ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در آستانه اربعين حسيني؛ موكب حضرت معصومه در كربلاي معلا برپا شد


موكب حضرت معصومه در كربلاي معلا همزمان با اربعين حسيني توسط مردم قم داير شد.

مسول اجرايي موكب حضرت معصومه در خصوص راه اندازي اين موكب و ايستگاه صلواتي گفت: اين موكب به عنوان ايستگاه و خبمه عزاي امام حسين داير است كه به همت مردم قم برپا شده است.

محمود پارچه باف اذعان داشت: اين موكب و خيمه‌ها به همت مردم ولايي قم براي استقبال از زايران حسيني داير شده است. اين موكب در شهر كربلا در منطقه باب بغداد و در محوطه مجتمع آل البيت واقع شده كه به زايران حسيني خدمات رساني ميكند.

وي بيان داشت: در حدود ۱۰۰ نفر از مردم قم كار خدمات رساني به زايران حسيني در موكب حضرت معصومه را بر عهده دارند كه در دو وعده غذايي از زايران پذيرايي ميكنند. همچنين اين موكب مجهز به فضاهاي اقامتي براي اسكان زايران است كه در اين راستا نيز خدمات ارايه ميشود.

مسول اجرايي موكب حضرت معصومه از ديدار مسولان موكب حضرت معصومه با مراجع عظام تقليد خبر داد و گفت: پيش از عزيمت به كربلا مسولان اجرايي موكب با حضرات آيات مكارم شيرازي، نوري همداني و فاضل لنكراني و همچين حجت الاسلام شهرستاني نماينده آيت الله سيستاني نيز ديدار كردند كه هر كدام از اين بزرگواران نيز ما را حمايت كردند.

بازديد معاون استاندار كربلا از موكب حضرت معصومه

در حاشيه فعاليت اين موكب معاون استاندار كربلا با حضور در جمع خادمان زايران حسيني كه از قم در شهر كربلا فعاليت ميكنند گفت: پيش بيني حضور ۲۳ ميليون زاير در اربعين حسيني را ميكنيم كه به مرور در حال اضافه شدن هستند.

وي گفت: ما تمام امكانات و توان خود را براي خدمات رساني به زايران بسيج كرده ايم كه اميدواريم بدون كوچكترين مشكل مراسم برگزار شود.

معاون استاندار كربلا با اشاره به خدمات رساني مردم ايران در اربعين حسيني گفت: ما ممنون و قدردان مردم ايران هستيم كه با حمايت از عراق ما را در برگزاري چنين برنامه مهمي ياري ميكنند.

شايان ذكر است موكب حضرت معصومه توسط مردم قم در شهر كربلا برپا شده كه علاوه بر پذيرايي از زايران فضاي استقرار و استراحت زايران را نيز فراهم كرده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: موکب حضرت معصومه اربعین ایستگاه صلواتی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات