ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


علامه تيجاني عنوان كرد: هيهات من الذله شعار راهپيمايان اربعين است


مؤلف كتاب آن گاه هدايت شدم با بيان اينكه هيهات من الذله شعار راهپيمايان اربعين است، گفت: راهپيمايي اربعين به آيندگان اين قدرت را مي‌دهد كه بر آن عهد و پيماني كه با امام حسين (ع) بسته اند، پايبند باشند.

محمد تيجاني سماوي از علماي تونس در گفت وگو با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي با اشاره به راهپيمايي با شكوه اربعين حسيني كه با حضور ميليون‌ها عاشق دلباخته حضرت سيدالشهدا (ع) از كشورهاي مختلف برگزار مي‌شود، شعار راهپيمايان را هيهات من الذله عنوان كرد.

وي با بيان اينكه محبت امام حسين (ع) در دل زائران آن حضرت كه با پاي پياده عازم كربلاي معلي مي‌شوند نهفته است، گفت: راهپيمايي اربعين به آيندگان اين قدرت را مي‌دهد كه بر آن عهد و پيماني كه با امام حسين (ع) بسته اند پايبند باشند، عنان ظلم را بر زمين كشيده و حصارها را بشكنند.

اين عالم تونسي با اشاره به سخني از امام خميني (ره) كه فرمودند هرچه داريم از كربلا و از بركات امام حسين (ع) است، تصريح كرد: مشاعر حسيني بايد در هر سال زنده نگه داشته و به نسل‌هاي آينده منتقل شود كه آزادگي و آزادي كه امام حسين (ع) به جهانيان هديه دادند، نياز به حماسه و خون دارد.

وي كه براي تبليغ معارف اهل بيت (ع) به عراق سفر كرده است، يادآور شد: سالي دو مرتبه براي زيارت و به عنوان مدافع معارف اهل بيت (ع) به كشور عراق سفر مي‌كنم و بر اين عقيده هستم كه در هر مناسبتي و با استفاده از هر فرصتي بايد به زيارت عتبات مقدسه شتافت.

تيجاني كه با كتاب آن گاه هدايت شدم در ايران شناخته مي‌شود، به ارتباط مناسب خود با علماي جهان اسلام اشاره كرد و گفت: با علماي اهل سنت از كشورهاي مختلف آسيايي و آفريقايي ارتباط برقرار كرده ام تا حقايق شيعه را براي آنان تبيين و از مشاجره و نزاع جلوگيري كنم.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین تیجانی shia muslim

مطالب مشابه


36395
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور خبر داد: آغاز صدور روادید زائران اربعین از 11 شهریور/ احتمال استفاده از مرز خسروی
مدیرکل امور مرزی وزارت کشور و دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به توافق‌های انجام شده میان هیات ایرانی و عراقی برای برگزاری مراسم اربعین حسینی امسال گفت: از 11 شهریورماه سفارت و کنسولگری‌های عراق در ایران صدور روادید برای زائران کشورمان را آغاز می‌کنند
 1396/04/20
36394
کمک به پیشبرد اهداف ستاد اربعین با نیازسنجی از مخاطبان
به منظور پیشبرد اهداف کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و اجرای مطلوبتر عملکردها در راستای این فرهنگ عظیم،‌ طرح پژوهشی نیازسنجی فرهنگی،‌ تبلیغی و آموزشی در اربعین در دست اجراست تا به نیازسنجی از مخاطبان بپردازد
 1396/04/20
36393
حجت الاسلام رئیسی: باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فطرت بیدار، ظلم پذیر نیست. باید از فرصت راهپیمایی اربعین برای اتحاد جامعه حسینی در برابر یزیدیان زمان بهره‌گیری کرد و به لطف خداوند امروز شاهد جلوه‌های تحول به واسطه فرهنگ حسینی هستیم
 1396/04/20

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات