ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


علامه تيجاني عنوان كرد: هيهات من الذله شعار راهپيمايان اربعين است


مؤلف كتاب آن گاه هدايت شدم با بيان اينكه هيهات من الذله شعار راهپيمايان اربعين است، گفت: راهپيمايي اربعين به آيندگان اين قدرت را مي‌دهد كه بر آن عهد و پيماني كه با امام حسين (ع) بسته اند، پايبند باشند.

محمد تيجاني سماوي از علماي تونس در گفت وگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي با اشاره به راهپيمايي با شكوه اربعين حسيني كه با حضور ميليون‌ها عاشق دلباخته حضرت سيدالشهدا (ع) از كشورهاي مختلف برگزار مي‌شود، شعار راهپيمايان را هيهات من الذله عنوان كرد.

وي با بيان اينكه محبت امام حسين (ع) در دل زائران آن حضرت كه با پاي پياده عازم كربلاي معلي مي‌شوند نهفته است، گفت: راهپيمايي اربعين به آيندگان اين قدرت را مي‌دهد كه بر آن عهد و پيماني كه با امام حسين (ع) بسته اند پايبند باشند، عنان ظلم را بر زمين كشيده و حصارها را بشكنند.

اين عالم تونسي با اشاره به سخني از امام خميني (ره) كه فرمودند هرچه داريم از كربلا و از بركات امام حسين (ع) است، تصريح كرد: مشاعر حسيني بايد در هر سال زنده نگه داشته و به نسل‌هاي آينده منتقل شود كه آزادگي و آزادي كه امام حسين (ع) به جهانيان هديه دادند، نياز به حماسه و خون دارد.

وي كه براي تبليغ معارف اهل بيت (ع) به عراق سفر كرده است، يادآور شد: سالي دو مرتبه براي زيارت و به عنوان مدافع معارف اهل بيت (ع) به كشور عراق سفر مي‌كنم و بر اين عقيده هستم كه در هر مناسبتي و با استفاده از هر فرصتي بايد به زيارت عتبات مقدسه شتافت.

تيجاني كه با كتاب آن گاه هدايت شدم در ايران شناخته مي‌شود، به ارتباط مناسب خود با علماي جهان اسلام اشاره كرد و گفت: با علماي اهل سنت از كشورهاي مختلف آسيايي و آفريقايي ارتباط برقرار كرده ام تا حقايق شيعه را براي آنان تبيين و از مشاجره و نزاع جلوگيري كنم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین تیجانی shia muslim

مطالب مشابه


36701
شعار اربعین 96 انتخاب شد؛ اعلام جهانی بودن عشق به امام حسین(ع) با شعار «احب الله من احب حسینا»
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین 96 انتخاب شد.
 1396/05/24
36685
بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال به منظور تسهیل تردد زائران
فرمانده نیروی انتظامی از بازگشایی مرز کمکی در اربعین امسال خبر داد و گفت: امیدواریم با بازگشایی مرز جدید در کنار مرزهای رسمی خودمان، شاهد تسهیل در تردد زائران باشیم.
 1396/05/23
36684
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی خبر داد آغاز صدور ویزای اربعین از ۱۱ شهریور
دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیئت ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از ۱۱ شهریور ماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند.
 1396/05/22

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات