ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


رییس سازمان حج و زیارت خبر داد: توزیع روزانه 120 هزار غذای نذری در مرزهای مهران، شلمچه و چزابه


رییس سازمان حج و زیارت، از توزیع روزانه 120 هزار غذا در دو وعده نهار و شام در سه مرز مهران، شلمچه و چزابه خبر داد

سعید اوحدی» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: مردم خیر و نیکوکار ایرانی در لبیک به طرح نهضت اهدای آب، تا کنون سه میلیون بطری آب معدنی به مرزهای عتبات ارسال کرده اند.

وی گفت: امکانات رفاهی نذری به قدری از سوی مردم اهدا شده که مرزهای سمت عراق نیز از نظر آب و غذا تامین شده است.

رییس سازمان حج و زیارت افزود: هیچ کمبودی از نظر آب آشامیدنی، غذا و اسکان زائران اربعین حسینی(ع) در مرزهای مهران، چزابه و شلمچه وجود ندارد.

اوحدی افزود: در مرزهای چزابه، شلمچه و مهران به ترتیب تمهیدات اسکان روزانه 20، 35 و 40 هزار زائر پیش بینی شده است.

وی به برپایی موکب ها در سه مرز مهران، شلمچه و چزابه اشاره کرد و گفت: در هر مرز، نزدیک به 100 موکب پذیرایی از زائران اربعین حسینی(ع) برپا شده است.

اوحدی افزود: در بازدیدی که روز گذشته(دوشنبه) از مرزهای مهران، شلمچه و چزابه داشتیم، موکب داران اعلام کردند، همین پذیرایی را هنگام بازگشت زائران از عتبات نیز انجام خواهند داد.

 

منبع : ایرنا


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعين - عتبات - اوحدی

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات