ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رضا حقیقی :


حسرت حضور نداشتن در پیاد‌ه‌روی اربعین را می‌خورم/ امام حسین (ع) فقط برای مسلمانان نیست

رضا حقیقی هافبک دفاعی تیم پرسپولیس در گفتگو با خبرنگار ورزشی "خبرگزاری دانشجو"، با اشاره به اربعین و خصایص امام حسین (ع) اظهار داشت: امام حسین (ع) یک نقطه عطف در عشق و ایثار است. هر مرد آزاده ای از هر دینی باشد، به امام حسین (ع) اعتقاد دارد. نباید امام حسین (ع) را مختص به مسلمانان دانست. او مردی آزاده بود که با فداکاری، ایثار و خودگذشتگی سرمشق تمام انسان های آزاده است.

وی ادامه داد: ایشان با حرکت رشادتمندانه ای که انجام داد، خواست اسلام زنده بماند و دست کسانی که به ظاهر مسلمان بودند ولی در باطل قرار داشتند، رو کند.

هافبک پرسپولیس که مداحی نیز می کند، درخصوص حرکت خیل عظیم ایرانیان و شیعیان به صورت پیاده به سمت کربلا در روزهای اخیر گفت: خود من هم اگر می توانستم دوست داشتم به این سفر بروم. کسانی که پیاده طی روزهای قبل با مشکلات فراوان چه کودک و چه سالخورده و همه نوع اقشار حضور دارند، واقعا عاشقانه امام حسین (ع) و راهش را دوست دارند و با این کار نشان می دهند که چه ارادت قلبی به این ساحت مقدس دارند. آنها نشان می دهند که امام حسین (ع) را با تمام وجود دوست دارند. ناراحت هستم که چرا خود من در این حرکت حضور ندارم. این کارها می تواند سرمشق تمام انسان ها آزاده باشد و امیدوارم یاد و نام امام حسین (ع) تا ابد جاودانه باقی بماند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: پیاده روی ، اربعین ، کربلا

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات