ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


در آستانه اربعين حسيني؛ موكب حضرت معصومه در كربلاي معلا برپا شد


موكب حضرت معصومه در كربلاي معلا همزمان با اربعين حسيني توسط مردم قم داير شد.

مسول اجرايي موكب حضرت معصومه در خصوص راه اندازي اين موكب و ايستگاه صلواتي گفت: اين موكب به عنوان ايستگاه و خبمه عزاي امام حسين داير است كه به همت مردم قم برپا شده است.

محمود پارچه باف اذعان داشت: اين موكب و خيمه‌ها به همت مردم ولايي قم براي استقبال از زايران حسيني داير شده است. اين موكب در شهر كربلا در منطقه باب بغداد و در محوطه مجتمع آل البيت واقع شده كه به زايران حسيني خدمات رساني ميكند.

وي بيان داشت: در حدود ۱۰۰ نفر از مردم قم كار خدمات رساني به زايران حسيني در موكب حضرت معصومه را بر عهده دارند كه در دو وعده غذايي از زايران پذيرايي ميكنند. همچنين اين موكب مجهز به فضاهاي اقامتي براي اسكان زايران است كه در اين راستا نيز خدمات ارايه ميشود.

مسول اجرايي موكب حضرت معصومه از ديدار مسولان موكب حضرت معصومه با مراجع عظام تقليد خبر داد و گفت: پيش از عزيمت به كربلا مسولان اجرايي موكب با حضرات آيات مكارم شيرازي، نوري همداني و فاضل لنكراني و همچين حجت الاسلام شهرستاني نماينده آيت الله سيستاني نيز ديدار كردند كه هر كدام از اين بزرگواران نيز ما را حمايت كردند.

بازديد معاون استاندار كربلا از موكب حضرت معصومه

در حاشيه فعاليت اين موكب معاون استاندار كربلا با حضور در جمع خادمان زايران حسيني كه از قم در شهر كربلا فعاليت ميكنند گفت: پيش بيني حضور ۲۳ ميليون زاير در اربعين حسيني را ميكنيم كه به مرور در حال اضافه شدن هستند.

وي گفت: ما تمام امكانات و توان خود را براي خدمات رساني به زايران بسيج كرده ايم كه اميدواريم بدون كوچكترين مشكل مراسم برگزار شود.

معاون استاندار كربلا با اشاره به خدمات رساني مردم ايران در اربعين حسيني گفت: ما ممنون و قدردان مردم ايران هستيم كه با حمايت از عراق ما را در برگزاري چنين برنامه مهمي ياري ميكنند.

شايان ذكر است موكب حضرت معصومه توسط مردم قم در شهر كربلا برپا شده كه علاوه بر پذيرايي از زايران فضاي استقرار و استراحت زايران را نيز فراهم كرده است.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: موکب حضرت معصومه اربعین ایستگاه صلواتی

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات