ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


وضعيت عبور زائران در مرز‌ها عادي و روان است


معاون سازمان حج و زيارت از استقرار اتوبوس در مرز‌ها براي بازگردادن زائران به كشور خبر داد و گفت: در حال حاضر وضعيت عبور زائران در مرز‌هاي مهران، شلمچه و چزابه عادي و روان است

ناصر خدر نژاد، معاون سازمان حج و زيارت افزود: در حال حاضر عبور زائران در مرزهاي مهران، شلمچه و چزابه بدون معطلي انجام مي‌شود و حداكثر ميزان معطلي زائران براي عبور از مرزها براي مهر پاسپورت يك ساعت است.

وي با اشاره به اينكه هماهنگيهاي خوبي با شهرداري، هلال احمر، بسيج مستضعفان و سازمان حج براي ارائه خدمات انجام شده است، گفت: ۱۵۰۰ چادر گروهي براي اقامت زائران اربعين در عراق ارسال شده و همچنين ستاد بازسازي عراق نيز امكاناتي در نظر گرفته وبراي اسكان زائران با مدارس و حسينيه‌ها در مسير پياده روي هماهنگ شده كه اميدواريم تمامي زائران براي اقامت مشكلي نداشته باشند.

معاون سازمان حج و زيارت از عبور ۸۰ هزار زائر از مرز مهران در روز گذشته خبر داد و گفت: تعداد دقيق زائران عبوري تا ظهر امروز مشخص مي‌شود اما با توجه به استقبال انجام شده پيش بيني مي‌شود يك ميلون زائر ايراني در پياده روي اربعين حضور داشته باشند.

وي با تاكيد بر اينكه زائران حتما بايد پاسپورت مدت دار (حداقل سه ماه) به همراه داشته باشند، گفت: در سامانه پياده روي زائران ۲۰۰ هزار نفر ثبت نام كردند و با توجه به اينكه دولت عراق داشتن ويزا را لغو كرد بسياري از زائران بصورت انفرادي و گروهي به عتبات و مرزها رفتند.

خدرنژاد در مورد بازگشت زائران نيز گفت: با توجه به اينكه از مرز مهران بيش از ساير مرزها زائر عبور كرده است به همين دليل با هماهنگي هاي انجام شده بيش از دو هزار دستگاه در اين مرز براي بازگرداندن زايران مستقر شده است.

منبع: مهر


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - كربلا

مطالب مشابه


36517
نشست ستاد فرهنگی اربعین حسینی در عراق با حضور سفیر و کاردار جمهوری اسلامی ایران در عراق
به منظور بررسی برنامه‌ها فرهنگی، تبلیغی و آموزشی اربعین ۹۶ زایران ایرانی در عراق جلسه ستاد فرهنگی اربعین حسینی صبح روز یکشنبه اول مرداد در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور اقای دکنر مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و چند تن از مسولان سفارت برگزار شد
 1396/05/02
36488
جلسه موکب داران اربعین حسینی در تهران با حضور جمعی از مسئولان ستاد مرکزی اربعین و رئیس کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین برگزار شد.
در این جلسه ضمن ارائه پیش نویس فرهنگی موکب های خدماتی در موسم اربعین از سوی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدی به سخنرانی پرداختند.
 1396/04/30
36482
دومین جلسه کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین در سال 96 برگزار شد؛
این جلسه باحضور ریاست محترم کمیته فرهنگی آموزشی واعضای کمیته فرهنگی : بعثه مقام معظم رهبری ، شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، مجمع جهانی اهل بیت ، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاهها ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه ، سازمان حج و زیارت ، وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، ستاد بازسازی عتبات عالیات ، سازمان اوقاف وامور خیریه ، نماینده وزارت کشور ، نماینده وزارت امور خارجه ، بسیج دانشجویی ، قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیاء ، معاونت فرهنگی سپاه ، شهرداری تهران و اشخاص وکارشناسان حقیقی وحقوقی برگزار شد
 1396/04/30

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات