ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران خبرداد: تردد زائران اربعين از مرزهاي ايران و عراق ۲ برابر شده است


سردار احمدي مقدم فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت:‌ تعداد زائراني كه براي پياده‌روي زيارت اربعين شهادت امام حسين(ع) از مرزهاي ايران به كشور عراق خارج شده‌اند تاكنون ۲ برابر مدت مشابه سال گذشته بوده است.

سردار سرتيپ اسماعيل احمدي‌مقدم دقايقي پيش در جمع خبرنگاران در ستاد فرماندهي نيروي انتظامي استان سمنان، اظهار داشت: پيش‌بيني مي‌شود با ادامه اين روند تا روز اربعين بيش از يك ميليون زائر حسيني براي راهپيمايي تا حرم امام حسين (ع) از مرزهاي ۳گانه جمهوري اسلامي ايران و عراق عبور كنند.

وي تصريح كرد: زائران حسيني از ۳ مرز شلمچه، مهران و چزابه وارد خاك عراق شده‌اند.

فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به اينكه روزانه ۵۰ هزار نفر از مرزهاي جمهوري اسلامي ايران وارد كشور عراق مي‌شوند، تصريح كرد: لغو هزينه رواديد و عوارض خروج از كشور و نيز عشق و علاقه مردم به راهپيمايي براي اربعين شهادت امام حسين (ع) سبب هجوم بي‌سابقه مردم براي عبور از مرزهاي ايران و عراق شده است.

احمدي‌مقدم با اشاره به اينكه همه دستگاه‌هاي مربوطه براي تسهيل خروج زائران حسيني از مرزها همكاري مناسبي داشته‌اند خاطرنشان كرد: اما نيروهاي مرزي عراق همپاي نيروهاي جمهوري اسلامي ايران آمادگي پذيرش زائران ايران را نداشته‌اند و هجوم جمعيت مشتاق زيارت امام حسين (ع) در اين ايام براي آنان مشكلاتي را ايجاد كرده بود.

وي خاطرنشان كرد: بر همين اساس هيئتي به مرزهاي ايران و عراق اعزام شده و تلاش شد تا عبور و مرور زائران ايران به داخل كشور عراق روان‌تر شود.

فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به تشكيل قرارگاه اربعين در ناجا، تصريح كرد: فرماندهي پليس راه و راهور كشور براي بازگشت اين زائران تدابير ويژه انديشيده و با همكاري وزارت راه و شهرسازي آمادگي روان‌سازي عبور و مرور در بازگشت زائران را دارند.


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین سردار احمدی مقدم سایت الاربعین

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات