا در این راستا با مدیریت چند گانه مواجه نشویم و به عنوان پشتیبان از موکب ها به صورت مناسب حمایت کنیم تا خدمات مطلوب و بسیار قابل قبولی به زائران ارائه دهند.
عسگری گفت: به دنبال افزایش رضایت زائران اربعین حسینی هستیم و باید همه مسایل و مشکلات زائران در خصوص اسکان، پذیرایی و خدمات دهی در ایام خاص به ویژه در بازگشت زائران و در ساعت شب به صورت مطلوب و مناسب برطرف شود.
وی خواستار شناسایی مسائل و مشکلات زائران حسینی در بحث اسکان و پذیرایی شد و گفت: در نشست آتی باید این مسایل دسته بندی و راهکار عملیاتی برای رفع آنها برطرف شود.
در این نشست همچنین اعلام شد که از ظرفیت پشتیبانی استان های معین همدان، اصفهان و لرستان و سایر استان های کشور نیز استفاده شود.
مرز بین المللی مهران در فاصله 85 کیلومتری مرکز ایلام به واسطه برخورداری از کوتاهی مسافت و امنیت یکی از کانون های پرتردد زائران حسینی است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: کمیته پشتیبانی ستاد اربعین حسینی - ستاد اربعین حسینی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات