ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رييس سازمان حج وزيارت اعلام كرد: آمار زائران اربعين از مرز يك ميليون و ۲۰۰ هزار نفر گذشت


رييس سازمان حج وزيارت از حضور بي‌سابقه زائران اربعين حسيني در راهپميايي بزرگ امسال خبر داد و اعلام كرد: تاكنون بيش از يك ميليون و۲۰۰ هزار نفر از زائران ايراني به سوي عراق سفر كرده‌اند.

مهندس سعيد اوحدي، رييس سازمان حج وزيارت ايران، صبح امروز در گفت‌وگو با پيك بامدادي راديو ايران به ارائه گزارشي از حضور زائران ايراني در مرزها پرداخت و اعلام كرد: تاكنون بيش از يك ميليون و ۲۰۰ هزار نفر از زائران ايراني از مرزها عبور كرده‌اند.

وي كه در چند روز گذشته به صورت مرتب از مرزهاي كشور جهت تسهيل خروج زائران ايراني به استان‌هاي ايلام و خوزستان سفر كرده بود، وضعيت تردد در مرزها را روان اعلام كرد و اظهار داشت: با توجه به افزايش تعداد حضور زائران در مهران از هموطنان عزيز مي‌خواهيم كه براي خروج از كشور اين مسير را انتخاب نكنند.

اوحدي تصريح كرد: خوشبختانه تمامي امكانات استان‌هاي مرزي براي اين راهپيمايي بزرگ بسيج شده‌اند و مسؤولان عزيز نيز تمام همت خود را به كار بسته‌اند تا اين راهپيمايي بزرگ به خوبي برگزار شود.

وي يادآور شد: هم‌اينك در جلسات مختلفي كه در مرزها با اعضاي ستاد اربعين داشتيم، تصميم گرفته شد تا امكانات لازم جهت بازگشت زائران فراهم شود.

رييس سازمان حج وزيارت از زائران اربعين حسيني خواست تا جهت بازگشت به ايران اسلامي برنامه‌ريزي كنند و ادامه داد: با توجه به آمار بالاي زائران اربعين در سال جاري از همه عزيزان مي‌خواهيم نسبت به بازگشت خود به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنند كه با مشكل روبه‌رو نشوند.

وي يادآور شد: در حال حاضر ۴۵۰۰ هزار دستگاه اتوبوس در مرزها جهت بازگشت زائران اربعين حسيني ساماندهي شده است تا عزيزان زائر بتوانند به راحتي به شهرهاي خود باز گردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین اوحدی زائر

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات