ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


با صدور اطلاعيه اي صورت گرفت؛ درخواست ستاد اربعين از زائران اربعين حسيني


ستاد مركزي اربعين حسيني با انتشار اطلاعيه‌اي اعلام كرد:به تمام مشتاقان زيارت اربعين كه هم اينك تصميم به اعزام به عتبات گرفته اند، توصيه مي شود، با توجه به ترافيك سنگين در مرز مهران و روان بودن عبور زائران از گذرگاه هاي شلمچه و چزابه، از اين دو گذرگاه عازم عراق شوند.

ستاد مركزي اربعين در پنجمين اطلاعيه خود ضمن درخواست مجدد از زائران بدون گذرنامه مبني بر عدم مراجعه به مرزها، از مشتاقان زيارت اربعين كه به تازگي تصميم به عزيمت به عتبات عاليات گرفته‌اند، خواست ترجيحاً از مرز شلمچه و چزابه به عراق عزيمت كنند.

در متن اين اطلاعيه آمده است:

به اطلاع كليه مشتاقان زيارت اربعين مي‌رساند، علي رغم تأكيدات فراوان نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و مرزباني كشور مبني بر عدم امكان عبور از مرزها بدون داشتن گذرنامه معتبر، متأسفانه طي دو روز گذشته شاهد بوده‌ايم كه تعدادي از زائران عزيز، تنها با همراه داشتن كارت ملي يا شناسنامه براي حضور در مراسم پياده روي اربعين به مرزهاي كشور عزيمت كرده اند و از آنجايي كه عبور از گذرگاه هاي مرزي تنها با همراه داشتن گذرنامه معتبر امكان پذير است، حضور زائران بدون گذرنامه در مرز موجب اختلال در روند اعزام ديگر زائران شده است.

در ادامه اين اطلاعيه آمده است: لذا بدين وسيله مجدداً از مشتاقان زيارت اربعين درخواست مي شود، به منظور احترام به حقوق زائران، در صورت نداشتن گذرنامه معتبر، از عزيمت به مرزهاي كشور جداً خودداري كنند.

ضمناً به تمام مشتاقان زيارت اربعين كه هم اينك تصميم به اعزام به عتبات گرفته اند، توصيه مي شود، با توجه به ترافيك سنگين در مرز مهران و روان بودن عبور زائران از گذرگاه هاي شلمچه و چزابه، از اين دو گذرگاه عازم عراق شوند.

در پايان مجدداً از همكاري خوب مردم عزيز با عوامل اجرايي مستقر در مرزها كمال تشكر را داريم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین چزابه شلمچه مهران

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات