ستاد مرکزی اربعین|کمیته فرهنگی، آموزشی

banner-img banner-img-en
logo

 اخبار


گزارش روزانه از مسير پياده روي اربعين؛ حضور پرشور راهپيمايان «اهل سنت» در اربعين حسيني


در حالي كه برخي رسانه‌هاي غربي راهپيمايان اربعين حسيني را تنها شيعيان ناميده‌اند، شواهد عيني حكايت از حضور راهپيمايان اهل سنت نيز حكايت دارد.

در حالي كه برخي رسانه‌هاي غربي راهپيمايان اربعين حسيني را تنها شيعيان ناميده‌اند، شواهد عيني حكايت از حضور قابل توجه راهپيمايان اهل سنت حكايت مي‌كند.

عمر عبدالله از راهپيمايان اهل سنت كه در مسير نجف به كربلا با خبرنگاران سخن مي‌گفت، تاكيد كرد: من آماده‌ام در راهپيمايي اربعين كه به آمريكا و همپيمانانش بگويم ما پيرو سنت رسول خدا هستيم و همانند برادران شيعه خود، اهل بيت‌مان امام حسين(ع) را دوست داريم؛ ما داعش را دشمن اهل سنت مي‌دانيم و معتقديم كه اين تروريست‌ها مي‌خواهند، تروريسم را به اهل سنت نسبت بدهند.

وي در پاسخ به اين سؤال كه از اهل سنت به چه ميزان در راهپيمايي اربعين حسيني حضور دارند، گفت: به جرات مي‌توانم بگويم كه حضور اهل سنت در راهپمايي اربعين چشمگير است، چرا كه در روايات زيادي از خلفاي راشدين داريم كه پيامبر امام حسين(ع) را دوست مي‌داشت.

حسين جواهر از روحانيان شيعه لبناني نيز در همين زمينه به خبرنگار تسنيم، گفت: ما با برادران اهل سنت خود اشتراكات بسيار زيادي داريم و در همين راهپيمايي نيز مهمترين اشتراك‌مان، وحدت مسلمين، مبارزه با داعش و مقابله با توطئه‌هاي ضداسلامي آمريكاست.

منبع: خبرگزاری حج


ارسال کننده: مدیر پورتال
 عضویت در کانال آموزش و فرهنگ اربعین

چاپ

برچسب ها: اربعین، کاروان حسینی، اربعین، امام حسین - اهل سنت

مطالب مشابه


35704
از ابداع 30 طرح نذری تا ارتباط‌گیری با عشیره‌های عراقی
مسئول دو موکب شباب العلویون و فاطمةالزهرا(س) درباره فعالیت‌هایی که در ایام اربعین سال گذشته و برنامه‌های سال جاری دارد،‌ اظهار کرد: سال گذشته 30 طرح نذری را راه‌اندازی کردیم تا هر کس بنا به وسع خود در این طرح شرکت کند که نذورات شامل برنج، گوشت، پتو، موکت و ... بود.
 1396/02/06
35680
رویکرد مردمی اربعین حفظ شود
عضو کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین و معاون اداره کل فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه باید رویکرد مردمی اربعین را حفظ کرد،‌ افزود: عشق و ارادت مردم در کانال مردمی می‌تواند اثربخشی بسیار بهتری را به منصه ظهور و بروز برساند.
 1396/02/03
35672
حضور مبلغه های اربعین در مسابقات بین‌المللی قرآن
مسئول شورای راهبری بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به حضور نخستین بار بانوان در مسابقات قرآن کریم از جمله مبلغات مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی، اظهار کرد: این اقدام می‌تواند سبب پویایی جامعه قرآنی بانوان و بازتعریف تعامل آنان با جهان اسلام باشد.
 1396/02/02

نظرات


ارسال نظر


Arbaeentitr

 فعالیت ها و برنامه ها

 احادیث

 ادعیه و زیارات