ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


با صدور اطلاعيه اي صورت گرفت؛ درخواست ستاد اربعين از زائران اربعين حسيني


ستاد مركزي اربعين حسيني با انتشار اطلاعيه‌اي اعلام كرد:به تمام مشتاقان زيارت اربعين كه هم اينك تصميم به اعزام به عتبات گرفته اند، توصيه مي شود، با توجه به ترافيك سنگين در مرز مهران و روان بودن عبور زائران از گذرگاه هاي شلمچه و چزابه، از اين دو گذرگاه عازم عراق شوند.

ستاد مركزي اربعين در پنجمين اطلاعيه خود ضمن درخواست مجدد از زائران بدون گذرنامه مبني بر عدم مراجعه به مرزها، از مشتاقان زيارت اربعين كه به تازگي تصميم به عزيمت به عتبات عاليات گرفته‌اند، خواست ترجيحاً از مرز شلمچه و چزابه به عراق عزيمت كنند.

در متن اين اطلاعيه آمده است:

به اطلاع كليه مشتاقان زيارت اربعين مي‌رساند، علي رغم تأكيدات فراوان نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و مرزباني كشور مبني بر عدم امكان عبور از مرزها بدون داشتن گذرنامه معتبر، متأسفانه طي دو روز گذشته شاهد بوده‌ايم كه تعدادي از زائران عزيز، تنها با همراه داشتن كارت ملي يا شناسنامه براي حضور در مراسم پياده روي اربعين به مرزهاي كشور عزيمت كرده اند و از آنجايي كه عبور از گذرگاه هاي مرزي تنها با همراه داشتن گذرنامه معتبر امكان پذير است، حضور زائران بدون گذرنامه در مرز موجب اختلال در روند اعزام ديگر زائران شده است.

در ادامه اين اطلاعيه آمده است: لذا بدين وسيله مجدداً از مشتاقان زيارت اربعين درخواست مي شود، به منظور احترام به حقوق زائران، در صورت نداشتن گذرنامه معتبر، از عزيمت به مرزهاي كشور جداً خودداري كنند.

ضمناً به تمام مشتاقان زيارت اربعين كه هم اينك تصميم به اعزام به عتبات گرفته اند، توصيه مي شود، با توجه به ترافيك سنگين در مرز مهران و روان بودن عبور زائران از گذرگاه هاي شلمچه و چزابه، از اين دو گذرگاه عازم عراق شوند.

در پايان مجدداً از همكاري خوب مردم عزيز با عوامل اجرايي مستقر در مرزها كمال تشكر را داريم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین چزابه شلمچه مهران

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات