ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


علامه تيجاني عنوان كرد: هيهات من الذله شعار راهپيمايان اربعين است


مؤلف كتاب آن گاه هدايت شدم با بيان اينكه هيهات من الذله شعار راهپيمايان اربعين است، گفت: راهپيمايي اربعين به آيندگان اين قدرت را مي‌دهد كه بر آن عهد و پيماني كه با امام حسين (ع) بسته اند، پايبند باشند.

محمد تيجاني سماوي از علماي تونس در گفت وگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي با اشاره به راهپيمايي با شكوه اربعين حسيني كه با حضور ميليون‌ها عاشق دلباخته حضرت سيدالشهدا (ع) از كشورهاي مختلف برگزار مي‌شود، شعار راهپيمايان را هيهات من الذله عنوان كرد.

وي با بيان اينكه محبت امام حسين (ع) در دل زائران آن حضرت كه با پاي پياده عازم كربلاي معلي مي‌شوند نهفته است، گفت: راهپيمايي اربعين به آيندگان اين قدرت را مي‌دهد كه بر آن عهد و پيماني كه با امام حسين (ع) بسته اند پايبند باشند، عنان ظلم را بر زمين كشيده و حصارها را بشكنند.

اين عالم تونسي با اشاره به سخني از امام خميني (ره) كه فرمودند هرچه داريم از كربلا و از بركات امام حسين (ع) است، تصريح كرد: مشاعر حسيني بايد در هر سال زنده نگه داشته و به نسل‌هاي آينده منتقل شود كه آزادگي و آزادي كه امام حسين (ع) به جهانيان هديه دادند، نياز به حماسه و خون دارد.

وي كه براي تبليغ معارف اهل بيت (ع) به عراق سفر كرده است، يادآور شد: سالي دو مرتبه براي زيارت و به عنوان مدافع معارف اهل بيت (ع) به كشور عراق سفر مي‌كنم و بر اين عقيده هستم كه در هر مناسبتي و با استفاده از هر فرصتي بايد به زيارت عتبات مقدسه شتافت.

تيجاني كه با كتاب آن گاه هدايت شدم در ايران شناخته مي‌شود، به ارتباط مناسب خود با علماي جهان اسلام اشاره كرد و گفت: با علماي اهل سنت از كشورهاي مختلف آسيايي و آفريقايي ارتباط برقرار كرده ام تا حقايق شيعه را براي آنان تبيين و از مشاجره و نزاع جلوگيري كنم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین تیجانی shia muslim

مطالب مشابه


36189
ای شما که به انسان بودن معنی دادید، یک ملت، در طول یک تاریخ، در اندوه شما ضجه می کند
از آن روز دردناک که خیال نیز از تصورش می هراسد و دل از دردش پاره می شود چشم های این ملت از اشک خشک نشده است.
 1396/03/29
36186
استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه
کمیته فرهنگی آموزشی اربعین استان خوزستان در جریان پیاده‌روی عظیم اربعین امسال نیز نسبت به استقرار مبلغان در دو مرز شلمچه و چزابه اقدام می‌کند.
 1396/03/28
36183
استاندار کرمانشاه گفت: در نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني موضوع عبور زوار اباعبدالحسين (ع) در ايام اربعين از طريق مرز خسروي قطعي شد
به گزارش کمیته فرهنگی اربعین به نقل از واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ دکتر رازانی صبح امروز در دومین نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و روابط خارجی استان کرمانشاه اظهار داشت: نشست اخير ستاد مركزي اربعين حسيني با حضور تمامي دستگاه هاي ذي ربط برگزار شد و در اين نشست آخرين بررسي ها در مورد مرز خسروي صورت گرفت و عبور زوار از طريق اين مرز مهم در امسال قطعي شد.
 1396/03/28

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات