ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رضا حقیقی :


حسرت حضور نداشتن در پیاد‌ه‌روی اربعین را می‌خورم/ امام حسین (ع) فقط برای مسلمانان نیست

رضا حقیقی هافبک دفاعی تیم پرسپولیس در گفتگو با خبرنگار ورزشی "خبرگزاری دانشجو"، با اشاره به اربعین و خصایص امام حسین (ع) اظهار داشت: امام حسین (ع) یک نقطه عطف در عشق و ایثار است. هر مرد آزاده ای از هر دینی باشد، به امام حسین (ع) اعتقاد دارد. نباید امام حسین (ع) را مختص به مسلمانان دانست. او مردی آزاده بود که با فداکاری، ایثار و خودگذشتگی سرمشق تمام انسان های آزاده است.

وی ادامه داد: ایشان با حرکت رشادتمندانه ای که انجام داد، خواست اسلام زنده بماند و دست کسانی که به ظاهر مسلمان بودند ولی در باطل قرار داشتند، رو کند.

هافبک پرسپولیس که مداحی نیز می کند، درخصوص حرکت خیل عظیم ایرانیان و شیعیان به صورت پیاده به سمت کربلا در روزهای اخیر گفت: خود من هم اگر می توانستم دوست داشتم به این سفر بروم. کسانی که پیاده طی روزهای قبل با مشکلات فراوان چه کودک و چه سالخورده و همه نوع اقشار حضور دارند، واقعا عاشقانه امام حسین (ع) و راهش را دوست دارند و با این کار نشان می دهند که چه ارادت قلبی به این ساحت مقدس دارند. آنها نشان می دهند که امام حسین (ع) را با تمام وجود دوست دارند. ناراحت هستم که چرا خود من در این حرکت حضور ندارم. این کارها می تواند سرمشق تمام انسان ها آزاده باشد و امیدوارم یاد و نام امام حسین (ع) تا ابد جاودانه باقی بماند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: پیاده روی ، اربعین ، کربلا

مطالب مشابه


36999
هم‌اندیشی علمی دانشمندان درباره اربعین؛ تراث فرهنگی برای آیندگان
رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اظهار کرد: فرصت هم‌اندیشی اساتید دانشگاه‌های علامه طباطبایی و تهران با دانشگاه کربلا فراهم شده است که این اقدام باید به عنوان تراث فرهنگی به نسل‌های بعد منتقل شود.
 1396/07/03
36997
تمایل عراق برای ادامه فعالیت قطار تهران ـ کربلا
معاون نظارت و برنامه‌ریزی بر سیر حرکت قطارهای مسافربری راه‌آهن گفت: عراق مایل است که فعالیت قطار تهران ـ کربلا ادامه پیدا کند، ظرفیت قطار بصره تا کربلا زیاد است اما مردم عراق زیاد از قطار استفاده نمی‌کنند و امکان استفاده از ظرفیت قطار تهران ـ‌ کربلا برای زائرین ایرانی وجود دارد.
 1396/07/03
36996
محبت، اساس اجرای درس‌های سیدالشهدا(ع) است
در جلسه ستاد اربعین استان اصفهان بر این موضوع تاکید شد که محبت باید زمینه‌ساز اجرایی شدن درس‌های سیدالشهدا باشد و از جمله درس‌هایی که باید در اربعین امسال به آن توجه ویژه داشت، اقامه نماز جماعت است.
 1396/07/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات