ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رييس سازمان حج وزيارت اعلام كرد: آمار زائران اربعين از مرز يك ميليون و ۲۰۰ هزار نفر گذشت


رييس سازمان حج وزيارت از حضور بي‌سابقه زائران اربعين حسيني در راهپميايي بزرگ امسال خبر داد و اعلام كرد: تاكنون بيش از يك ميليون و۲۰۰ هزار نفر از زائران ايراني به سوي عراق سفر كرده‌اند.

مهندس سعيد اوحدي، رييس سازمان حج وزيارت ايران، صبح امروز در گفت‌وگو با پيك بامدادي راديو ايران به ارائه گزارشي از حضور زائران ايراني در مرزها پرداخت و اعلام كرد: تاكنون بيش از يك ميليون و ۲۰۰ هزار نفر از زائران ايراني از مرزها عبور كرده‌اند.

وي كه در چند روز گذشته به صورت مرتب از مرزهاي كشور جهت تسهيل خروج زائران ايراني به استان‌هاي ايلام و خوزستان سفر كرده بود، وضعيت تردد در مرزها را روان اعلام كرد و اظهار داشت: با توجه به افزايش تعداد حضور زائران در مهران از هموطنان عزيز مي‌خواهيم كه براي خروج از كشور اين مسير را انتخاب نكنند.

اوحدي تصريح كرد: خوشبختانه تمامي امكانات استان‌هاي مرزي براي اين راهپيمايي بزرگ بسيج شده‌اند و مسؤولان عزيز نيز تمام همت خود را به كار بسته‌اند تا اين راهپيمايي بزرگ به خوبي برگزار شود.

وي يادآور شد: هم‌اينك در جلسات مختلفي كه در مرزها با اعضاي ستاد اربعين داشتيم، تصميم گرفته شد تا امكانات لازم جهت بازگشت زائران فراهم شود.

رييس سازمان حج وزيارت از زائران اربعين حسيني خواست تا جهت بازگشت به ايران اسلامي برنامه‌ريزي كنند و ادامه داد: با توجه به آمار بالاي زائران اربعين در سال جاري از همه عزيزان مي‌خواهيم نسبت به بازگشت خود به گونه‌اي برنامه‌ريزي كنند كه با مشكل روبه‌رو نشوند.

وي يادآور شد: در حال حاضر ۴۵۰۰ هزار دستگاه اتوبوس در مرزها جهت بازگشت زائران اربعين حسيني ساماندهي شده است تا عزيزان زائر بتوانند به راحتي به شهرهاي خود باز گردند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سایت الاربعین اوحدی زائر

مطالب مشابه


36532
برگزاری سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین/ گذرنامه و روادیدِ عراقِ زائرین مجدّانه کنترل خواهد شد
در سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین بر اجرای مجدّانه و اطمینان بخش مقررات، برای کنترل مدارک قانونی زائرین اربعین تأکید شد.
 1396/05/04
36531
گزارش اجرای طرح نائب الشهید خدمت مقام معظم رهبری و مقامات دولتی و حتی مقامات عراقی ارائه شد/این طرح جزو چند اقدام خوب و مؤثر دراربعین سال گذشته بود که درخشید
حجت الاسلام احمدی:طرح نیابت شهدا پیشنهادوایده بسیار خوبی بودکه به برکت خون شهدا و به یمن انفاس شهدای کربلا به نحو بسیارخوبی دراربعین ۹۵ اجرا شد.
 1396/05/04
36530
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین مطرح شد؛ همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان و حوزویان در اربعین
در نشست هیئت اندیشه‌ورز شورای راهبری بانوان اربعین که با حضور معاونان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین برگزار شد، بر لزوم همکاری مراکز پژوهشی و آموزشی با جامعه دانشگاهیان طی جریان عظیم پیاده‌روی اربعین حسینی تاکید شد
 1396/05/04

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات