ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رضا حقیقی :


حسرت حضور نداشتن در پیاد‌ه‌روی اربعین را می‌خورم/ امام حسین (ع) فقط برای مسلمانان نیست

رضا حقیقی هافبک دفاعی تیم پرسپولیس در گفتگو با خبرنگار ورزشی "خبرگزاری دانشجو"، با اشاره به اربعین و خصایص امام حسین (ع) اظهار داشت: امام حسین (ع) یک نقطه عطف در عشق و ایثار است. هر مرد آزاده ای از هر دینی باشد، به امام حسین (ع) اعتقاد دارد. نباید امام حسین (ع) را مختص به مسلمانان دانست. او مردی آزاده بود که با فداکاری، ایثار و خودگذشتگی سرمشق تمام انسان های آزاده است.

وی ادامه داد: ایشان با حرکت رشادتمندانه ای که انجام داد، خواست اسلام زنده بماند و دست کسانی که به ظاهر مسلمان بودند ولی در باطل قرار داشتند، رو کند.

هافبک پرسپولیس که مداحی نیز می کند، درخصوص حرکت خیل عظیم ایرانیان و شیعیان به صورت پیاده به سمت کربلا در روزهای اخیر گفت: خود من هم اگر می توانستم دوست داشتم به این سفر بروم. کسانی که پیاده طی روزهای قبل با مشکلات فراوان چه کودک و چه سالخورده و همه نوع اقشار حضور دارند، واقعا عاشقانه امام حسین (ع) و راهش را دوست دارند و با این کار نشان می دهند که چه ارادت قلبی به این ساحت مقدس دارند. آنها نشان می دهند که امام حسین (ع) را با تمام وجود دوست دارند. ناراحت هستم که چرا خود من در این حرکت حضور ندارم. این کارها می تواند سرمشق تمام انسان ها آزاده باشد و امیدوارم یاد و نام امام حسین (ع) تا ابد جاودانه باقی بماند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: پیاده روی ، اربعین ، کربلا

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات